طرح آزمایشی کالابرگ به جای یارانه نقدی از مهرماه اجرا می شود

رادیو فردا: معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی می‌گوید زیرساخت‌های فنی کالابرگ آماده شده و امکان اجرای آزمایشی آن برای «برخی اقشار» فراهم شده است.

سید محمد هادی سبحانیان روز جمعه ۲۹ مرداد در ادامه گفته است در صورتی که طرح اجرایی در دولت به تصویب برسد، از تاریخ یک مهر ماه این امکان وجود دارد که به صورت آزمایشی اجرایی شود.

وی توضیح نداد ارائه کالابرگ برای چه قشرهایی خواهد بود، اما تجارت‌نیوز گزارش داده است با ارائه کالابرگ، یارانه‌های نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی حذف خواهد شد.
این گزارش می‌افزاید مجلس اصرار دارد دولت باید پرداخت یارانه نقدی را متوقف و به جای آن برای چهار قلم کالای اساسی، کالابرگ الکترونیک توزیع کند که قیمت این کالاها نیز باید بر اساس شهریور سال گذشته باشد.

در این میان، مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه روز جمعه اعلام کرد بازگشت قیمت‌ها به شهریور پارسال ناممکن است.

وی گفت: بعد از بسته شدن بودجه، چند دور افزایش قیمت‌های جهانی» وجود داشته و هنوز اتفاقات روسیه و اوکراین نیز نبود. بنابراین وقتی ما می‌گوییم بازگردیم به شهریور ۱۴۰۰، یا باید بپذیریم هزینه‌اش را مردم بدهند یا باید یارانه‌شان را اضافه کنیم.»

به گفته وی، اگر هرکدام را بپذیریم، دیگر نباید بگوییم قیمت‌ها به شهریور بازگردد بلکه آنچه که ملاک عمل قرار می‌گیرد، اسفند ماه و زمانی است که بودجه بسته شده؛ زیرا بودجه با کسری بسته شده است.
+9
رأی دهید
-30

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان
  دست و پا زدن ج.ا. در منجلاب فجایع اقتصادی! 😖
  5
  7
  شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  arya_japan - توکیو، ژاپن
  من فکر میکنم مردم را برگردانیم به همان 1400سال پیش و در همون شرایت شعب ابوطالب زندگی کنند و شر قضیه را بکنیم. نه کوپنی می خواهد و نه هزینه ای دارد .البته هرچند در حال نزدیک شدن هستیم .
  2
  4
  شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Allen1983 - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا
  متاسفانه با سرعت نور داریم به عقب برگردانده میشویم . در مورد فرهنگ و علم و دانش همینطور انسانیت و معرفت ، رفتار و آداب اجتماعی و همه چیزهای خوب و مهم در یک جامعه داریم میرسیم به نقطه صفر شاید هم زیر صفر . در زمینه حماقت و خرافات و اعتقادات بی اساس و کورکورانه . همینطور ابداع آخرین روش های دزدی و رانت خواری و کلاه برداری و … حرف اول رو در دنیا ‌میزنیم . « ما شما رو به مقام انسانیت میرسانیم» . بی ناموسا شما همه چیز این مردم رو ازشون گرفتید . جوانهای مثل دسته گل اقدام به خودکشی میکنند . فقر مثل یک سرطان کشنده جامعه رو در بر گرفته . حالا بعد از ۴۴ سال میخواهید کوپن به مردم بدید . خدا لعنتتون کنه که ریشه مملکت رو خشکاندید . همه چیز رو نابود کردید و دزدیدید . لعنت بر اون اعتقاداتتون که شده یک وسیله برای دزدی از این ملت ساده و کم سواد و کوتاه فکر . کسی که چشمش رو ببنده و بخاطر اینکه در این حکومت کثیف به نون و نوایی رسیده در برابر ظلم ساکت باشه خیانت کاره . لعنت ابدی خدا بر اون اعرابی که هزاران سال پیش مملکت ما رو از بین بردند و نابود کردند و نوادگان کثیفشون یعنی آخوندهای مفتخور رو به ارث گذاشت
  5
  7
  شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.