ادعای وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی: یک تروریست «فرامرزی» بازداشت شد

 نشان وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در کنار پرچم جمهوری اسلامیصدای آمریکا: وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران می‌گوید فردی را به عنوان «تروریست با دامنه فعالیت فرامرزی» و دارای تخصص «سلاح‌های سنگین» بازداشت کرده است.

در اطلاعیه‌ای که وزارت اطلاعات روز چهارشنبه ۲۶ مرداد منتشر کرده، فرد بازداشت‌شده «یکی از پرسابقه‌ترین و خطرناک‌ترین تروریست‌ها با دامنه عملیات تروریستی فرامرزی» معرفی شده که در شهرهای «حلب، حماه، و ادلب» در سوریه فعال بوده است.

وزارت اطلاعات بدون اشاره به نام فرد بازداشت‌شده و گروهی که به آن وابسته است، او را «متخصص سلاح‌های سنگین» خوانده که «پایگاه فعالیت» خود را به «دو کشور پیرامونی جمهوری اسلامی ایران» منتقل کرده و «به یکی دیگر از گروهک‌های تروریستی» پیوسته و اقدامات خود را علیه «تمامیت ارضی» ایران ادامه داده است.

پیش از این نیز در روز سیزدهم مرداد وزارت اطلاعات بدون اشاره به جزئیات ادعا کرد ۱۰ نفر نیروی «داعش» مرتبط با اسرائیل را که در صدد انجام «عملیات تروریستی» هم‌زمان با ماه محرم بوده‌اند، بازداشت کرده است.

همچنین در ششم مرداد سازمان اطلاعات فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی از بازداشت یک «شبکه جاسوسی پنج نفره» وابسته به اسرائیل خبر داد و اعلام کرد اعضای این شبکه به ترغیب «سرکرده یکی از گروه‌های تجزیه‌طلب» با سازمان اطلاعاتی اسرائیل همکاری کرده‌اند.
+4
رأی دهید
-25

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۵
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان
  یقه کدام بدبخت و بینوایی را گرفتند آخه مگر میشود یکنفر آنهم تخصص سلاح‌های سنگین را دارد
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.