مردی پس از نشان دادن «سلام هیتلری» مقابل ورزشکاران اسرائیلی در مونیخ بازداشت شد

 عکس تزیینی از بازداشتیورونیوز: پلیس مونیخ روز چهارشنبه ۱۷ اوت (۲۶ مرداد) اعلام کرد یک جوان ۱۹ ساله را که به هنگام عبور گروهی از ورزشکاران اسرائیلی در حاشیه مسابقات قهرمانی دو و میدانی اروپا سلام هیتلری داد دستگیر کرده است.

۱۶ ورزشکار اسرائیلی به مکانی رفته بودند که به یاد قربانیان حمله المپیک مونیخ سال ۱۹۷۲ معروف به «سپتامبر سیاه» ساخته شده است. این حمله از سوی یک سازمان فلسطینی صورت گرفته بود که در آن ۱۱ نفر از اعضای تیم المپیک اسرائیل کشته شدند.

اما حادثه امروز زمانی رخ داد که ورزشکاران اسرائیلی از روی پلی که ورزشگاه را به دهکده سابق المپیک متصل می‌کند می‌گذشتند. پلیس که هیات اسرائیلی را به سمت بنای یادبود همراهی می‌کرد با مشاهده سلام هیتلری این جوان ۱۹ ساله، اقدام به بازداشت او کرد.

پلیس فرد بازداشت شده را نگهبان مقیم برلین معرفی کرد که پس از شکایت از وی، آزاد شد.

سلام هیتلری و یا استفاده از علائم نازی‌ها مانند صلیب شکسته در آلمان همراه با مجازات قانونی است. این مجازات می‌تواند شامل جریمه نقدی یا حداکثر سه سال زندان باشد.

این حادثه در حالی رخ داد که آلمان در فضایی متشنج برای برگزاری بزرگداشت پنجاهمین سالگرد حمله پنج سپتامبر است. خانواده قربانیان اعلام کرده‌اند که دعوت برای شرکت در مراسم بزرگداشت را رد می‌کنند.

آن‌ها می‌گویند که مقامات آلمانی باید برای تمام «اشتباهات» و «دروغ‌هایشان» در این ماجرا به‌طور عمومی عذرخواهی کنند و سپس با بررسی آرشیوهای خود غرامت بیشتری به آ‌ن‌ها بدهند.
+24
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.