روایت‌های متناقض از فرار احتمالی یک زندانی زندان اوین

دویچه وله: وکیل سابق فرهاد سلمان‌پور از فرار "زیرکانه" او خبر داده و وکیل کنونی این زندانی از بی‌خبری و نگرانی اعضای خانواده‌اش. ظاهرا فردی از زندان اوین با خانواده سلمان‌پور تماس گرفته و مدعی شده این فرار ساختگی بوده است.

محمد مقیمی، وکیل سابق فرهاد سلمان‌پور ظهیر، روز چهارشنبه دوم شهریور در یک پیام توئیتری خبر داد که این زندانی "در حرکتی جسورانه و زیرکانه" از زندان اوین فرار کرده است.

پس از انتشار این پیام، محمدحسین آقاسی وکیل کنونی این زندانی مسائل جدیدی مطرح کرد که فرار احتمالی او و وضعیت کنونی‌اش را در هاله‌ای از ابهام فرو برده است.

آقاسی در صفحه کاربری خود در توئیتر نوشت: «موضوع فرار فرهاد سلمان‌پور از اوین، خانواده او را به شدت نگران کرده. نگرانی آنان ناشی از مفهوم تماسی است که ظاهرا از زندان، شخصی ادعا کرده فرار ساختگی است.»
فرار "شیک و مجلسی" از زندان؟
یکی از چیزهایی که ماجرای فرار احتمالی این زندانی را کمی با پرسش روبرو کرده، لحن وکیل سابق سلمان‌پور است که در یک فضای عمومی از "اقدام بسیار پیچیده، فنی، شیک و مجلسی" این زندانی برای فریب ماموران و فرار از زندان سخن گفته است.
ظاهرا فرهاد سلمان‌پور در یک تماس تلفنی فرار خود از زندان را به خانواده‌اش اطلاع داده اما پس از آن از او خبری در دست نیست.
فرار از دادسرا یا از زندان اوین؟
محمد حسین آقاسی شب سه‌شنبه در اتاق "خبرپارتی" کلاب‌هاوس گفته موکلش از دادسرا فرار کرده است: «فرهاد دو سال پیش به من گفت که می‌خواهد فرار کند که او را منصرف کردم ولی دیروز از دادسرای شهیدمقدس فرار کرد.»

سلمان‌پور به اتهام‌هایی نظیر جعل سربرگ‌های نهاد ریاست جمهوری و برخی اتهام‌های امنیتی محاکمه شد که ظاهرا اتهام نشر اکاذیب هم در زندان به پرونده او اضافه شد.

به گفته وکیل این زندانی او در دادگاه بدوی از اتهام جعل تبرئه اما در دادگاه تجدید نظر محکوم شد. اتهام نشر اکاذیب به افشاگری درباره مرگ مشکوک شاهین ناصری در زندان فشافویه مربوط می‌شود.

شاهین ناصری آبان ۹۸ در یک نامه ثبت شده شهادت داد که در آگاهی شیراز شاهد شکنجه نوید افکاری بوده است. او شهریور سال گذشته به طرز مشکوکی درگذشت.

تا کنون خبر بیشتری درباره وضعیت فرماد سلمان‌پور و فرار احتمالی او از زندان اوین یا دادسرا منتشر نشده و اعضای خانواده‌اش نیز از سرنوشت او ابراز بی‌اطلاعی کرده‌اند.
+70
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  امیدوارم این سرپوشی نباشد برای سر به نیست کردن این جوان زندانی!
  1
  48
  ‌پنجشنبه ۰۳ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  اصحاب کهف - کلن، آلمان

  فرار کردن از دادسرا کجا ، فرار کردن از زندان کجا ؟! اولی رو با یه خورده زیرکی و آمادگی بدنی و شانس البته، میشه خیلی راحت‌تر نسبت به فرار از زندان با اونهمه مانع و دربو دوربو سگای نگهبان انجام داد. دو مقوله جدا هستن عزیز جان
  0
  23
  ‌پنجشنبه ۰۳ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.