«فرودگاه مشهد تاکنون موفق به دریافت گواهینامه فرودگاهی نشده است»

 هواپیمای مسافربری شرکت سپهران. آرشیوصدای آمریکا:در پی سوانح پرتکرار ترکیدن چرخ هواپیماهای مسافربری در فرودگاه مشهد، «یک مقام آگاه» روز یکشنبه ۱۶ مرداد به خبرگزاری ایلنا گفت این فرودگاه «تاکنون موفق به دریافت گواهینامه فرودگاهی نشده است.»

به گفته او از سال گذشته و طبق برنامه جامع هوانوردی همه فرودگاه‌های بین‌المللی ایران باید نسبت به دریافت «گواهینامه فرودگاه» اقدام می‌کردند ولی فرودگاه مشهد «هیچ اقدامی» در این رابطه نکرده است.

روز شنبه این هفته، برای سومین بار طی یک ماه، یک فروند هواپیمای مسافربری متعلق به شرکت سپهران به دلیل ترکیدن لاستیک در فرودگاه مشهد از حرکت بازایستاد.

این مقام سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به ترکیدن لاستیک هواپیمای مسافربری شرکت سپهران با ۱۳۳ سرنشین که روز شنبه در فرودگاه مشهد رخ داد اتفاقات زنجیره‌ای و عواملی چون «وزن سنگین هواپیما در تیک‌آف‌ها»، «گرمای هوا» و «عدم رنگ‌آمیزی» را از عوامل ترکیدگی چرخ هواپیما عنوان کرد.

وی همچنین درباره عدم رنگ‌آمیزی باند فرودگاه مشهد که باعث صدمه دیدن آسفالت باندها میشود گفت: این کار «تخصصی» باید با یک «متریال تکنولوژی جدید» صورت بگیرد و نیاز به یک بازه زمانی یک ساله دارد که به دلیل پرترافیک بودن این باند فرودگاهی امکان تعطیل کردن آن وجود ندارد.

تازه‌ترین ارزیابیها نشان میدهد میانگین سن ناوگان هوایی ایران «بالای ۲۰ سال» است و این میانگین، ۱۷ سال بالاتر از استاندارد جهانی است.

ناوگان هوایی ایران دچار فرسودگی شده و تحریم‌ها هم اجازه نوسازی ناوگان را به شرکت‌های هوایی ایران نمی‌دهد. همین عامل سبب بروز مشکلاتی در امنیت پروازها شده است به گونه‌ای که بسیاری از خطوط هوایی ایرانی در ارزیابی‌های امنیتی بین‌المللی در پایین‌ترین رتبه قرار گرفته‌اند.
+28
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  حق گو لندن - لندن، انگلستان

  یکی از این ‌دگمها همین چند روز پیش ضر میزد که ایران از المان فرودگاه بین‌المللی بیشتر دارد . چرخ هواپیما تو حلق خیالباف ماله کشت !
  1
  22
  یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  یه سوله با زشت ترین حالت گذاشتن برای ورود مسافرین و ساختمان مثلا پروازهای بین المللی اش هم از نظر طراحی افتضاح هستش یعنی انگار پاساژ طراحی کردن از پارکینگ زشت و بهم ریخته اش و قسمت ورودیش به ساختمان و تحویل بار و چکینگ بگیر تا مسیر رفتن مردم به سمت گیت پرواز و حتی سوار شدن به هواپبما یه افتضاح به تمام معناست که مشخصه یه چیزی ساختن و بعد هی با پارتیشن و بدترین شکل تغییرش دادن که بشه بعنوان ساختمان فرودگاه استفاده اش کرد خدا نکنه که بچه با کالاسکه داشته باشی یا ویلچر اصلا افتضاحی در حد گنیس هستش در زمینه فرودگاه . آسنانسور نداره و برای رفع مشکل یه بالابر رو باز گذاشتن که بری توش از طبقه همکف ببرت بالا یعنی واقعا مایه خجالت هستش در مقایسه با کشورهای حتی آفریقایی. مشخص نیست چقدر هزینه این ساختمان کردند و کاش اسم طراح این افتضاح رو میدونستیم حداقل فحش مستقیم میدادیم.
  0
  7
  یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.