ایران؛ فردا برای اولین بار ۵۰۰ زن برای تماشای یک مسابقه فوتبال باشگاهی وارد استادیوم می شوند

 حضور زنان در مسابقه تیم‌های ملی ایران و کامبوجیورونیوز: رسانه‌های ایران خبر داده‌اند برای نخستین بار قرار است زنان برای تماشای یک مسابقه فوتبال باشگاهی وارد استادیوم شوند.

مسابقه دو تیم استقلال تهران و مس کرمان که قرار است روز پنجشنبه ۳ شهریور در استادیوم آزادی برگزار شود و برای نخستین بار در سامانه فروش بلیت برای این مسابقه، جایگاهی مخصوص زنان نیز قرار داده شده است. این ظرفیت البته نسبت به ظرفیت ورزشگاه بسیار محدود و تنها ۵۰۰ نفر خواهد بود. ۵۰۰ نفری که قرار است در بخش کوچکی از طبقه دوم ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی بنشینند و بازی تیم محبوب خود را تماشا کنند.

محمد شهیدی، مدیرکل حراست وزارت وزش و جوانان ایران در گفتگو با خبرگزاری تسنیم ضمن تایید این خبر، می‌گوید: «تماشاگران زن از در شرقی و پس از گذر از گیت کنترل بلیت وارد ورزشگاه شده و با اتوبوس‌های تعیین شده به سمت تونل و سکوی ویژه مخصوص تماشاگران خانم منتقل خواهند شد.»

او همچنین در ادامه اضافه کرد که قرار است در هفته‌های آینده با فراهم شدن شرایط و زیرساخت‌های لازم بر تعداد تماشاگران خانم برای حضور در مسابقات لیگ برتر افزوده شود.

سعید فتاحی، معاون ورزشی تیم استقلال هم با تایید این خبر اعلام کرد که طبق  طبق هماهنگی‌های صورت گرفته و اخذ مجوزهای لازم، بانوان هوادار تیم فوتبال استقلال می‌توانند از طریق سایت بلیت فروشی اقدام به خرید بلیت دیدار آبی‌ها مقابل مس کرمان کنند.

در بیانیه رسمی تیم فوتبال استقلال تهران نیز آمده است: «بانوان محترم از ورودی شرقی ورزشگاه آزادی، پارکینگ شماره ۲۱ می‌توانند وارد ورزشگاه شده و از طریق تونل شماره ۲ در سکوی شماره ۵ مستقر شوند.»

در صورتی که زنان بتوانند برای مسابقه دو تیم استقلال و مس کرمان راهی ورزشگاه آزادی شوند، این نخستین بار در طول سالها خواهد بود که زنان هم مانند مردان می‌توانند یک مسابقه باشگاهی فوتبال را در ایران از نزدیک تماشا کنند.

در سالهای اخبر فدارسیون جهانی فوتبال، فیفا فشار زیادی روی فدراسیون فوتبال ایران برای رفع مشکل ممانعت از ورود زنان گذاشته و از مسئولان ورزش ایران خواسته بود هرچه سریعتر این ممنوعیت برداشته شود. مسئولان ورزشی ایران همواره نبود زیرساخت‌های لازم را بهانه این تصمیم عنوان کرده‌اند.

هفته گذشته مسئولان سازمان لیگ ایران اعلام کرده بودند با عنایت به زیرساخت‌های ایجاد شده، استادیوم‌هایی که ظرفیت حضور زنان را در خود داشته باشند، می‌توانند اجازه ورود زنان به ورزشگاه را برای تماشای مسابقات لیگ صادر کنند.

تیم فوتبال استقلال تهران قرار است روز پنجشنبه در حالی به مصاف مس کرمان برود که در نخستین دیدار خانگی خود در ورزشگاه آزادی با نتیجه ۲-۰ مغلوب سپاهان اصفهان شد. با این حال در آن مسابقه آبی‌های تهران از حضور هواداران خود محروم بودند و بازی بدون تماشاگر برگزار شده بود.
+52
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  زن‌ستیزی اسلام در مقابل افکار عمومی جهان تاب تحمل نیاورد! 😖 ننگ ما دین و ایمان ما!
  1
  25
  ‌چهارشنبه ۰۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  خبر اشتباهه. اولین بار در دوران پهلوی بود و تعداد بانوان هم خیلی بیشتر بود. حالا اینکه آخوند جماعت این بخش از ملت را “زن یا ضعیفه” خطاب میکند بماند.
  0
  18
  ‌چهارشنبه ۰۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان
  اینم از ترس فیفاست که نکنه تیم ملی را بایکوت کنن و ایتالیا را بیاورند همه خبرنگارهای خانم را فردا در استادیوم میبینیم نه هوادر خانم های استقلالی
  0
  16
  ‌چهارشنبه ۰۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  هزاران دخترک بینوای دوازده سیزده ساله درست مقابل چشم همین مردم در تهران به فاحشگی مشغولند، فریاد اعتراض از کسی بلند نمی شود. براحتی از کنار آن دخترکان می گذرند. اما همین که پانصد نفر برای تماشای فوتبال اجازه پیدا می کنند، رسانه اهی فارسی و غریو شادی و هلهله از سراسر جهان پارسی بر میخیزد. من ابله تر و ذلیل تر و فرومایه تر از مردمان این آبادی( آبادی که چه عرض کنم - خراب شده) در دنیا ندیدم. خاک بر سرتان با این فوتبال تماشا کردنتان.
  1
  1
  ‌چهارشنبه ۰۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  ننگ بر دین تان
  0
  1
  ‌پنجشنبه ۰۳ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.