مدیر مسئول همشهری: چرا رهبری با میرحسین موسوی، که عربده کشی سیاسی می کند برخورد نمی کند

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ عبدالله گنجی، مدیرمسئول پیشین روزنامه‌ی جوان که مدتی‌ست مدیرمسئولی همشهری را بر عهده گرفته در یادداشتی به نوشتار تازه‌منتشرشده‌ی میرحسین موسوی پرداخته است.

 آقای گنجی در بخشی از این یادداشت می‌نویسد: از قوه قضاییه و حتی مقام معظم رهبری باید گلایه کرد که تساهل و گذشت شما به خاطر سوابق و زحمات این افراد در انقلاب، نه تنها آنان را در فکر فرو نبرد و متنبه نشدند که روی صندلی طلبکار نشسته‌اند و از جنایتی که با تهیه‌کنندگی شاخه سیاسی حزب مشارکت و سازمان مجاهدین اجرا کردند نه تنها پشیمان نیستند که افتخار هم می‌کنند. محاکمه کسی که بدون شمارش یک صندوق «برنده قطعی انتخابات با فاصله بسیار است» امری نبود که آزادگان و آزاداندیشان را گرفتار نفس لوامه کند.

متن کامل یادداشت این فعال رسانه‌ای اصولگرا که با عنوان «آقای موسوی خود تطهیری با اسید پاشی امکان ندارد!» در کانال تلگرامی او منتشرشده در پی می‌آید:

«بیانیه اخیر میرحسین موسوی که صدها رسانه و خدمه دشمن را از بیکاری خارج کرد را باید متفاوت از حدود بیست بیانیه قبلی وی دانست و آن را نقطه عطف در حیات سیاسی وی و جمهوری اسلامی محسوب کرد و باید با مواضع آیت‌الله منتظری در واپسین سال‌های حیات امام مقایسه کرد.

یکم: محتوای این بیانیه نقد نیست که به رسمیت شناخته شود، مطلب جناحی نیست که طبیعی شمرده شود. نصیحت‌گونه نیست که با آن صبوری شود. بلکه به مثابه «عربده‌ سیاسی» است که حرارت و ادبیات آن پیشی گرفته از منافقین، سلطنت‌طلبان و اصلاح‌طلبانی است که اکنون با پول سعودی، پهلوی و امریکا در رسانه‌های آنان دنبال دمکراسی در ایران هستند.

دوم: احمدی‌نژاد به بدترین وضعیت ممکن هم برسد، حوادث زمان به اتهام تقلب شما خللی وارد نمی‌کند و شما هرگز تبرئه نخواهید شد. بیانیه اخیر به مثابه اسیدی است که درصدد تطهیر جنایت پیشین است به خواست خدا نخواهیم گذاشت آن جنایت بزرگ و خالقان آن در تاریخ گم شوند.

سوم: از قوه قضاییه و حتی مقام معظم رهبری باید گلایه کرد که تساهل و گذشت شما به خاطر سوابق و زحمات این افراد در انقلاب، نه تنها آنان را در فکر فرو نبرد و متنبه نشدند که روی صندلی طلبکار نشسته‌اند و از جنایتی که با تهیه‌کنندگی شاخه سیاسی حزب مشارکت و سازمان مجاهدین اجرا کردند نه تنها پشیمان نیستند که افتخار هم می‌کنند. محاکمه کسی که بدون شمارش یک صندوق «برنده قطعی انتخابات با فاصله بسیار است» امری نبود که آزادگان و آزاداندیشان را گرفتار نفس لوامه کند.

بدون تردید اگر امام بود ـ همانگونه که رهبری اذعان کردند ـ برخوردی سخت می‌کردند. وقتی به خاطر یک استعفا ـ که می‌تواند حق فرد باشد ـ امام آنگونه برآشفتند، با اتهام تقلب چه می‌کردند؟ وقتی امام آیت‌الله منتظری را به خاطر بازتاب سخنانش در رادیوهای بیگانه آنگونه عتاب می‌کردند و برای خود طلب مرگ می‌کردند اگر اکنون بودند که دهها تلویزیون ۲۴ ساعته هشدار موسوی به موروثی بودن رهبر را تبیین می‌کنند چه می‌کردند؟ کجا هستند یاران آزاده امام؟ کجا هستند مردانی که حق را بگویند حتی اگر حیات سیاسی‌شان نابود شود؟

چهارم: مشکل اصلی موسوی وابستگی به دشمن نیست، مشکل بسیاری دیگری نیز هست. اسلام روشنفکری وقتی با کم ظرفیتی عجین شد همین خواهد شد و اگر با قدگیری ممزوج شود مانند بنزینی است که ظرف خود را منفجر می‌کند.

