کشف ۱۱۱۸ کیلو مخدر «شیشه» از ۲ تانکر سوخت

مأموران گمرک ایران یک هزار و 118 کیلوگرم ماده مخدر شیشه را که در جداره دو تانکر سوخت کامیون جاسازی شده بود، کشف کردند.

به گزارش گمرک ایران ، روز دوشنبه مربی سگ‌های موادیاب گمرک ماهیرود، هنگام کنترل و بازرسی یک دستگاه کامیون تانکری بنز آکتروز سفید رنگ، به رانندگی یک تبعه افغانستانی با کمک سگ‌های موادیاب موفق به کشف جاسازی حرفه‌ای ۵۴۰ کیلو و ۷۰۰ گرم شیشه از این کامیون شد. در این کشف حرفه‌ای و بسیار ظریف، قاچاقچیان ۵۳۵ بسته حاوی ماده مخدر را به صورت بسته طولی مخصوص، طراحی و در فضاهای زیر تانکر قرار داده بودند که با استفاده از دستگاه برش، جوشکاری و سنگ فرز، قسمت‌های زیرین تانکر برش زده شده و جاسازی حرفه‌ای نمایان و کشف شد.

بنابراین کامیون توقیف و مواد مکشوفه همراه با گواهینامه رانندگی متهم صادره از افغانستان، گذرنامه، گواهینامه بین‌المللی و... برای طی مراحل قانونی در اختیار مقامات قضایی و نماینده اداره اطلاعات استان خراسان جنوبی قرار گرفته است.

همچنین طبق اعلام گمرک، در ادامه بررسی‌های دقیق گمرک ماهیرود، مشخص شد که کامیون بنز آکتروز دیگری به رنگ قرمز که همسفر کامیون اول بوده نیز دارای جاسازی سنگین مواد مخدر است. بنابراین با هماهنگی ستاد گمرک جمهوری اسلامی ایران تانکر این کامیون نیز برش کاری شده و در نتیجه تعداد ۵۹۴ بسته دیگر به وزن ۵۷۸ کیلو و ۱۰۰ گرم شیشه کشف شد.

بر اساس این گزارش، در مجموع هزار و 118 کیلوگرم مخدر شیشه از جاسازی این دو کامیون کشف شده و در نهایت محموله، کامیون‌ها، مواد مخدر و کلیه مستندات همراه با متهمان پس از هماهنگی به نمایندگان اداره کل اطلاعات استان خراسان جنوبی تحویل شده‌اند.

به گفته فریده زبیدی، معاون حقوقی گمرک ایران، به تازگی کشف مواد مخدر صنعتی بویژه مخدر شیشه و هروئین از مبدأ افغانستان افزایش یافته و روز یکشنبه هفته جاری نیز محموله یکصد کیلوگرمی شیشه از سقف کامیون افغان در گمرک مرزی دوغارون استان خراسان رضوی کشف شده بود.

به گفته وی، کشف هزار و ۱۱۸ کیلوگرمی مخدر شیشه در روز دوشنبه حدنصاب جدیدی از میزان کشف این نوع مواد مخدر شیشه در یک روز را به خود اختصاص داده که تاکنون سابقه نداشته است.
+20
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  ایرانی دبش - تهران، ایران
  این مواد کثیف رو سگ که شما آخوندها میگید نجس هست پیدا کرده ، کمک سگ برای انسانیت بیشتر و بهتر از شما آخوند‌ها است
  0
  11
  ‌چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.