ماجرای خشکاندن درختان در خیابان کاج تهران چیست؟

به گزارش تسنیم، معاون خدمات شهری منطقه ۶ با اشاره به کاشت ۹ نهال در محل خشکاندن درختان گفت: این مسئله نیز انجام شده است، قطعاً با ارسال مجدد پرونده خشکاندن ۹ اصله درخت در خیابان کاج جنوبی، مالک ساختمان ۴ تا ۵ برابر جریمه نقدی خواهد شد.

در ادامه سریال خشکاندن درختان کهنسال در تهران؛ ۹ اصله درخت با بُن ۹۰ سانت در خیابان کاج منطقه ۶ از سوی مالک در سال ۹۷ خشکانده شده و حالا معاون خدمات شهری منطقه ۶ از احتمال صدور جریمه ۳ میلیارد تومانی برای فرد متخلف خبر داد.

خشکاندن درختان تنومند در پایتخت توسط برخی از مالکان برای نمای بهتر ساختمانی، این روز‌ها در تهران به رویه تبدیل شده و این در حالیست که مدیریت شهری تهران بر برخورد بر این موارد تأکید دارد.

سید علی موسوی، معاون خدمات شهری منطقه ۶ درباره جزئیات بیشتر این مسئله و رای کمیسیون ماده ۷ گفت: در سال ۹۴ پروانه ساختمانی صادر و در سال ۹۶ احداث ساختمان در خیابان کاج جنوبی به اتمام می‌رسد که با توجه خشکاندن درختان با بُن ۹۰ سانت در ۳ بازه زمانی از سوی کمیسیون ماده ۷ رای صادر شده که آخرین رأی صادر شده مربوط به اسفند سال ۱۴۰۰ است.
درختان خشک شده خیابان کاجاو با اشاره به ارسال مجدد پرونده خشکاندن ۹ اصله درخت در خیابان کاج جنوبی به کمیسیون ماده ۷ تصریح کرد: براساس آخرین رای صادره، مبلغ ۵۴۰ میلیون تومان جریمه نقدی به علاوه تحویل ۱۲۰ نهال به شهرداری منطقه در نظر گرفته شده است.

معاون خدمات شهری منطقه ۶ با اشاره به کاشت ۹ نهال در محل خشکاندن درختان گفت: این مسئله نیز انجام شده است، قطعاً با ارسال مجدد پرونده خشکاندن ۹ اصله درخت در خیابان کاج جنوبی، مالک ساختمان ۴ تا ۵ برابر جریمه نقدی خواهد شد.

چندی پیش نیز ۱۳ اصله درخت در خیابان ولیعصر (عج) توسط مالک ساختمان جهت جلوه بهتره نمای ساختمانش خشکانده شده بود که در ادامه با ورود داستانی و پیگیری شورای شهر تهران مالک به پرداخت ۱۱۷ میلیارد تومان جریمه نقدی محکوم شد همچنین در پرونده دیگری، فردی در محدوده باغ فردوس در خیابان ولیعصر (عج) اقدام به خشک کردن درختان برای بهتر دیده شدن نمای ساختمان خود کرده بود که این موضوع نیز در دست بررسی شورای شهر تهران قرار دارد.
+49
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  مستانه شرق - هایدلبرگ، آلمان

  آدمهایی که در این دوران جمهوری اسلامی پرورش پیدا کردند ، سخت میتوانند طبیعت دوستی و حیوان دوستی را درک کنند همش هم از برکت دین اسلامه
  4
  52
  یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  [::مستانه شرق - هایدلبرگ، آلمان::]. متاسفانه درست می‌گویی! این دین هیچ چیز برای ملت باقی نگذاشته. نگهبانان و مدافعان محیط‌زیست هم یا جریمه و یا به زندان می‌افتند! 😤
  3
  36
  یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  مدافع حق - مادرید، اسپانیا
  جریمه نقدی خیلی جلوی جرم این چنینی برای همچون افرادی که از تمکن مالی بالای برخوردارند موثر نیست ،و شاید یک رویه بشه و با پرداخت جریمه جرم رو بخرن ،همچون فروش تراکم توسط شهرداری که یه نوع تخلف حساب میشه ولی برای کسب درآمد انجام میشه
  0
  4
  یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.