درخواست از مجلس برای رسیدگی به موضوع فرزندان مسئولان در خارج

دویچه وله: دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفته نامه‌ای به مجلس شورای اسلامی نوشته و خواستار رسیدگی به موضوع حضور فرزندان مدیران دولتی در خارج از کشور شده است.

در حال حاضر بین سه تا چهار هزار نفر ازفرزندان مدیران دولتی جمهوری اسلامی ایران در خارج کشور به سر می‌برند. این خبر را دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر اعلام کرده است.

محمد صالح هاشمی گلپایگانی در گفت و گو با خبرگزاری کار ایران، ایلنا در این باره گفته است: «چه اصراری است فردی مسئول باشد، در حالی که فرزندش در خارج از کشور باشد. یک رقابتی بین مسئولان نیز وجود دارد یعنی نمی‌شود افراد به دنبال تامین یورو و دلار برای فرزندانشان باشند، اما با صدای بلند استقلال کشور را اعلام کنند.»

او در عین حال تصریح کرده که این موضوع مختص دولت فعلی نیست و در دولت قبلی هم رواج داشته است.

در حال حاضر قانونی برای ممنوعیت اقامت فرزندان مدیران دولتی در خارج کشور وجود ندارد اما به نظر دبیر ستاد امر به معروف "چه بخواهد این مدیر در مسئولیت خود باشد چه نباشد باید مجلس در این خصوص تصمیم بگیرد" و به همین منظور هم این نهاد نامه‌ای به مجلس شورای اسلامی نوشته است.

طرح ممنوعیت به کار گرفتن مدیران دوتابعیتی و طرح‌های مشابهی در این زمینه که اعضای درجه یک خانواده مدیران دولتی نباید مقیم خارج از کشور باشند تا کنون چندین بار در مجلس مطرح شده اما هنوز به نتیجه قطعی نرسیده است.
گشت ارشاد برای رانت و فساد
خبرگزاری ایلنا در بخش دیگری از مصاحبه با دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر از او پرسیده که "آیا گشت ارشاد مسئولان به رانت‌ و فساد اقتصادی احتمالی در ادارات ورود می‌کند". او در پاسخ گفته است: «ما مواردی را داریم که به این نوع موضوعات ورود کرده و اقداماتی نیز در همین راستا صورت گرفته است. در مجموع هرجا که به ما اعلام شود، فرد مسئولی از رانت یا ارتباطات خاصی استفاده می‌کند مطمئن باشید ما وارد خواهیم شد.»

این پرسش اخیرا بسیار مطرح شده که چرا افرادی که خود را ناهیان از منکر می‌نامند تنها به حجاب زنان ایراد گرفته و "منکرهای" بزرگتر را نادیده می‌گیرند.
+23
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  نصف بیشتر به اصطلاح نماینده ها بچه های خودشون خارجند. خودشون بر علیه خودشون قانون تصویب کنند؟
  2
  23
  یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۵:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  یعنی میخوان براشون ردیف بودجه تعیین کنن یا اینکه نماینده های جدید از قدیمی ها یاد بگیرن که چه جوری بفرستنشون اینور؟
  3
  20
  یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۵:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momiji0 - توکیو، ژاپن
  درخواست مضحک و البته بی نتیجه !! ( پروپاگانی ) چاقو هیچوقت دسته خودشو نمی بُره !
  3
  22
  یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۵:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.