رد پای موساد در خبر جعلی «ترور امام خمینی»

انصاف نیوز: محمد توکلی
فواد صادقی، تحلیلگر سیاسی با اشاره به ادعاهای مطرح شده از سوی فردی به نام حمیدرضا نقاشیان پیرامون «ترور امام خمینی» که از سوی نزدیکان بنیانگذار جمهوری اسلامی تکذیب شد، گفت: ما نباید نفوذ موساد را صرفاً در هک کردن سایت شهرداری تهران و یا کارت‌های سوخت خلاصه کنیم. آن نفوذ پیدا و آشکار و کوتاه‌مدت است اما نفوذ اصلی در همین از بین بردن اعتماد عمومی به اصل انقلاب و نظام است. ما باید بیش از آن که نگران نفوذ آشکار و سایبری کوتاه‌مدت باشیم نگران نفوذ موساد در رسانه‌های حاکمیتی و این نوع جریان‌سازی‌ها باشیم.

آقای صادقی در گفت‌وگو با انصاف نیوز به بررسی پشت پرده‌ی دو ادعای منتشر شده در روزهای اخیر درباره‌ی «ترور امام خمینی» و «معامله‌ی اروند در مذاکرات قطعنامه‌ی ۵۹۸» پرداخته است و‌ در این ارتباط می‌گوید: این اخبار در ظاهر در پوشش تخریب آیت‌الله هاشمی رفسنجانی منتشر شد ولی در لایه‌ی پنهان آن ما می‌توانیم رگه‌هایی از جریان نفوذ را ببینیم.

این فعال رسانه‌ای گفت: در روزهای اخیر شاهد انتشار اخبار جعلی و نگران‌کننده‌ای نسبت به تاریخ انقلاب و هویت نظام از سوی برخی از رسانه‌های وابسته به باندهای قدرت بودیم که هدف مشترک آنها سلب اعتماد عمومی نسبت به مسئولین نظام و وفاداری جمهوری اسلامی به تمامیت ارضی ایران و سلامت اخلاقی مسئولین عالی نظام بود. این اخبار در ظاهر در پوشش تخریب آیت‌الله هاشمی رفسنجانی منتشر شد ولی در لایه‌ی پنهان آن ما می‌توانیم رگه‌هایی از جریان نفوذ که در پی بریدن ریشه‌ها و قطع کردن پایه‌های سرمایه‌ی اجتماعی نظام جمهوری اسلامی است را ببینیم.

وی در مورد ادعای خبرگزاری اصولگرای تسنیم که چند روز قبل در گزارشی نوشته بود «برخی منابع موثق مسئول در پرونده مذاکرات قطعنامه‌ی ۵۹۸ گفته‌اند که آیت‌الله هاشمی به تیم مذاکره‌کننده پیشنهاد می‌کرد اگر عراقی‌ها درباره اروندرود خیلی اصرار داشتند، بدهید برود!»، گفت: یکی از آن اخبار مربوط به فیک‌نیوزی بود که خبرگزاری رسمی کشور نسبت به مذاکرات صلح با عراق در سال‌های ۱۳۶۷ تا ۱۳۶۹ منتشر کرده بود که در آن ادعا شده بود که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به عنوان جانشین فرمانده کل قوا که تا خرداد سال ۱۳۶۸ از طرف امام خمینی منصوب شدند و بعد از آن هم به عنوان رئیس‌جمهور و رئیس شورایعالی امنیت ملی که از طرف آیت‌الله خامنه‌ای تنفیذ شدند پیشنهادی کرده مبنی بر اینکه اگر اروندرود در مذاکرات با صدام قابل دستیابی نبود ما اروندرود را واگذار کنیم و در واقع قرارداد ۱۹۷۵ الجزایر که یکی از مهمترین دلایل حمله‌ی عراق به ایران و تداوم جنگ و تقدیم صدهاهزار شهید و جانباز از سوی انقلاب برای حفظ ایران بود را زیر سوال برده است.

