واکنش‌ها در ایران به بیانیه میرحسین موسوی؛ از پیرمرد متوهم تا صدای داعش

برترین‌ها: روز گذشته یک رسانه نزدیک به میرحسین موسوی بیانیه‌ای منتشر کرد که فضای سیاسی کشور را تحت‌تاثیر قرار داد.

نظرات درباره بیانیه میرحسین موسوی بسیار متفاوت و متنوع بود از کاربران توئیتر که بخش هایی از این بیانیه را پررنگ کرده و درباره آن حرف زدند تا رسانه‌های رسمی داخل کشور که عموما نماینده انعکاس یک نوع نگاه به این بیانیه بودند.

ما در اینجا از انتشار نظرات کاربران شبکه‌های اجتماعی معذوریم و صرفا قادر به بازنشر تحلیل‌های منتسب به طیف اصولگرا هستیم.
خبرگزاری تسنیم، با انتقاد از بیانیه جدید موسوی نوشت:
* یکی از سایت‌های مدافع حوادث ۸۸ که معمولاً از خارج از کشور به روزرسانی می‌شود، امروز متنی به نقل از میرحسین موسوی منتشر کرده که محتوای آن بیش از هرچیز انتقاد از جمهوری اسلامی و مدافعان حرم به دلیل مبارزه با داعش و تروریست‌های مسلح در سوریه است!

* جنس ساختار جملات و ادبیات به کار رفته در این بیانیه بار دیگر این شبهه را تداعی می‌کند که مانند بسیاری از بیانیه‌های پیشین موسوی، این بار هم عده‌ای در پشت صحنه برای او چنین جملاتی را دیکته کرده و او را مانند وقایع بعد از انتخابات ۸۸ به معرکه‌ای فرستاده‌اند!

* به نظر می‌رسد او روزگار دهشتناکی برای خود رقم زده است.

* موسوی در بیانیه خود به نحو بسیار عجیبی علیه مبارزه با داعش در سوریه و همچنین کمک به گروه‌های مقاومت در یمن و ...موضع‌گیری کرده و حتی در گامی فراتر حزب‌الله لبنان را به باد انتقاد گرفته و در مجموع مقاومت علیه داعش و اسرائیل و آل‌سعود و ... را شوم و کجروی و «جرائم ننگین» خوانده است!

* در فراز بسیار عجیب دیگری از این بیانیه، موسوی اهانت‌ وقیحی به سرداران شهید مدافع حرم روا داشته و نوشته است که آن سردار بی‌افتخار جانش در غربت به قربانی مستبدی دیگر تلف شد!

* این بیانیه غیر از نمایش یک سقوط کامل و بی‌حد و مرز برای موسوی است.
روزنامه جوان هم در یادداشتی تند تحت عنوان «موسوی و نقاب‌های برداشته» به میرحسین موسوی اینگونه حمله کرد:
* بیانیه روز گذشته موسوی خط او را در مقابل مدافعان حرم مشخص می‌کند. موسوی با توهین به سردار شهید حسین همدانی، از فرماندهان ایرانی نبرد با تروریست‌های تکفیری در سوریه، او را «سردار بی افتخار» می‌خواند و با «تلف» شده خواندن جان این شهید عزیز در راه «مستبدی دیگر»، این را سزای «جنایت» سردار همدانی در «استخدام اوباش بدسیرت برای قمه‌کش کردن جوانان مردم» توصیف می‌کند و با «خودکامه» خواندن رهبر معظم انقلاب که «طعمه» مقابل سردار انداخته و «همه چیز او را مطالبه کرده» توهین بر توهین می‌افزاید و با «بدنام» خواندن حزب‌الله لبنان نشان می‌دهد که خط او همان خط سلطنت‌طلب‌ها و منافقین و بهایی‌هاست و خوش بینی برای جدایی او از خط امریکا و اسرائیل توهمی بیش نیست.

* موسوی با این بیانیه، نقابی دیگر از چهره برداشت؛ یک روز نقاب هم افزایی با ضدانقلاب و منافق و سلطنت‌طلب، یک روز نقاب هم‌صدایی با گویندگان شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه، و امروز نقاب همراهی با تروریست‌های تکفیری داعش و دنباله‌روی هزارباره‌اش از امریکا برای تضمین امنیت اسرائیل با تخطئه محور مقاومت. کاش موسوی بیشتر حرف بزند، بیشتر بیانیه بدهد و بیشتر نقاب از چهره بردارد.

