پتاسیم چطور به سلامت قلب زنان کمک می‌کند؟

دویچه وله:یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که خوردن غذاهایی مانند موز، آووکادو و ماهی آزاد می‌تواند به کاهش اثرات منفی نمک در رژیم غذایی زنان کمک کند و سلامت قلب آنها را بهبود بخشد.

به ‌نوشته گاردین، این مطالعه نشان داد که رژیم‌های غذایی غنی از پتاسیم با کاهش فشار خون، به‌ ویژه در زنانی که مصرف نمک بالایی دارند، مرتبط است.

یافته‌های محققان مرکز پزشکی دانشگاه آمستردام نشان می‌دهد که این ماده معدنی به حفظ سلامت قلب کمک می‌کند و زنان بیشتر از مردان از آن سود می‌برند.

این مطالعه شامل ۱۱ هزار و ۳۰۰ مرد و ۱۳ هزار و ۷۰۰ زن بود. به‌ طور کلی، محققان دریافتند که افرادی که بالاترین میزان مصرف پتاسیم را داشتند، در مقایسه با افرادی که کمترین میزان مصرف را داشتند، ۱۳ درصد کمتر در معرض خطر حوادث قلبی‌عروقی بودند.

سازمان ملی خدمات بهداشت در بریتانیا توصیه می‌کند که بزرگسالان ۱۹ تا ۶۴ ساله به ۳ هزار و ۵۰۰ میلی‌گرم پتاسیم در روز نیاز دارند و باید بتوانند پتاسیم را از رژیم غذایی خود دریافت کنند.

غذاهای سرشار از پتاسیم عبارتند از سبزیجات، میوه، آجیل، لوبیا، لبنیات و ماهی. به‌ عنوان‌ مثال، یک موز ۱۱۵ گرمی دارای ۳۷۵ میلی‌گرم، ۱۵۴ گرم ماهی آزاد پخته‌شده دارای ۷۶۰ میلی‌گرم، یک سیب‌زمینی ۱۳۶ گرمی دارای ۵۰۰ میلی‌گرم و یک فنجان شیر دارای ۳۷۵ میلی‌گرم پتاسیم است.

یک راه آسان برای افزایش دریافت پتاسیم، خوردن پنج وعده میوه و سبزیجات در روز است. با‌ این ‌حال، حفظ سلامتی فقط به این معنا نیست که آنچه را که در بشقاب شما است، کنترل کنید.

محدود کردن مصرف الکل و فعال ماندن از نظر بدنی نیز به کاهش فشار خون کمک می‌کند و خطر حمله قلبی یا سکته مغزی را کاهش می‌دهد.

این یافته‌ها در مجله ''قلب اروپا'' منتشر شده است.
+6
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.