صادقی در ادامه افزود: این یک فیک نیوزی بود که نه منبع مشخصی داشت و نه استنادی و نه در اسناد و مستندات تاریخی و مذاکرات و اسناد وزارت امور خارجه قابل تایید است و نه با عقل سازگاری دارد و مهمتر از همه اینکه اسناد قطعی و منتشر شده و غیرقابل خدشه‌ای در رد آن وجود دارد.

وی در توضیح بیشتر این موضوع می‌گوید: صدام حسین در یکی از بزرگترین شکست‌های دیپلماتیکی که خورد به ایران اعلام کرد که هر چه شما [جمهوری اسلامی] می‌خواستید محقق شد و همه‌ی حقوق ایران از جمله قراداد ۱۹۷۵ الجزایر و سهم ایران از اروندرود و … را به رسمیت شناخت. این اسناد نه الان، بلکه چند ده سال قبل در قالب کتاب «۱۲ نامه» منتشر شده و بارها و بارها در مراجع بین‌المللی به آن استناد شده است. حالا وقتی چنین دستاورد بزرگی جمهوری اسلامی ایران کسب کرده که در طول بیش از دویست سال تنها جنگی که ایران در آن شرکت کرد و منجر به حفظ تمامیت ارضی ایران شده این جنگ بود ما بیاییم آن را زیر سوال ببریم؟! طبیعتا مشخص است که چه دست‌های پنهانی پشت این جریان قرار دارند.

این تحلیلگر سیاسی ادامه داد: ما اگر به تاریخ معاصرمان نگاه کنیم می‌بینیم که دولت قاجار در جنگ‌هایی که در شمال ایران داشت بخش‌های زیادی از استان‌های شمالی را از دست داد که امروز به کشورهایی مثل جمهوری آذربایجان و ارمنستان و سایر کشورهای حوزه‌ی شوروی سابق تبدیل شدند که در قسمت شمالی ایران قرار داشتند. یا در جنگ جهانی دوم به همین شکل بخش‌هایی از ایران از دست رفت، بعد از آن هم در حکومت محمدرضا پهلوی ما شاهد از دست دادن بحرین بودیم اما تنها جنگی که ایران درگیرش شد و توانست تمامیت ارضی خود را حفظ کند و در آن حتی یک سانتی‌متر از ایران از دست نرود در جنگ هشت ساله و دفاع مقدس بود که به عنوان یکی از افتخارات انقلاب اسلامی ثبت شد و حالا یک جریان مشکوکی که ریشه در سرویس‌های بیگانه و جریان نفوذ دارد این را در قالب تخریب یک چهره‌ه‌ی سیاسی می‌خواهد تخریب و اعتماد عمومی نسبت به انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی را سلب کند.

صادقی با بیان اینکه «این کار قطعا یک خیانت ملی است»، گفت: متاسفانه دستگاه‌های مسئول که همه‌ی رگ غیرت‌شان نسبت به تار موی بانوان و سانتی‌متر مانتوی خانم‌ها بالا می‌زند نسبت به زیر سوال بردن دستاورد صدها هزار شهید و جانباز، آبرویی که امام خمینی با خدا معامله کرد، اعتباری که رهبری کسب کرد، یکی از بزرگترین افتخارات ایشان این است که این پیروزی بزرگ که در ۲۷ مرداد ۱۳۶۹ به دست آمد و صدام همه‌ی درخواست‌ها و مطالبات ایران را پذیرفت در دوره‌ی آیت‌الله خامنه ای اتفاق افتاد و اگر نگوییم بزرگترین دستاورد آیت‌الله خامنه‌ای در دوران رهبری قطعا یکی از بزرگترین دستاورد‌هاست، به سادگی یک جریان نفوذی و مشکوک زیر سوال می‌برد و رسانه‌ها، مسئولین، صداوسیما، مسئولان مربوط به دفاع مقدس و سایر جریان‌های کیهان‌نشین و رسالت‌نشین و نمازجمعه‌نشین هیچ واکنشی نمی‌دهند و همه هم و غم ‌شان مصروف به این است که دختران و زنانی را که یک مقداری با آنها فاصله‌ی سلیقه در پوشش دارند را به قول خودشان «هدایت» و به قول آنها «سرکوب» کنند.

