گروه‌های فلسطینی ۱۲۰ موشک از نوار غزه به سوی اسرائیل پرتاب کردند

موشک پرانی از غزهالعربیه: پس از آن‌که اسرائیل طی حمله‌ای هوایی به نوار غزه 15 نفر از جمله یکی از فرماندهان ارشد جهاد اسلامی را کشت و چندین نفر دیگر را زخمی کرد گروه‌های فلسطینی از غزه در چندین مرحله به سوی خاک اسرائیل موشک‌پراکنی کردند.

در پی تدوام موشک‌پرانی‌ها از غزه، خبرنگار «العربیه» از به صدا درآمدن آژیر‌های خطر در آسمان اسرائیل به‌ویژه شهر اشکلون و آماده‌باش نیروهای اورژانس و گشودن پناهگاهای این کشور خبر داد.

اسرائیل ضمن اعلام این‌که تنش‌ها با غزه تا چندین روز ادامه خواهد داشت گفت که موشک‌های پرتاب شده از سوی غزه آسیب‌هایی در پی نداشته است.

خبرنگار العربیه اشاره کرد که پدافند ضد‌موشکی «گنبد آهنین» اسرائیل، 40 موشک از 100 موشک پرتاب شده از غزه را رهگیری کرد.

عملیات «طلوع فجر»

از سویی بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل اعلام کرد که اسرائیل عملیات «طلوع فجر» را برای ناکام گذاشتن عملیات گروه جهاد آغاز کرده است و افزود «هر کسی ما (اسرائیل) را تهدید کند نابود خواهد شد.»

او افزود که دستگاه‌های امنیتی اسرائیل به‌شکل ممتازی فعالیت می‌کنند و اشاره کرد که اسرائیل هیچ‌گونه تهدیدی علیه خاک خود را نمی‌پذیرد. او در عین حال تاکید کرد که تل‌آویو «مسئول هیچ جنگی در غزه نیست اما از آن هراسی نخواهد داشت».

از جهتی یائیر لاپید، نخست‌وزیر اسرائیل اعلام کرد که ارتش این کشور با انجام حملاتی علیه مواضع جنبش جهاد، عملیات خود را با هدف مهار «تهدید جدی» آغاز کرد.

ارتش اسرائیل پیش‌تر جمعه اعلام کرده بود که نیروهای ویژه و یگان‌های توپخانه‌ای آن اهدافی متعلق به جنبش جهاد را در نوار غزه بمباران کردند که به کشته شدن تیسیر الجعبری یکی از فرماندهان ارشد این گروه انجامید.

آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل گفت که رئیس ستاد کل ارتش این کشور به ارتش دستور داده تا در حالت آماده‌باش قرار گیرند و اتاق عالی عملیات فرماندهی ارکان را بگشایند.

در همین رابطه خبرنگار «العربیه» گفت که ارتش اسرائیل 25000 نفر از سربازان دوره احتیاط این کشور را به‌دلیل تنش‌ها با غزه فراخوانده است.
15 کشته
شایان ذکر است حمله پهپادی روز جمعه ارتش اسرائیل به غزه به کشته شدن 15 نفر انجامید و در این راستا سخنگوی ارتش اسرائیل تاکید کرد که عملیات پیشگیرانه آن علیه جنبش جهاد در غزه هنوز پایان نیافته است.
+11
رأی دهید
-79

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momiji0 - توکیو، ژاپن
  بزنین و نابود کنین همدیگرو ، که هر چی خاورمیانه میکشه از شر شماهاست !!
  12
  7
  شنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۵:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  چه کنه ای شده این فلسطین به تن ما!. دهه ۳۰-۴۰ هی زمیناشونو فروختن به یهودیها برای پول خوب و اونام اومدن گفتن میخواییم مملکت داشته باشیم! به ما چه!. همش لزوم داشتن دژمن برای اخونداس برا بقاشون
  3
  19
  شنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.