بعد هر وعده غذایی حداقل دو دقیقه راه بروید

دویچه وله: بر اساس مطالعه جدید منتشر شده در نشریه Sports Medicine، پیاده‌روی کوتاه بعد از غذا خوردن می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ و مشکلات قلبی کمک کند.

به‌گزارش نیویورک‌تایمز محققان ایرلندی دریافتند پیاده‌روی سبک بعد از غذا، حتی برای ۲ تا ۵ دقیقه، می‌تواند سطح قند خون و انسولین را کاهش دهد.

سطح قند خون پس از خوردن غذا افزایش می‌یابد و انسولین تولید‌شده برای کنترل آن می‌تواند منجر به دیابت و مشکلات قلبی‌عروقی شود.

بر اساس مطالعه محققان دانشگاه لیمریک، با ایستادن و راه‌ رفتن، ماهیچه‌های شما انقباضاتی ایجاد می‌کند که باعث مصرف گلوکز و کاهش سطح قند خون می‌شود. اگر بتوانید قبل از رسیدن به اوج گلوکز، یعنی معمولاً ۶۰ تا ۹۰ دقیقه بعد از غذا خوردن، فعالیت بدنی انجام دهید، از افزایش سطح گلوکز جلوگیری خواهید کرد.

محققان نتایج هفت مطالعه را بررسی کردند که اثرات نشستن در مقابل ایستادن یا راه‌رفتن را بر معیارهای سلامت قلب، از جمله سطح انسولین و قند خون مقایسه می‌کردند.

آنها دریافتند که پیاده‌روی به مدت دو تا پنج دقیقه بعد از غذا، تأثیر قابل‌توجهی در تعدیل سطح قند خون دارد. به‌طوری‌که کسانی که برای مدت کوتاهی بعد از غذا فقط می‌ایستادند، سطح قند خونشان بهبود می‌یافت اما تغییری در سطح انسولین حاصل نمی‌شد، در حالی که آن‌هایی که بعد از غذا کمی پیاده‌روی می‌کردند، هم سطح قند و هم انسولین خونشان پایین بود.

برای افراد مبتلا به دیابت، اجتناب از نوسانات شدید در سطح قند خون یک امر حیاتی در مدیریت بیماری آنها است. از‌ این‌رو حرکت حتی برای زمان اندک ارزشمند است و می‌تواند منجر به تغییرات قابل‌توجه در نشانگرهای سلامتی از جمله سطوح قند خون شود.
+8
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.