کشته شدن ۶ کارشناس ایرانی و لبنانی در انفجار یک کارگاه مونتاژ موشک در صنعا

العربیه: منابع «العربیه» در صنعا گزارش دادند طی دو انفجار شدید در صبحگاه دوشنبه 17 مرداد ناشی از مونتاژ یک موشک بالستیک در پایگاهی متعلق به حوثی‌ها، 6 کارشناس ایرانی و لبنانی و ده‌ها شبه‌نظامی حوثی کشته شدند.

این منابع تاکید کردند که انفجارها باعث منفجر شدن یک کارگاه مونتاژ موشک و یک انبار مهمات در نزدیکی کمپ آموزشی واقع در پایگاه الحفا در شرق صنعا شد.

پیش از این رسانه‌های یمن از وقوع چندین انفجار بزرگ پیاپی در سحرگاه دوشنبه در صنعا خبر دادند.

خبرگزاری یمنی «خبر» هم به نقل از یک منبع نظامی یمنی اعلام کرد این انفجارها ناشی از پرتاب ناموفق موشک از پایگاه الحفا واقع در جنوب صنعا توسط شبه‌نظامیان حوثی وابسته‌ به ایران بوده است.
انفجارهای پیشین در صنعایک منبع دیگر نیز گزارش داد که صدای دو انفجار بزرگ در پایگاه مذکور به احتمال ناشی از منفجر شدن مهمات به‌دلیل انفجار موشک بوده است.

حوثی‌ها پس از این حادثه اطراف پایگاه الحفا را کاملا مسدود کردند و همزمان شاهدان از گسیل خودروهای آمبولانس به این پایگاه خبر دادند.

این در حالی است که آتش‌بس در یمن سه‌شنبه گذشته توسط سازمان ملل متحد برای دومین بار تمدید شد.

شبه‌نظامیان حوثی با سواستفاده از آتش‌بس به مونتاژ موشک و پهپادهای وارداتی از ایران و جابجایی تسلیحات و مهمات اقدام کرده‌اند.
+111
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  هی میگفتن ایکاش سپاه صنایع خودرو ساری رو دست بگیره، اونوقت میزنیم رو دست بنز. حالا باید گفت ظاهرا صنایع موشک سازی رو هم فعلا دادن دست سایپا. اون یکی ایربگ باز نمیشه، این یکی توی مبدا جای هدف منفجر میشه
  3
  69
  دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  از در دیوار و آسمون برای امت اسلامی شیعه‌ای فاجعه می‌بارد! پس کجاست اون الله که قول داده من شما، امتم را حمایت می‌کنم. مرگ و میر سپاهی در سوریه به اوج خود رسیده. قول و قرارهای قرآنی، همش بقول خودشون کشک! چون اسمش شهادته و با روی گشاده میریم سراغش🥴🥴 پس پیروزی و شکست برای شما یکیست؟! در راه الله بله 🥴😖🥴 دنیایی دارن این مسلمونها! نادانی تا آسمون بقول خودشان هفتم!
  4
  68
  دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  اصلن می‌دونی چی میگی؟! 🥴 بله ما شهادت رو آرزومندیم چون این دنیا رو قبول نداریم این دنیا همه چیزش کشکی‌ست، همه چیز فدای اون دنیا! 🥴 عجب، خوب از کجا میدونی اون دنیا هست تو که هنوز نمردی، اونیم که مرده نمیتونسته به تو بگه؟! ای بابا، تو هم با ایرادات! الله خودش تو قرآن و حکایت قولش داده! 🥴 تو که قبلش اقرار کردی این قول و قرارهای کشکه، چطوری باید ضد ونقیض‌گویی شما مسلمونها رو گرفت!! 😖 ببین، اینقدر ما شیعه رو با سنی‌ها یکی نگیر، ما معتقدیم تو دنیا باید فساد و کشت و کشتار بالا بگیره تا آقا امام زمان تشریف‌فرما شوند، سنی نادان که به این داستان‌ها اعتقاد ندارن! 🥴😖🥴 دنیایی دارن این مسلمونها!
  5
  53
  دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان

  هرچه بیشتر بهتر جانیان و جنگ افروزان و دینفروشان باید از روی کره خاکی بدور باشند
  3
  63
  دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  خوش باور - تهران، ایران

  به قسمت .....،امیدوارم تمامشان به درجه شهادت برسند من که حسود نیستم بلکه خوشحالم خواهم شد ، ای مومنان خوک زاده ....بشتابید امامتان انجا تنهاست بروید بسوب شهادت .
  2
  33
  دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  کله شیری - آمستردام، هلند

  خدارو شکر
  3
  24
  دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.