تقلای اصولگرایان برای سرپوش‌گذاشتن بر اختلاس بزرگ فولاد مبارکه و تبرئه خود از این سرقت کلان

پس از ارائه گزارش تحقیق و تفحص از فساد بزرگ در مجموعه فولاد مبارکه اصفهان و آشکار شدن فساد و سوء استفاده مالی ۹۲ هزار میلیارد تومانی در این مجموعه، برخی اصولگرایان و رسانه‌هایشان تلاش می‌کنند خود و اطرافیانشان را از این سرقت اموال عمومی مردم تبرئه کنند.

از همان ابتدا شماری از نمایندگان مجلس انقلابی و برخی چهره‌های دولتی عنوان کردند که این فساد در زمان ریاست جمهوری حسن روحانی در این واحد صنعتی رخ داده و اصلاح‌طلبان، عاملان اصلی این اختلاس هستند.

به تازگی نیز شماری از نمایندگان مجلس گفته‌اند گزارش ۳۰۰ صفحه‌ای تفحص از فولاد مبارکه مورد تایید مجلس نیست.

لطف الله سیاهکلی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به ارجاع گزارش تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان به قوه قضائیه برای بررسی تخلفات گفت:« تحقیق و تفحص به معنای این نیست که جرمی متوجه کسی شود، بلکه موارد کلی بررسی شده و سمت و سوی کار را نشان می‌دهد.»

او افزود: «نمایندگان با امکانات محدودشان بررسی کلی کرده و بعد از رسیدن به اشکالات، آن را در قالب گزارشی به مجلس ارائه کردند و در نهایت، آن گزارش با رای مجلس به قوه قضائیه ارجاع شد؛ بنابراین این دادگاه باید مشخص کند که چه کسی و به چه میزانی تخلف کرده‌ است.


رئیس کل دادگستری استان تهران هم گفته: «رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس و کارشناس مربوطه اعلام کردند که گزارش تخلفات فولاد مبارکه تنظیم و تدوین نهایی نشده‌ اما قوه قضاییه رسیدگی به آن را آغاز کرده‌ است.»

خبرگزاری دولتی ایسنا هم در مطلبی با زیر سوال بردن واقعیت رقم ۹۲ هزار میلیارد تومانی برای اختلاس شرکت فولاد مبارکه اصفهان نوشته اعلام این رقم بر اساس بدفهمی و رای شخصی بازرسان بوده که خواسته یا ناخواسته با «فسادسازی» به اعصاب مردم حمله کرده‌اند.


گروه تحقیق و تفحص مجلس از تخلفات شرکت فولاد مبارکه اصفهان روز شنبه در گزارشی ۳۰۰ صفحه‌ای رقم این اختلاس را ۹۲ هزار میلیارد تومان اعلام‌ کرد و گفت:« در این شرکت مجموعه‌ای از تخلفات شامل عددسازی در بورس ، پرداخت پول‌های کلان به امامان جمعه و نواحی سپاه و همچنین پرداخت‌های بی‌ضابطه به تعداد زیادی از رسانه‌های مکتوب،‌ صدا و سیما و اکانت‌های توییتری انجام شده تا بر این فساد بزرگ سرپوش گذاشته شود.»
+58
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  این اختلاس قبلن در نظر گرفته شده بود با نام مبارکه! 😖 برای همین نباید کشش داد. 🤮 داروی برکت رو یادتونه، هر چی رو یبا القاب اسلامی نامگذاری کنن به کثافتکاری ختم میشه!
  1
  42
  ‌چهارشنبه ۰۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  نظام اسلامی ادعا داره که این فساد از نظام نیست به دلایل مختلف: - مبارکه چون «نوک کوه فساد» است و اصل فساد که کوه باشد همان نظام اسلامی‌ست پس ما در آن دخیل نیستیم. - ما فقط در ارتباط با گیسوی زنان و اعدام در ارتباط با نظام هستیم، بقیه‌اش به نظام ربطی نداره. - بعضی مواقع دشمنی و رقابت بین مسئولان نظام است که برملا میشود و این هیچ ارتباطی با کل نظام ندارد. - حضرت خامنه‌ای هر بار تاکید میکنند، کشش ندهید تا نظام درگیر نشود. 😤
  0
  37
  ‌چهارشنبه ۰۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  اینجاها این جاانداز های رژیم سرشون میره تو هر چی بدترشون. منتها وقتی افتضاح ماهواره خیام خبرش میاد عین شیر پاکتی میریزن 😀 حالا فردا سرتون رو از اونجاتون در اوردین حتما بشورین. با لیس پاک نکنین
  0
  23
  ‌چهارشنبه ۰۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  بمیرم برای این حکومت که همش بخاطر دزدی های دیگران مورد سرزنش قرار میگیره!
  0
  9
  ‌چهارشنبه ۰۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  خودم جواب خودم رو میدم! اقا جان، این جا اندازها دیاثتشون خیلی بیشتر از وزنشونه. الان چپیدن تو همونجایی که ازش ......
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۰۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.