روزنامه کیهان که آن را با نگاه حسین شریعتمداری می‌شناسید میرحسین موسوی را پیرمرد متوهم خواند و نوشت:
* انزوا، پریشان‌حالی و درماندگی سیاسی یکی از سران وقایع ٨٨، حیات سیاسی او و هوادارانش را چنان به بن‌بست کشانیده که وی در بیانیه‌ای انتحارگونه، بعد از ١٢ سال بار دیگر به حمایت از اسرائیل و داعش پرداخته است.

روزنامه فرهیختگان، ارگان مطبوعاتی دانشگاه آزاد و نزدیک به علی اکبر ولایتی، چهره معروف سیاسی اصولگرا بیانیه میرحسین موسوی را «صدای داعش» توصیف کرد:
* تحلیل میرحسین موسوی آن هم در سال 2022 از سوریه، چه در بعد زمان و چه در بعد مکان فرسنگ‌ها از واقعیت فاصله دارد. او یا حدود یک دهه از دنیا عقب‌تر است یا اینکه در این سال‌ها دچار «زوال عقل» شده است.

* خودکامگی او اگرچه ضربات سنگینی به «دموکراسی» ایران زد اما مشخص نیست اگر با چنین رویکردی او به قدرت می‌رسید، در سال 1401 با چه مدلی از حکومت مواجه بودیم؟

* با وجود این، اکنون که میرحسین موسوی تبدیل به صدای گروهک تروریستی داعش شده است.

موسوی در فراز دیگری از بیانیه خود آورده است: یازده سال دوری تاثیری بر مواضع ما نداشته و آرزو کرده است که ایران همچنان در مسیر شکوفایی و سرشار از امید قرار داشته باشد.
+80
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  اعدام‌های فله‌ای، زن‌ستیزی و حجاب، اقتصاد عقب‌افتاده و در بوته آزمایش ۴۳ سال شکست‌خورده، فرار طبقه‌متوسط، فرار بچه‌آخوند و فرار بچه‌سپاهی از ایران به غرب، 🥴😖🥴 اعتراف اصول‌گرایان مانند رفسنجانی و اعتراف استمرار‌طلبان به شکست همه جانبه حکومت اسلامی و و و حالا اعتراف همه‌جانبه نخست‌وزیر خامنه‌ای و ملیجک خمینی که ما چه در داخل و چه در خارج ایران در تمام شئونات باخته‌ایم!! 😤 البته ما می‌دانیم آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است، اما گفتنش از عمال رژیم خمینی، خامنه‌ای مورد‌استقبال ایرانیان میباشد ✌️
  7
  68
  ‌چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  khyar - اوپسالا، سوئد