فواد صادقی درباره‌ی ادعاهای فردی که از سوی رسانه‌های اصولگرا «سرپرست تیم حفاظت امام خمینی» معرفی می‌شود، نیز گفت: اتفاق ناگوار دیگری که در روزهای اخیر افتاد ایجاد یک جریان جعلی خبری دیگری از سوی یک چهره‌ی مشکوک و منحط امنیتی بود. فردی که سوابق پرونده‌های اقتصادی و امنیتی سنگینی دارد و مشخص نیست که چگونه به پرونده‌هایش رسیدگی نشده ادعا کرد که امام خمینی، آن هم توسط مسئولان جمهوری اسلامی ترور شده است و ایشان به شهادت رسیده در حالی که این هم یکی از جریان‌های جعلی خبری است که با هدف تخریب اعتماد عمومی و خوراک دادن به رسانه‌های بیگانه‌ای مثل اینترنشنال، بی‌بی‌سی و من‌وتو ایجاد شده است.

این فعال رسانه‌ای با بیان اینکه «کلید رمز جریان نفوذ تخریب آقای هاشمی است»، گفت: باز هم فصل مشترک این جریان تخریب آقای هاشمی رفسنجانی بود که ظاهرا کلید رمز جریان نفوذ است. این جریان هر جایی بخواهد یک ضربه‌ای به ایران بزند و کسی هم با او برخورد نکند یک فحش و تهمتی به آقای هاشمی می‌زنند و هدف‌گذاری خود را انجام می‌دهند. در حالی که موضوع رحلت امام یکی بحثی است که بیش از سی سال قبل کاملا شفاف بیان شده و اسناد پزشکی و سیر درمان و سوابق بیماری قلبی ایشان که از ابتدای سال ۵۸ تا اواخر عمرشان درگیر بودند کاملا شفاف و موجود است و همچنین سرطان ایشان و جراحی آخری که برای سرطان دستگاه گوارشی انجام داد و متاسفانه به رحلت ایشان در نود سالگی انجامید. اینکه بحث رحلت امام را تبدیل به ترور، آن هم توسط نزدیکترین و معتمدترین فرد انقلاب به ایشان کردند، جای تاسف دارد.

صادقی در ادامه درباره‌ی ارتباط امام خمینی و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به سخنان آیت‌الله خامنه‌ای در این ارتباط می‌گوید: آقای هاشمی نزدیکترین و معتمدترین فرد انقلاب به امام بود. به شهادت رهبری، آیت‌الله خامنه‌ای مکررا گفتند، در میان خانواده‌ی امام و مسئولان تنها فردی که امام خمینی برای سلامتش قربانی می‌کردند آقای هاشمی بود. وقتی آقای هاشمی به سفر، مخصوصا به جبهه می‌رفت ایشان گوسفندی نذر می‌کردند که به سلامت برگردند.

این تحلیلگر سیاسی با بیان اینکه «یک جریان نفوذی امنیتی و سایبری در پی این است که هویت نظام را مختل کند» گفت: این جریان کسانی که به امام تعلق دارند را دچار آشفتگی ذهنی می‌کند و در نهایت هدف خودش را دنبال می‌کند. شاید برخی از دلواپسان و ساده‌لوحان تصور کنند که این تخریب آقای هاشمی است اما این تخریب اعتماد عمومی و تخریب انقلاب است که دارد رخ می‌دهد. ما نباید نفوذ موساد و جریان سایبری موساد را در هک کردن سایت شهرداری تهران و یا کارت‌های سوخت خلاصه کنیم. آن نفوذ پیدا و آشکار و کوتاه‌مدت است اما نفوذ اصلی در همین از بین بردن اعتماد عمومی به اصل انقلاب و نظام و زیر سوال بردن دستاوردهای اصلی انقلاب است. این جنگ روانی است که باعث می‌شود مردم اطمینان خودشان را به کفایت و سلامت و صحت مسئولان نظام از دست دهند. ما بیش از آنچه که باید نگران نفوذ آشکار و سایبری کوتاه‌مدت باشیم باید نگران نفوذ موساد در رسانه‌های حاکمیتی و این جریان‌سازی‌ها باشیم.

