طبق آمار «بیشترین تعداد پناهجویان» به بریتانیا از طریق کانال مانش ایرانیان هستند

 یک قایق حامل پناهجویان در حال عبور از کانال مانش
رادیو فردا:سفیر سابق بریتانیا در آمریکا می‌گوید ایرانی‌ها بیشترین شمار پناهجویان خارجی را تشکیل می‌دهند که از طریق کانال مانش و به‌صورت قاچاقی و خطرناک از فرانسه وارد بریتانیا می‌شوند.

جان کر می‌گوید طی ۱۸ ماه گذشته ایرانی‌ها با سه هزار و ۱۸۸ نفر، بیشترین شمار پناهجویان ورودی به بریتانیا را داشته‌اند و از میان آن‌ها فقط یک نفر از طریق قانونی وارد بریتانیا شده و درخواست پناهندگی کرده است.

او اظهار داشت: ۷۰ درصد کسانی که از کانال مانش عبور می‌کنند، پناهجویان واقعی از کشورهای جنگ‌زده‌ و فقیری مانند ایران، عراق، سودان و سوریه هستند.

آقای کِر در مناظره‌ای درباره طرح انتقال پناهجویان از بریتانیا به رواندا گفت طرح‌های مهاجرتی کشور برخلاف اصرار دولت به ادامه آن، کارایی ندارد.

او با انتقاد از سختگیری‌های دولت درباره قوانین مهاجرتی گفته است در واقع شمار پناهجویانی که وارد بریتانیا شده‌اند طی ۲۰ سال گذشته نصف شده است و موضوع پناهندگان آن‌چنان‌که مطرح می‌شود، معضل جدیدی و حادی نیست.

به‌گفته سفیر سابق بریتانیا، ایجاد محدودیت و قوانین سختگیرانه تنها باعث شده است که پناهجویان به‌جای راه‌های قانونی، از طریق قاچاق و قایق‌های کوچک از فرانسه و از طریق کانال مانش وارد بریتانیا شوند.

به‌گفته وی، همچنین بریتانیا اولویت پناهجویان برای زندگی در اروپا نیست.

بر اساس گزارش وزارت دفاع بریتانیا از ۱۵ آوریل امسال تاکنون بیش از ۱۳ هزار پناهجو «به صورت خطرناک و غیرقانونی» از کانال مانش وارد بریتانیا شده‌اند.
+35
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  rey kasravi - لندن ، انگلستان

  بیچاره من و مردم ایران زمین که مجبور میشیم برای کمی آزادی و نفس راحت کشیدن توی راه سخت مهاجرت و پناهندگی بریم و تازه بعد از سال ها زندگی با این نکته دست و پنج نرم می کنیم که آیا ارزشش و داشته یا نه . به امید روزی که همه انسان و محلی برای زندگی ای روشن و آرام داشته باشند و کسی به خاطر آزادی و انسان بودن مجبور به ریسک زندگیش نشه
  6
  33
  ‌چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  حق گو لندن - لندن، انگلستان
  آدم‌هایی که اینجا تحصیل‌کرده و اقامت قانونی دارند ۹۵٪ بیمار روانی شده‌اند از دست این جماعت انگلیسی نژادپرست روان آزار سادیسمی . وای بحال شما ها که بی دفاع و‌سپر می آیید اینجا پناهنده میشوید .خودتان را مانند گوشت قربانی دست اینها می‌دهید .
  39
  42
  ‌چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران

  بسلامت برسین ببینین معنی ازادی رو، مثل ایران نیست۳۰ساله استخدام کنه. البته برای خودانگلیسیها هم نیست،البته اونا قانعن، فقط ایرانه ۳۰سال استخدام میکنه ملت عادت کردن به مفت خوری یه نفتی فعلا هست بخوریدمفت. برید اونجاامیدوارم مثل انگلیسیهاشماهم قانع بشین
  45
  15
  ‌چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.