  جاش تا آخر عمرش شد زیرزمین خونش .
  61
  9
  ‌چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  موسوی در نامه به خمینی اعتراض کرده بود که سه گروه از جانوران اسلامی بدون اطلاع دولت با آمریکایی ها تماس داشتند. وقتی کسی اینقدر شهامت دارد که به اشتباهات اعتراف کند و پوزش بخواهد و دوازده سال در حصر باشد آدم قابل احترامی است والبته هیچ دلیلی نیست که به قدرت باز گردد. اینها همه تاریخ ماست و باید ازش درس آموخت. حالا این آقا را مقایسه کنید با سر بشکه فحاشین سایت. جایی نوشته بود شما که برای حسین در 1400 سال پیش اشک تمساح میریزید برای 10000 کودک ایرانی که به فاحشه خانه فروخته شدند نمی ریزید. وقتی معنی اشک تمساح را برایش توضیح دادم و از جعل بی‌دلیل تاریخ برایش گفتم. شروع کرد به توهین و تهمت. حالا مقایسه کنید کسی که هشت سال نخست وزیر بوده و با یک چاپلوسی می‌توانست بالاترین رده ها باقی بماند را با یک پیر فحاش در این سایت که بهش تذکر داده می‌شود که مشهد در زمان حمله اعراب به ایران وجود نداشته و شروع به فحاشی می‌کند. کدام شایسته احترام است؟؟؟ متاسفانه خیلی ها بخیل و کینه هستند که این از حالات عرب سعودی است. به نظر من هیچکس کلانتر نیست. هر کس یک ضربه به رژیم ولی فقیه بزند باید بهش ارج داد
  22
  28
  ‌چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  خاک تو سرت
  20
  21
  ‌چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  این واکنشها نشون میده چقدر قدرت کلام و نفوذ کلام داره موسوی و چرا حکومت انقدر ازش میترسه. به نظر من خیلی دقیق و روشن نوشته و سردار بی افتخار هم همون همدانی قاتل هستش که در سوریه در فلاکت مرد و به درک واصل شد و باید همه بدونند عاقبت درافتادن با مردم همین مرگ بخاطر یک دیکتاتور هستش وگرنه همدانی توسط پهبادهای ترکیه و نیروهای تحت حمایت ترکیه کشته شد ولی اینا به اسم داعش حواس همه رو پرت میکنند و دروغ میبافند چون مترسند ملت بفهمند اینا اصلا با داعش کاری نداشتن بلکه آمریکا و کردها در سوریه با داعش روبرو شدند ولی در عراق ارتش عراق و آمریکا جلودار بود.سلیمانی هم به نظر من خیلی عادلانه کشته شد. اگر قبول کنیم سلیمانی یک چریک بود و جنگ چریکی و نیابتی و بزن و در رو انجام میداد خوب به همون روش هم توسط آمریکا زده شده پس در یک جنگ نمیشه انتظار داشت همیشه تو حمله کنی و یه روزی هم اونا میزنند ولی سلیمانی نیروهای معمولی آمریکا رو میزد و اونا دیدن چرا سر مار رو نزنند که زدند و قطعا اگر سلیمانی هم میتونست سر مار اونطرفی رو میزد ولی نتونست.
  7
  14
  ‌چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان
  انسانها در طی زندگی‌شان دائم در حال تغییرند، بعضی کند بعضی با جهش! هیچکس را به خاطر گذشته‌اش مواخذه و دشمنی نباید کرد چه رسد به اعدام، برای اینکه او آن آدم مثلن ده سال پیش نیست! اما و اما انتقاد از گذشته راهرو بطرف روشنگریست. برای متحول شدن، برای بهتر شدن! بخصوص اگر خود شخص به اشتباهاتش معترف باشد و پشیمانی نشان دهد! ✌️
  6
  18
  ‌چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  با این سخنان, موسوی شاید برای آخرین بار تکلیف خود را با حکومت علی گدا روشن کرد. با توجه به سن بالا و اینکه احتمال آزادی براش تقریبا ناممکنه, حرکت به جایی انجام داد و اگر روزی مرگ فرا برسه لااقل به نام نیک در تاریخ ما ازش یاد میشه. من شخصا براش احترام قائلم.
  8
  14
  ‌چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  این جانی نخست وزیر خمینی سالها برای ج ا اسلامی کار کرده است ‌جوانهای بیگناه ایران را در جنبش سبز دروغینش به کشتن داده است. یادم نرود چقدر به بچه های ایران در زندانهای این جانیان با شیشه نوشابه تجاوز کردند و ندا و جوانهای پاک دیگر در خون خود غلتیدند. گناه و جنایت این جانیان با یک بیانیه دادن پاک نمی‌شود و ما خواهان محاکمه عادلانه این جانیان در پیشگاه عدالت هستیم تا امنیت در جامعه ایران برقرار بشود
  0
  6
  ‌پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  تا وقتی این جانیان محاکمه نشوند جرم و جنایت و تجاوز و قتل و دزدی همچنان در جامعه ادامه خواهد داشت. جامعه را از وجود افراد جانی پاک کنید تا روی آرامش ببینید
  0
  5
  ‌پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  [::وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد::]. تاریخ حقایق را بدرستی بیان خواهد کرد جنایاتی که این خیانتکاران به میهن با همدستی اخوند خونخوار و بیگانگان در حق مردم خود کردند و مردم خود را به کشتن و شکنجه دادند و ایران را نابود کردند همواره نام پلید این خیانتکاران همواره در تاریخ باشکوه ایران لکه ننگی بر پیشانی مسلمانان و چپی ها خواهد ماند. ننگ و لعنت بر خیانتکاران به مردم
  0
  5
  ‌پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  این نسل اشغال پنجاه و هفت که ایران را نابود کردند و ایرانی را بدبخت کی دست از سر مردم بیگناه برمیدارند؟؟؟
  0
  5
  ‌پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.