بارها نوشته‌ام که روشنفکر نمی‌تواند و نباید سیاست‌مدار باشد و موسوی از اول انقلاب اشتباهی آمد و اشتباهی می‌رود.

پنجم: سند و برهان موروثی شدن رهبری چیست؟ کجا هستند اطلاح‌طلبان خداباور؟ خود اتهام را ساختید، خود نشر دادید و خود درخواست تکذیبیه می‌کنید؟ حجتتان چیست؟ شرمتان چه شد؟ در رسانه‌های معاند برای تبیین سخنان موسوی (و این جماعت) ارجاع خود را با «گفته می‌شود…» شروع می‌کنند و در عرف رسانه، «گفته می‌شود» یعنی دروغی که باید به صورتی شروع شود. موسوی در این فقره بسیار عقب‌تر از منافقین، پهلوی‌ها، اصلاح‌طلبان فراری و کمونیست‌ها و رسانه‌های وابسته به آنان است. اما گمان بر این بود که موسوی شاید به حرمت نمازی که می‌خواند در جدال بین اخلاق و کینه بر کینه پیروز شود اما از تهمت عریان فروگذار نمی‌کند. دروغ علنی را با افتخار می‌گویند و خود را نیز وارث انقلاب می‌دانند! چه جماعتی! بدا به حال ما که نفهمیدیم مردی رهبر ما شد که مواهب دنیا را بر فرزندانش حرام کرد، استعداد آنان را خفه کرد، زندگی طبیعی آنان را محدود کرد، امیال دنیوی آنان را زیر سقف برد تا چهره جمهوری اسلامی بدون خدشه بماند. تا آرمان امام مبتنی بر دوری حاکمان دینی از زخارف دنیا محقق شود. حال پاسخی را می‌شنوند که نمونه‌ای از : «مگر علی نماز می‌خواند که در مسجد کشته شد؟» می‌باشد. گویی تاریخ در حال تکرار است فقط آدم‌ها عوض می‌شوند.

ششم: قاعده قرآنی عزت فقط مخصوص خدا، رسول و مؤمنین است باور حتمی ماست. می‌توان به تجربه یافت که کسانی که مقابل امام و بعد رهبری ایستادند (فرصت جبران نیز یافتند) چطور سوزاندن عزت خود را به بدترین و بی‌منطق‌ترین روشها شروع کردند و موسوی با رقیب خود در این فقره به یک تقاطع مشترک و درس‌آموز رسیدند و معلوم است که اهل دنیا، دنیا را فریاد نمی‌زنند بلکه طرفدار ملت و عدالت می‌شود و کاپشن مصلح اجتماعی می‌پوشند.

هفتم: موسوی که پرچم‌دار قانون‌گرایی شده بود. هنوز توضیح نداده است که چگونه با تحصیلات غیرمرتبط معماری بیست سال ارشد و دکتری علوم سیاسی درس می‌داده است؟ هنوز نگفته است که چگونه قبل از باز شدن یک صندوق برنده قطعی انتخابات شد و نگفت تحولات بنیادینی که در سر داشت (در مصاحبه با تایمز) طراحی کجا بود؟ از دیگران می‌خواهد آنچه خودشان ساخته و نسبت داده‌اند را تکذیب کنند اما ما از او می‌خواهیم گفته خود را در جواب خبرنگاری که ۲۱/۳/۸۸ از شما پرسید: اگر شما شکست بخورید(نه تقلب) به این جوانانی که در خیابان‌ها رقص‌کنان شادند چه خواهید گفت؟ تکذیب کنید.

این جوابیه موسوی چرا تکذیب نمی‌شود؟ اگر صحت دارد جزء طراحی چیز دیگری است؟ : «پیام من قبلاً به آنها رسیده است(به جوانانی که رقص کنان و شادند) تغییر از مدتی قبل آغاز شده است. پیروزی در انتخابات بخشی از این تغییر است! بخشهای دیگر ادامه خواهد یافت!! و هیچ عقب‌گردی در کار نخواهد بود» آقای موسوی پیام شما چگونه به آنها رسیده بود؟ غیر از این است که به سازماندهی و طراحی اعتراف کرده‌اید؟ او متهم است و اصلاح‌طلبان خوب می‌دانند.

