دختری در برزیل به کمک فالگیر از مادرش ۱۴۰ میلیون دلار آثار هنری و پول نقد دزدید

پلیس یکی از تابلوهای نقاشی هنرمند برزیلی تارسیلا دوآمارال را نشان می‌دهد که گفته شده دهها میلیون دلار ارزش داردبی بی سی: یک زن در برزیل به ظن استفاده از یک فالگیر برای کلاهبرداری بیش از ۱۴۰ میلیون دلار آثار هنری، پول نقد و جواهرات از مادرش دستگیر شده است.

گفته می‌شود که قربانی بیوه یکی از بزرگ‌ترین مجموعه داران آثار هنری برزیل است.

این دختر متهم شده که با کمک یک فالگیر وانمود کرده که آثار هنری مادرش نفرین شده است و به این ترتیب این آثار را از او دزیده است.

بنا به گزارش‌ها، یکی از نقاشی‌های یکی از مشهورترین هنرمندان برزیلی از زیر یک تختخواب پیدا شده است.

به گفته پلیس ریودوژانیرو و به گزارش رسانه‌های محلی، این کلاهبرداری در سال ۲۰۲۰ زمانی آغاز شد که فردی که خود را فالگیر جا زده بوده به مادر این دختر گفت که دخترش بیمار است و او را ترغیب کرد که هزینه درمانش را بپردازد.

پلیس گفته است که در ماه‌های بعد، این دختر و یکی از همدستانش که خود را فالگیر نشان می‌داد شروع به برداشتن آثار هنری از خانه کردند با این ادعا که این آثار به خاطر انرژی منفی نفرین شده است و باید برای آن‌ها دعا خوانده شود.

پلیس همچنین گفته که این طرح در ادامه با همدستی چندین نفر عملی شده است.

ادعا شده که این دختر و سایر مظنونان این پرونده با قربانی بدرفتاری کردند و او را ماه‌ها در خانه در حبس نگه داشتند.

ژیلبرتو ریبیرو، افسر پلیس به خبرگزاری رویترز گفته: «آن‌ها ۱۶ اثر نقاشی را که شامل آثاری از هنرمندان مشهور برزیلی بود در این مدت از خانه این زن خارج کردند.»

افسر دیگری هم گفت که بررسی‌های اولیه نشان داده که تمامی مشخصات آثار ضبط شده با تابلوی‌های اصلی مطابقت دارد.

سه اثر از تارسیلا دو آمارال، نقاش برجسته مدرنیست برزیلی هم به سرقت رفته که در مجموع به گفته پلیس ۱۳۷ میلیون و ۶۹ هزار دلار ارزش دارد.

به گفته رسانه‌های محلی شماری از آثار به سرقت رفته به گالری‌های هنری فروخته شده است.

به گزارش رویترز،‌ پلیس گفته است که ۷ نفر مظنون به دست داشتن در این جرم هستند که چند سال در جریان بوده. این افراد با اتهاماتی نظیر اختلاس، سرقت و اخاذی روبرو هستند. 
+8
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.