پیشنهاد علیرضا پناهیان به نوجوانان: وصیت نامه بنویسید /قاسم سلیمانی شدن از شما بعید نیست

رادیو زمانه: علیرضا پناهیان، از روحیانیون نزدیک به حاکمیت و کسی که به عنوان رئیس «اتاق فکر مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها» از او اسم برده می‌شود، در مراسم محرم در حرم خمینی گفت: «عشق به شهادت در یک نوجوان شدنی است.
 
من از نوجوانان می‌خواهم که هر کدام یک وصیت‌نامه بنویسند انگار می‌خواهند به شهادت برسند؛ الهی ۱۰۰ سال دیگر عمر کنند، ولی به تأسی از این شهدای بزرگ که بسیاری از آن‌ها نوجوان بودند یا از نوجوانی شهادت طلبی را شروع کردند، یک وصیت‌نامه بنویسید.» او هم‌چنین افزود: «کسی که از خداوند درخواست شهادت کند به سرعت شهید نمی‌شود؛ امیرالمؤمنین  ۵۰ سال برای شهادت گریه کرد.
 
کسی که وصیت‌نامه بنویسد عمرش طولانی خواهد شد، ولی من می‌خواهم وصیت‌نامه‌ای شبیه وصیت‌نامه شهدا بنویسید. شب عاشورا بگویید یا اباعبدالله  من می‌خواهم سرنوشتم این طور شود؛ قاسم سلیمانی شدن از شما بعید نیست.
 
شهید قاسم سلیمانی پیرمرد شده بود که به شهادت رسید؛ از نوجوانی که در گود زورخانه فعالیت می‌کرد، به سمت رزمندگی آمد.» پس از کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس در حمله موشکی ایالات متحده در بغداد، دستگاه تبلیغاتی جمهوری اسلامی به دنبال ساختن الگو از او برای کودکان و نوجوانان بوده است. سرود «سلام فرمانده» نماد بارز این تلاش است که به سرود صبحگاه شماری از مدرسه‌های ابتدایی بدل شده و دانش‌آموزان ابتدایی در مراسم گوناگون حکومتی به اجرای آن واداشته شده‌اند.
 
پناهیان درباره اهمیت شست‌وشوی مغزی نوجوانان گفت که خمینی با جوانان دبیرستانی انقلاب کرد و ادامه داد: «وقتی دبیرستانی‌ها انقلاب امام خمینی را فهمیدند و به میدان آمدند، انقلاب پیروز شد. بن مایه بسیج را همین دبیرستانی‌ها تشکیل دادند. حضرت امام با دبیرستانی‌ها مقابل جریان‌های تروریستی سهمگینی ایستادند. ما دبیرستانی بودیم که در بسیج محله‌ها اسلحه دست می‌گرفتیم و امنیت شهر را در کوچه پس کوچه‌های محله‌ها حفظ می‌کردیم.»
+15
رأی دهید
-187

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران

  این اخوند پفیوز چرا برای اخوندهای مفتخور و یا بچه های خودش نسخه قاسم کتلت شدن را نمی نویسد. تا کی بایستی این شیاطین جوانان ایران را به کشته شدن ترغیب کنند.
  5
  97
  جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  پیامبر ص: بر هیچ مسلمانى سزاوار نیست که شبى را سپرى کند، مگر اینکه وصیتش زیر سرش باشد.
  117
  7
  جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  حماقت کنتور ندارد، قرنهاست میگن، شهید جاش تو بهشته و همه باید به آنسو رهسپار شوند! 🥴 کی اون طرف رو شهید میکنه، عمه شما یا عموتون؟! چون اون هم باید بره به بهشت که همچون پروسه‌ای رو براه انداخته!! 🥴 عقل که نیست جان در عذابه! اگر بگویند جنایتی رخ داده و جانی را باید مجازات کرد، پروسه دیگریست. اما شهادت که "با روی باز و خندان و با رغبت باید به طرفش رفت" چی؟! پس اونیکه شهید میکنه باید ارج گذاشته بشه!! یعنی در عین حال حسین شهید و هم یزید قابل ستایشند، همانند سلیمانی و ترامپ باهم، به یک اندازه از طرف مسلمانان ارزش‌گذاری بشه!! 🥴😖🥴
  7
  70
  جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  khyar - اوپسالا، سوئد

  درود بر ابر مرد بزرگ ایرانی سردار سلیمانی ❤️ روحت شاد و‌یادت گرامی تا ایران هست یادت هست .
  108
  6
  جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  این ادم سرتاپا نوکر صفت اگر کمدین میشد بیشتر موفق میشد
  4
  57
  جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  مطالبه گر - تورنتو، کانادا

  اون برگه وصیت و بده دست کره … خودتون چرا از بچه های مردم مایه میذارین
  3
  62
  جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. غلط کرد .
  7
  58
  جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  فرهاد۱۹۷۷ - لوس‌انجلس، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. ببینم، یا فاطی زهرا ، خودت شهادت‌نامه‌ات را نوشته‌ای؟ یا اینکه مثل باقی مفتخورانتون در دیار کفر نشسته‌ای و زر میزنی. برگرد به همان خراب‌شده‌ای که از آنجا آمدی.
  1
  13
  جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  شیرمردان - سیدنی، استرالیا
  خوب مرتیکه پفیوز خودت و زن و بچه هات اول این راه رو برید. چیزی که در دارو دسته شما زیاده مفتخور و بی خاصیت، که خیلی ها تون به درد انتحاری می‌خورید.
  1
  12
  جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک. نمیخواد تو کپنهاگ برای ما بالا منبر بری. پاشو برگرد اینجا وصیت نامه بنویس ببینیم حاضری بری برای این آیت الله ها و حجت السلام های زمین باز و قراردادباز و مال سازها و بودجه های کلان فرهنگی بگیر کشته بشی؟ پاشو بیا اینجا حرف بزن نه اونجا رفتی از دولت سوئد حق فرزند و انواع کمکهای مالی میگیری و از سفارت هم که حقوق کلفت بعدش برای ملت مظلوم ایران منبر میری که پیامبر چی گفت. پیامبر که خودش این حرفا رو میزد خودشم وسط جنگ و وسط کار بود نه اینا که رفتند 2000 کیلومتر اونطرف طرف با کلی بادیگارد و محافظ منبر میرن بعد از جوانهای بدبخت میخوان وصیت نامه بنویسید که مثلا قاسم سلیمانی بشوند! قاسم سلیمانی خودش رو فدای ایران کرد و داعش رو عقب روند نرفت که اونجا دنبال این باشه که مردم ایران رو کف خیابون به خاک و خون بکشه برای اینکه چهارتا آخوند دزد سرکار بمونند یا دخترای مردم رو کف خیابون بکشند بندازن تو ون بعد محرم بروند واسه دختر امام حسین که رو زمین کشیده شد اشک خباثت و ناله کثیف بکشند و بیزینس کنه باهاش. این پناهیان لجن چیکار کرده برای این مملکت جز گردن کلفت کردن؟
  1
  11
  جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::khyar - اوپسالا، سوئد::]. دقیقا! تا ایران هست باید یادمون باشه که . .... به قبرش
  0
  4
  جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.