هشتم: باور کنید موسوی اصلاً سخنان سردار شهید همدانی را شخصاً نخوانده است و مثل همه صحنه‌های دیگر بر کم ظرفیتی شخصیتی وی سوار شده‌اند. سردار همدانی از قضا شما را متهم می‌کند که ۵ هزار نفر از اشرار که شما به کار گرفته‌اید را شناسایی کرده‌اند و در صدد بوده‌اند که از آنان مجاهد تربیت کنند. مدعای جذب و عدم دفع این جماعت از مطالبات شماها از نظام است. حال چرا چنین رویکردی را سرزنش می‌کنید؟ کجای صحبت همدانی این هست که با اراذل و اوباش مردم را سرکوب کردیم؟ هم صوت آن موجود است و هم مکتوب آن: «۵ هزار نفر از کسانی که در آشوب‌ها حضور داشتند ولی در احزاب و جریانات سیاسی حضور نداشتند بلکه از اشرار و اراذل بودند را شناسایی کردیم و در منزلشان کنترلشان می‌کردیم. روزی که فراخوان می‌زدند (موسوی می‌زد یا احزاب اصلاح‌طلب) اینها کنترل می‌شدند و اجازه نداشتند از خانه بیرون بیایند. بعد اینها را عضوگردان کردیم. بعداً این سه گردان نشان دادند که اگر بخواهیم مجاهد تربیت کنیم باید چنین افرادی که با تیغ و قمه سرکار دارند را پای کار بیاوریم»

طبیعی است که فرایند تربیت مدنظر شهید همدانی در آن مقطع کوتاه محقق نشده است و منظور او چشم‌انداز آینده است. سفرکردگی آن شهید باعث نمی‌شود که بگوییم در بُعد زمان، سخن او آمیخته با اغرار است اما حواستان باشد او اشراری که به فرمان شما تخریب می‌کردند (و سندهای آن در سعادت‌آباد، تهران‌پارس و… موجود است) را می‌خواهد. مجاهد کند و شجاعت آنان که آمیخته با حماقت است را در خدمت صالحان درآورند. این نگاه نه تنها واجد سرزنش نیست که ستودنی است و آرزوی همه ماست که هنر آن را نداریم. بدون تردید ضربه موسوی به نظام به عنوان عمله تجدیدنظرطلبان در تاریخ خواهد ماند.

آیت‌الله خامنه‌ای، موسوی و همه ما کم‌کم خواهیم رفت اما آنچه می‌ماند طبق سنت الهی حق است. مردانی که برای خدا حرف زدند، برای خدا تحمل کردند و برای خدا کوتاه آمدند و برای خدا از شخصی کردن مسائل برحذر بودند، پرچم‌داران تاریخ‌اند. ورود اتهام آلوده موسوی به حیطه رهبری بعد از ۱۳ سال نشان از همان راهبردی است که تاج‌زاده امسال رسماً اعلام کرد: «اصلاحات مفهوم گذشته خود را از دست داده و در یک جمله خلاصه گردیده است. مهم‌ترین و مؤثرترین اصلاحات، اصلاح رفتار و گفتار رهبری است» به همین دلیل است که دهها یادداشت رسمی با تابلو شناخته شده در داخل کشور در نقد رهبری از ۱۴ خرداد شروع شد. همسر تاج‌زاده برای دستگیری همسرش، همسر رهبر را خطاب قرار می‌دهد، شکوری‌راد دستگیری تاج‌زاده را به رهبری نسبت می‌دهد و موسوی عصبیت خود از نبود تاج‌زاده را بدون هیچ‌گونه خجالت و حیائی متوجه موروثی بودن رهبری می‌کند.