فواد صادقی در پاسخ به این سوال که «ریشه‌ی تخریب‌های علیه آیت‌الله هاشمی که با وجود گذشت شش سال از درگذشت او همچنان ادامه دارد، چیست؟»، به خبرنگار انصاف نیوز گفت: آقای هاشمی نماد عقلانیت و میانه‌روی نظام جمهوی اسلامی بود. برای مثال درست است که برجام با دست‌های آقای ظریف امضا شد اما با فکر آقای هاشمی تدوین شد و بیشترین خشم و بیشترین نارضایتی که دولت اسرائیل رسما هم اعلام کرده از برجام بود. توافقی که ایران را به یک حاشیه‌ی امن برد، تحریم‌ها را شکست، باعث ورود سرمایه به کشور شد و یا در موضوع جنگ عراق علیه ایران، جنگی را که اسرائیل روی آن سرمایه‌گذاری کرده بود که دو کشور مسلمان ایران و عراق با هم بجنگند و توان نظامی آنها از بین برود را خاتمه داد و یا حرکت‌های میانه‌روانه در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی و افزایش سرمایه‌‌ی اجتماعی و… اینها همه دستاوردهای جریان میانه‌رو و معتدل انقلاب است.

وی در ادامه افزود: با توجه به این موارد طبیعی است که موساد و دولت اسرائیل، جریان تندروی جمهوری‌خواه آمریکا و جریان تندروی دولت‌های عربی یشترین مشکل را در کشور با تفکر آقای هاشمی داشته باشند وگرنه دلواپسان در زمین آنها دارند بازی می‌کنند و هر مطالبه‌ای که آنها دارند را دلواپسان انجام می‌دهند. طبیعی است که آنها بخواهند با رقیب اصلی خودشان در ایران که جریان میانه‌رو است مبارزه کنند و آقای هاشمی هم نماد آن است.

صادقی درباره‌ی دیگر چهره‌های این جریان نیز گفت: فصل مشترک آقایان علی لاریجانی، روحانی، خاتمی، سیدحسن خمینی و… عقلانیت است، البته خطا هم داشته‌اند. خود آقای هاشمی هم از خطا و اشتباه مبرا و مصون نبوده است؛ همه‌ی انسان‌ها خطا دارند اما اینکه ما عقلانیت را بپذیریم و بر اساس عقلانیت حرکت کنیم باعث می‌شود همان خطاهایمان در دراز مدت تبدیل به اصلاح و نقطه‌ی قوت شود و نظام را بازپروری و باز آفرینی کند و قدرت ما را افزایش ببخشد. این کابوس و هراس اصلی رژیم صهیونیستی و موساد است که جمهوری اسلامی تثبیت شود و با ثبات بماند و از تنش‌ها دور بماند و بتواند خودش را تقویت کند و بتواند دانش خود را توسعه بدهد و تولید خود را افزایش دهد. طبیعی است که در این مسیر باید آقای هاشمی را بزنند و دارند می‌زنند و متاسفانه پیاده‌نظام سایبری ما، بخشی از صداوسیما و بخشی از خبرگزاریهای‌ رسمی ما هم در خدمت این جریان است.
+34
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  sahandogli - لندن، انگلستان
  اسناد بسیار مهمی از رفسنجانی در صندوق امانات بانک مرکزی بود که باید از بین می رفت و نقشه سرقت به خوبی اجرا شد
  0
  4
  جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.