سخنگوی پلیس ایران: بیش از ۹۰ درصد خودروهای سرقتی، ساخت داخل است

رادیو فردا: سخنگوی فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، فراجا، از سرقت ۲۰ هزار دستگاه خودرو در چهار ماهه ابتدایی امسال خبر داد و گفت متاسفانه بالغ بر ۹۰ درصد این محصولات ساخت داخل بوده است.

مهدی حاجیان روز پنج‌شنبه ۱۳ مرداد در ادامه گفت از این میان حدود ۷۸ درصد خودروهای سرقتی مربوط به قبل از سال ۸۸ و مابقی نیز پس این سال تولید شده بودند.

بر اساس آخرین سالنامه آماری کشور در سال ۱۴۰۰، به ازای هر ۱۳۶ نفر جمعیت یک مورد سرقت در کشور رخ می‌دهد که ۴۰ درصد از این سرقت‌ها مربوط به لوازم خودرو و وسایل داخل آن است.

سالنامه آماری می‌افزاید خودروهای تولید داخل به دلیل ضعف تجهیزات ایمنی، هدف قابل دسترس و ساده‌ای برای سارقان هستند؛ به نحوی که گزارش‌ها نشان می‌دهد خودروهای پراید و پژو ۴۰۵ بیشترین آمار سرقت خودرو در ایران را دارند. پژو ۲۰۶، سمند، تندر، ساندرو و برلیانس‌ها هم خودروهای محبوب دیگری برای سارقان هستند.

از اواسط دهه ۹۰ شمسی سرقت خودرو در ایران سیر صعودی داشته است.
+13
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان
  سخنگوی پلیس ایران: ۱۰۰ درصد خودروهای تصادفی که منجر به مرگ شدن، ساخت داخل است! 😖
  0
  3
  جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۵:۰۶
  ۴۰
  solswe - مالمو، سوئد
  این یکی از نشانه های کمبود درزمینه دزدهای دوره دیده و حرفه ای خودروهای مدرن و جدید در سطح کشور است ، امیدوارم در این زمینه هم مسوولان عنایتی بکنن تا به خودکفایی کامل برسیم و بتونیم مشت محکمی تو دهن استکبار بزنیم 😁
  0
  1
  جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.