۱۰ عضو کاروان ورزشی سریلانکا در بریتانیا از محل اسکان ورزشکاران گریختند

 کاروان ورزشی سریلانکا در بازی‌های کشورهای مشترک‌المنافعیورونیوز:یک مقام ارشد ورزشی سریلانکا روز یکشنبه ناپدید شدن ۱۰ عضو کاروان ورزشی این کشور را در بازی‌های مشترک‌المنافع مورد تایید قرار داد.

بریتانیا امسال میزبان این بازی‌ها بود که هر چهار سال یکبار با شرکت ورزشکاران برتر اعضای اتحادیه کشورهای مشترک‌المنافع برگزار می‌شود.

رقابت‌های ورزشی این دوره از بازی‌های مشترک‌المنافع روز یکشنبه در حالی در بیرمنگام به کار خود پایان داد که ۱۰ عضو کاروان ورزشی سریلانکا در تلاش برای ماندن در بریتانیا از محل اسکان ورزشکاران گریختند.

یک مسئول ورزشی سریلانکا که نخواست نامش فاش شود در این خصوص به فرانس‌پرس گفت: ۹ ورزشکار و یک مربی از اعضای کاروان کشور پس از انجام مسابقات ناپدید شدند و تیم را در بازگشت همراهی نکردند.

یک جودوکار زن و مربی‌اش به همراه یک کشتی‌گیر زن هفته گذشته به طرز ناگهانی ناپدید شدند و محل اسکان کاروان ورزشی سریلانکا را ترک کردند.

در پی این رویداد، محل حضور سه ورزشکار ناپدید شده توسط پلیس بریتانیا شناسایی شد اما به جهت آنکه آنها خلافی در این کشور مرتکب نشده و گذرنامه‌ای با ویزای معتبر در اختیار داشتند،‌ هیچگونه اقدام قانونی علیه‌شان در پیش گرفته نشد.

منبع یاد شده افزود: «هفت عضو دیگر کاروان نیز از هفته گذشته تاکنون ناپدید شده‌اند.» وی همچنین گفت که اعتقاد دارد آنها در تلاشند تا شاید برای یافتن یک فرصت شغلی در بریتانیا بمانند.

مسئولان کاروان ورزشی سریلانکا پس از حضور در بیرمنگام، به جهت آنکه چنین اتفاقاتی را پیش‌بینی می‌کردند، برای اطمینان از بازگشت ورزشکاران به کشورشان گذرنامه‌های آنها را نزد خود نگاه داشته بودند؛ این اقدام اما به ظاهر یا به درستی انجام نشده و یا به اندازه کافی بازدارنده نبوده است.

ورزشکاران سریلانکایی مدت‌ها است که از سفر به تورنمنت‌های خارجی برای فرار از کشورشان استفاده می‌کنند؛ این پدیده با توجه به وخیم‌تر شدن بحران اقتصادی در این کشور تشدید شده است.

آخرین موارد گزارش شده به اکتبر سال گذشته برمی‌گردد که یک مسئول تیم کشتی سریلانکا در جریان مسابقات قهرمانی جهان در اسلو به یکباره ناپدید شد و به کشور بازنگشت.

این در حالیست که پیش‌تر در جریان بازی های آسیایی ۲۰۱۴ کره جنوبی نیز دو ورزشکار سریلانکایی ناپدید شده بودند.

جالب‌ترین بخش ماجرا اینجاست که سال ۲۰۰۴، زمانی که سریلانکا تیم ملی هندبال نداشت، یک گروه ۲۳ نفره به نمایندگی از این کشور راهی تورنمنتی در آلمان شدند و دیگر به کشور بازنگشتند.
+15
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.