پلیس فدرال آمریکا به خانه دونالد ترامپ در فلوریدا هجوم برد

 نمایی از عمارت «مار-ئه-لاگو»، محل سکونت و باشگاه خصوصی دونالد ترامپ در پالم بیچ، ایالت فلوریدارادیو فردا:دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق ایالات متحده، روز دوشنبه اعلام کرد که عمارت معروف او با نام «مار-ئه-لاگو» در ایالات فلوریدا مورد «هجوم» ماموران اف‌بی‌آی (پلیس فدرال آمریکا) قرار گرفته است.

آقای ترامپ در بیانیه‌ای گفت: «با توجه به همکاری با دستگاه‌های ذیربط دولتی، این هجوم از پیش اعلام نشده به خانه من، اقدامی ضروری یا مناسب نبود.»

رئیس جمهوری سابق ایالات متحده اما نگفت که دلیل هجوم نیروهای اف‌بی‌آی به محل سکونت و باشگاه اختصاصی او چه بوده است.

وی اظهار داشت، مار-ئه-لاگو «هم‌اکنون تحت محاصره، هجوم و در اشغال شمار زیادی از ماموران اف‌بی‌آی است. آنها حتی گاوصندوق من را هم شکستند.»

یک منبع مطلع در ماه آوریل گفته بود که وزارت دادگستری ایالات متحده تحقیقات اولیه‌ای را درباره اقدام ترامپ در انتقال اسناد رسمی ریاست جمهوری به عمارت خود در فلوریدا آغاز کرده است.
یک منبع مطلع در ماه آوریل گفته بود که وزارت دادگستری ایالات متحده تحقیقات اولیه‌ای را درباره اقدام ترامپ در انتقال اسناد رسمی ریاست جمهوری به عمارت خود در فلوریدا آغاز کرده است.این تحقیقات پس از آن آغاز شد که اداره آرشیو و سوابق ملی ایالات متحده در ماه فوریه به کنگره اطلاع داد که پانزده جعبه از اسناد کاخ سفید را در عمارت مار-ئه-لارگو پیدا کرده است و بعضی از این اسناد نیز محرمانه بوده‌اند.

همان زمان کمیته نظارت مجلس نمایندگان ایالات متحده اعلام کرد که درباره اقدامات آقای ترامپ تحقیق می‌کند و همچنین از اداره آرشیو و سوابق ملی خواست که اطلاعات بیشتری در اختیار آن بگذارد.

واشینگتن‌پست به نقل از یک منبع مطلع تایید کرده که ماموران اف‌بی‌آی در رابطه با همین پرونده به حکم دادگاه خانه آقای ترامپ را مورد بازررسی قرار داده‌اند.

روزنامه نیویورک‌تایمز نیز از قول یک منبع مطلع دیگر گزارش داده که بازرسی خانه دونالد ترامپ دوشنبه صبح انجام گرفته و او چندین ساعت بعد ادعا کرده که ماموران پلیس فدرال همچنان آنجا هستند.

این گزارش می‌گوید که اما اف‌بی‌آی حاضر نشد به پرسش دراین‌باره که آیا محل سکونت رئیس جمهوری سابق ایالات متحده را مورد بازرسی قرار داده است، پاسخ بدهد.

ترامپ پیش از این با بازگرداندن برخی اسناد به اداره آرشیو و سوابق ملی موافقت کرده و آن را یک «روند عادی و معمول» خوانده بود.
+36
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۴
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  آقای ترامپ در بیانیه‌ای گفت: «با توجه به همکاری با دستگاه‌های ذیربط دولتی، این هجوم از پیش اعلام نشده به خانه من، اقدامی ضروری یا مناسب نبود.» یعنی چرا از قبل با من هماهنگی نکردن که اسناد و مدارک رو بریزم تو توالت، دقیقاً همونکاری رو که بارها تو کاخ سفید کردم!! نگران نباش کله هویجی، بزودی خودت ، پسر هات، دخترت، دامادت و همه اطرافیان شیاد، دروغگو و خلافکارت میرین پشت میله ها، مردک دغل و نادرست!
  34
  28
  ‌سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  مردک دروغ گو و متقلب و اعوام فریب اگه عدالتی باشد باید تا ابد در سلول انفرادی به اندازنش
  12
  12
  ‌سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  rood120 - منچستر، انگلستان
  الان یکسری از وطن فروش و خائن که امید بسته بودند ترامپ باز برگرده و ایران را براشون آزاد و آباد کنه خیلی ناراحت می شوند .
  3
  7
  ‌سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.