کشف اسناد فوق سری از ویلای شخصی ترامپ

 دونالد ترامپ روز جمعه با علنی شدن حکم تفتیش اقامتگاهش مخالفت نکرد.رادیو فردا: وزارت دادگستری آمریکا روز جمعه اعلام که ماموران پلیس فدرال، اف‌بی‌ای، در جریان بازرسی از ویلای شخصی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ، در مار-آ-لاگو در فلوریدا در دوشنبه گذشته، ۱۱ مجموعه از اسناد طبقه بندی شده که برخی از آنها فوق سری بودند، را کشف کرده‌اند.

به گزارش رویترز، نگهداری مدارک محرمانه‌ و فوق سری می‌تواند نقض قانون مربوط به نگهداری چنین مدارکی باشد.

انتشار این حکم بازرسی و فهرست اسناد چهار روز پس از بازرسی ویلای شخصی دونالد ترامپ توسط ماموران اف‌بی‌ای انجام شده است.

مریک گارلند، وزیر دادگستری ایالات متحده، روز گذشته گفته بود که «شخصا» درخواست صدور حکم تفتیش از ویلای دونالد ترامپ در «مار-آ-لاگو» را تایید کرده است و اکنون به دنبال گرفتن مجوز قانونی برای علنی کردن این حکم بازرسی است.

در ادامه این پرونده، وزارت دادگستری آمریکا روز جمعه اعلام کرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا با درخواست این وزارتخانه برای علنی شدن محتوای حکم بازرسی ویلای شخصی‌اش در فلوریدا مخالفت نکرده است.

بروس راینهارت، قاضی فدرال در ناحیه جنوبی فلوریدا که حکم تفتیش را صادر کرده تا ساعت سه بعداز ظهر جمعه فرصت اعتراض به دونالد ترامپ داده بود. اما به دنبال عدم اعتراض رئیس جمهور سابق آمریکا این حکم و فهرست اسناد کشف شده در دسترس عموم قرار گرفت.

بر اساس اسناد منتشر شده، حکم بازرسی ویلای شخصی دونالد ترامپ سه روز پیش از بازرسی آن توسط قاضی بروس راینهارت صادر شده است.

فهرست مدارک ضبط شده نشان می‌دهد که ماموران اف‌بی‌آی ۳۰ مورد اسناد و مدارک شامل ۲۰ جعبه٬ عکس‌های صحافی شده، یک یادداشت دست نویس و حکم عفو راجر استون متحد و مشاور قدیمی ترامپ، لیستی از اقلام، کشف شده است.

همچنین در این فهرست، موردی به نام اطلاعاتی درباره «رئیس جمهور فرانسه» وجود دارد.

«فوق سری» بالاترین سطح طبقه بندی اسناد و مدارک در آمریکا محسوب می‌شود و چنین اسنادی به اطلاعات امنیت ملی کشور مربوط هستند. معمولاً چنین اسنادی در مراکز ویژه دولتی نگهداری می‌شوند زیرا افشای آنها می‌تواند آسیب جدی به امنیت ملی وارد کند.

تفتیش ویلای دونالد ترامپ واکنش‌های گسترده‌ای در داخل این کشور به همراه داشته است. جمهوری‌خواهان با انتقاد از این اقدام، وزارت دادگستری و اف‌بی‌آی را به سیاسی‌کاری در این زمینه متهم کرده‌اند.

مریک گارلند روز گذشته گفته بود وزارت دادگستری و اف‌بی‌آی درباره پرونده دونالد ترامپ براساس دستورالعمل و قوانین موجود عمل کردند. او تاکید کرد، دونالد ترامپ خودش نخستین فردی بود که خبر محرمانه این تفتیش را رسانه‌ای کرد.

وزیر دادگستری آمریکا تاکید کرده بود در برهه‌ای که اعتبار و شرافت ماموران اف‌بی‌آی مورد حمله قرار گرفته، او کنار نخواهد ایستاد و از این افراد «میهن‌پرست» دفاع می‌کند.
+57
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  کل دنیا این مردک را که عقلش به اندازه یک کودک است با خنده می‌نگرند. گروهی فارسی نویس اینجا شرفشان را برای او خرج میکنند
  8
  12
  شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  چرا این پیر و پاتال ها نمی روند گورشان را پیدا کنند، و صحنه ی سیاست را خالی کنند که جهان نفس راحتی بکشد
  3
  4
  شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  [::راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش::]. فقط ایرانیهای کم هوش نیستند , ونزوالا ایها , کو بایی ها, کوکلوس کلانهای امریکایی , What trash ها , نژاد پرستان , کلاه شاخ دارانی که به کنگره حمله کردند برای کودتا اینها هم مریدان این پست فطرت دزد و بی قانون هستند
  4
  5
  یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momiji0 - توکیو، ژاپن
  چه بی در و پیکره اون کاخ سفید !! این پفیوز بعد از پایان دوره ریاست جمهوریش ، تقریباً میشه یه شهروند عادی ، البته دولت بعدی موظف به حفظ جان اوست ، ولی اینکه اسناد فوق محرمانه دولتی رو به ویلای شخصیش بِبَره و نگهداری کُنه ، زیر پا گذاشتن قانون هست و موجب پیگرد . این پفیوز خودشیفته و مسخره ، در اون چهار سال هم در خیلی مواقع قانون رو زیر پا گذاشت !! من بیشتر بخاطر سرنگون نکردن رژیم مُلاها در طول دوره ریاست جمهوریش ، ازش متنفرم . هر جفتکی که واسه رژیم انداخت ، فیلمش بود و بس .
  3
  4
  یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.