حادثه ای دیگر در فرودگاه مشهد: لاستیک یک هواپیمای دیگر پس از فرود ترکید

 عکس آرشیوی استدر پی سلسله حوادث مربوط به ترکیدگی لاستیک در فرودگاه مشهد و چند روز پس از حمله معاون وزیر راه به گزارش فرسودگی باند این فرودگاه، لاستیک یک هواپیمای دیگر روز شنبه، ۱۵ مرداد، در فرودگاه هاشمی‌نژاد ترکید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هواپیمای شرکت سپهران صبح روز شنبه از مبداء آبادان برخاست و در زمان فرود در فرودگاه مشهد دچار ترکیدگی لاستیک شد.

بنا بر این گزارش، این هواپیما ۱۳۳ سرنشین داشته است و هیچ یک از آن‌ها در این سانحه آسیب ندیده‌اند.

در روزها و هفته‌های گذشته گزارش‌های متعددی از ترکیدگی لاستیک هواپیماها در فرودگاه مشهد منتشر شده است.

سازمان هواپیمایی کشوری در گزارشی رسمی درباره دلایل بروز این حادثه در هواپیماها در فرودگاه مشهد اعلام کرد: «تمامی حوادث ترکیدگی چرخ‌ها در باند اصلی به وقوع پیوسته» و «کیفیت نقاشی روی باند اصلی مناسب نبوده و علاوه بر تولید اجسام آسیب‌زا، برجستگی‌هایی نیز به‌وجود آورده که لاستیک چرخ‌های هواپیماها را در وزن و سرعت زیاد دچار مشکل می‌سازد.»

در این گزارش همچنین آمده بود که «تاکنون این فرودگاه برابر الزامات جدید مقررات فرودگاهی سازمان هواپیمایی کشوری موفق به دریافت گواهینامه فرودگاهی نشده» است.

پیشتر محمد محمدی‌بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری نیز گفته بود: «در حال حاضر از ۱۰ فرودگاه بین‌المللی در ایران تنها دو فرودگاه گواهی دارند و اغلب این حوادث در فرودگاه مشهد رخ می‌دهد.»

در واکنش به انتشار گزارش سازمان هواپیمایی کشوری، حمیدرضا سیدی، معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها، ضمن رد این گزارش، آن را «غیرکارشناسی» خوانده بود.
+38
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  ordak - بن، آلمان

  لهافمس رییسی هم میگه آلمان فقط ۵ فرودگاه بین المللی داره ولی ما منظورش اون و اون گوریل ۱۵ متری است از ما،۱۲ تا یا همچین رقمی.ولی نگفت بین المللی که او میگه منظورش غزه است و بورکینا فاسو و سومالی و یمن است
  2
  22
  شنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.