آنچه در پایان باید گفت اینکه چرا اصلاح‌طلبان ساکت‌اند؟ دیگ برای شما نمی‌جوشد؟ موسوی درست می‌گوید یا وقیحانه سخن می‌گوید؟ تأیید می‌کنید یا رد؟ عیان و نهان شما نسبت به او یکی است؟ حریت شما کجاست؟ شما نمی‌پرسید سند موروثی شدن رهبری چیست؟ با کدام قانون اساسی؟ براساس نظر کدام مرجع رسمی؟ سیاست ورزی با چاشنی سوءظن و نفاق چه سرانجامی دارد؟»
+28
رأی دهید
-82

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران
  ای بابا موسوی همدست اخوند که جوانان ایران را در جنبش سبز دروغینش به کشتن داد خیلی وقته سوخته! مهره دیگری ندارید رو کنید؟؟ چقدر بدبختید اطلاعاتی ها مزدوران جمهوری اسلامی در تاریخ از همه تان به بدنامی یاد خواهد شد به همراه لعن و نفرین
  42
  60
  جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  برای اینکه جفنگ‌گویانی مثل تو خیلی کم شده. 🥴 پشتیبان رهبرت هرروز رو به اضمحلاله! احمدی‌نژاد و موسوی فعلن زدن تو جاده خاکی، خارج از "ملا‌راه"، چه وقت بیان تو "شاه‌راه" دست ملته! ✌️
  8
  66
  جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  چه موسوی چه ره خری هر دو یکی از یکی آشغال تر بزنید تو سر و کله هم
  8
  37
  جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران

  [::آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان::]. مامور اطلاعاتی! مزدور اصلاح طلب! چه موسوی چه انتری چه اسـ... هر کی تنش به ملا خورده و برای اخوند کار کرده قاتله جانیه دزده برو نانت را بزن به خون مردم و بخور موسوی دستش به خون جوانهای مردم آلوده است با آن جنبش سبز دروغینش وگرنه تا الان سرش بالای دار رفته بود. اینقدر عزیز اخوند بود که حتی زندان نیانداختنش و به دروغ گفتند حصر خانگی دست همتون به خون ندا و بقیه جوان‌ها اغشته است دست از فریب مردم بردارید موسوی و بقیه خیانتکاران به میهن در فردای آزادی در مقابل مردم ستمدیده ایران دادگاهی خواهند شد ونام کثیف پیروان اخوند و جانی و قاتل و متجاوز در پیشانی آنها تا ابد در تاریخ ایران خواهد ماند
  42
  18
  جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران

