«گشت ارشاد مجازی» عکس پروفایل کارکنان دولت در مشهد را کنترل می‌کند

مهدی رضایی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفته که قرارگاه ۲۱ تیر که بر مساله حجاب اجباری در مشهد تمرکز دارد، بر عدم استفاده از همکاران زن و مرد در کنار یکدیگر و حجاب اجباری عکس پروفایل کارمندان دولتی در فضای مجازی تأکید دارد. او گفته: «مثلا یک آقا با یک خانم همکار است و زمانی که بر اساس تعاملات کاری خود، در فضای مجازی با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند، عکس‌های پروفایل برخی افراد به گونه دیگری است که خوب نیست.

بر همین اساس اعلام کردیم که کارمندان دولت باید عکس‌های پروفایل با پوشش اسلامی در فضای مجازی داشته باشند. رضایی در ادامه کارمندانی که به گفته او عکس‌های بدون حجاب اسلامی در فضای مجازی داشته باشند را به «احضار به کمیته انضباطی کار» تهدید کرده و افزوده است:

«در آن جا می‌توانند در قالب پرونده‌ای با عنوان تخطی از قانون، حتی اخراج هم اجرایی شود.» او همچنین گفته که اتاق کار زنان و مردان در نهادهای دولتی باید از هم جدا شود چرا که «در بلندمدت باعث به وجود آوردن مفسده می‌شود». جمهوری اسلامی در چند ماه گذشته خشونت بیشتری علیه افرادی که آنها را «بدحجاب» و «بی‌حجاب» می‌خواند به کار گرفته است و با ابلاغ بخشنامه حجاب و عفاف، در صدد کاهش خدمات‌دهی به زنانی است که پوششی خلاف آنچه که جمهوری اسلامی اجبار کرده، دارند.
+9
رأی دهید
-7

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.