  حواستان به این الترناتیو فرانکفورتی! از المان باشد مامور رژیم است
  42
  16
  جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  حجاب اجباری رفت کنار، این خیمه شب بازی اومد وسط.
  2
  24
  جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران
  [::آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان::]. فقط یک نفر در شاه راه هست و آن هم شاهزاده رضا پهلوی است پادشاه قانونی ایران دلسوز مردم امین مردم حتی از اعتبار شاه برای فریب مردم استفاده میکنید چون خودتان هیچ چیز ندارید خودتان هم میدانید که فرهنگ و بزرگی در ایران پادشاهی است چرا فریب کارید چرا قاتلید مگر شما بویی از انسانیت نبردید؟ مگر خودتان زن و بچه ندارید که جوانهای مردم را به خاک و خون میکشید؟؟ شما وجدان ندارید؟ شعور ندارید؟؟؟ همگی شما در فردای آزادی ایران در دادگاه های مردمی به مردم ایران جواب پس خواهید داد و همانطور که شاهزاده هشدار دادند اگر به مردم نپیوندید از دست قانون و عدالت نمیتوانید بگریزید. شرمتان باد که نامتان در تاریخ ایران به عنوان مزدوران و دشمنان ایران برده خواهد شد.
  17
  7
  جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. تو مامور رژیم هستی و نه آلترناتیو .دشمن دشمن ما دوست ماست. مبارزه با رژیم شامل همه مردم است. من موسوی را تایید نمیکنم ولی هیچکس به اندازه موسوی و کروبی باعث ریزش در رژیم اخوندی نشد.کسانی را می‌شناسم بخاطر موسوی از رژیم بریدند که خودم ندیده بودم باور نمیکردم. مخالف با رژیم آدمکش و جنایتکار در مهریه شما بسته نشده و در ملکیت شما نیست. هر کس می‌تواند و اجاره دارد با خامنه ای مخالفت کند. اختلاف بین مخالفان رژیم ایجاد کردن فقط توسط ماموران اطلاعت رژیم است. نوک حملات باید سرنگونی رژیم و محاکمه همه جنایتکاران است. حتی موسوی باید در آینده در دادگاه حاضر شود و جوابگو باشد ولی در حال حاضر ضربه های سنگینی به رژیم می‌زند. کسی که نوک پیکان به سمت موسوی بگیرد حرف نوکران رژیم را می‌زند. پس در حال حاضر تو عامل رژیم هستی
  5
  22
  جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران
  [::راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش::]. موسوی کاری نکرده! مردم حقیقت را فهمیدند و آگاه شدند و گول نمیخورند کردیت را باید به مردم داد نه موسوی با هر کس دیگر که برای اخوند آدمکش دزد کار کرده. باید قاتل باشی که بتوانی با اخوند کار کنی. موسوی فقط رو موج مردم آگاه سوار شده وگرنه خودش جانی تر از اخوند وملاست. بالاخره قبول کردی که موسوی هم باید محاکمه بشود.
  17
  5
  شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. سخنانت بوی نفاق و مزدوری می‌دهد. چطور ممکن است کسی از آخوند جنایتکارتر باشد؟؟؟؟ موسوی و زنش و کروبی 12 سال است که در حصر زندگی می‌کند. بخاط اینکه خودشان را به حاکمیت نفروختند. در عقیده خود پایدار هستند. حالا فکرش با من نمیخواند دلیل نمی‌شود که* اعدام باید گردد* در یک مملکت قانون‌مدار قانون برای همه است. من و تو و موسوی خامنه ای رجوی و شاه و حتی محمد اگر زنده اش کنند اگر شاکی داشته باشند باید در دادگاه جوابگو باشند.گفتم هر کس برای آزادی می‌جنگد مورد احترام است حتی اگر قبلا خطا کرده. برای خطایت در دادگاه جوابگو خواهد بود. صف مبارزه را بهم نزن اگر از مامورین رژیم نیستی.
  4
  17
  شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۵:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران
  [::راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش::]. میبینم سایبری های رژیم در این سایت کم نیستند یکی شون هم خودتی مردم آگاه شدند ‌گول شماها را نمیخورند
  11
  4
  شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران
  [::راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش::]. مردم براندازی می خواهند نه اینکه مهره های سوخته خود رژیم ج ا بیایند سرکار. مردم ایران بازگشت پادشاهی پهلوی را میخواهند کسی که امین مردمه و دلسوز مردم شاهزاده رضا پهلوی است
  13
  4
  شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. چرا؟؟ چون تو فحاش بی تربیت عقده ای که فکر کردی با نشان دادن تربیت .....ات و توهین و تهمت به دیگر کاربران و خلاف سخن رضا پهلوی مبنی بر اتحاد همه اقشار برای سرنگونی رژیم ملایان به این و آن گیر می‌دهی انتقاد میکنم سایبری هستم. تو بی ادب تهمت زن نمیبینی که اکثریت مردم خواهان سرنگونی رژیم آخوندی هستند و نسبت به آقای پهلوی نظر مثبت دارند با فحاشی میخواهی طرفدار جمع کنی یا مردم را نسبت به اتحاد سست کنی. هر کس که مثل تو آویزان این نشد و مثل آدم طرفداری از سک شخص و یا ایده یا مذهب کرد فورا بهش انگ می‌چسبانی.مزدور تویی که حتی قدرت درک سخنان انسانی شایسته را نداری و فقط رو زمین غلط زدن و ... علاقه میدانی. تو شایسته بیت خامنه ای هستی
  3
  13
  شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران
  [::راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش::]. از تمام حرفهایت تهمت و بی احترامی فوران می‌کند در ضمن شاهزاده رضا پهلوی و پادشاه قانونی ایران گفتند همه اقشار متحد بشوند و همچنین گفتند عفو عمومی اعلام می‌کنند مگر اینکه کسی آدم کشته باشد باید تحت پیگرد قرار بگیرد یا اموال ملت را به تاراج برده باید برگرداند و گفته اند که براندازی جمهوری اسلامی را میخواهند نه بازگشت مهره های ج ا مثل موسوی که دستش به خون جوانان مردم اغشته است. درضمن تلاش کن با احترام نظرت را بیان کنی
  3
  2
  شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  آزاذه - تهران، ایران
  [::راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش::]. برو متنهای الترناتیو را بخوان و بین چطوری بد را خوب و خوب را بد جلوه می‌دهد هر نتیجه ای هم گرفتی به من نگو به خودت مربوطه
  3
  2
  شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.