گفتگوی تلفنی مشاور امنیت ملی کاخ سفید با مسیح علی‌نژاد و همسرش

 گفتگوی تلفنی جیک سالیوان و مسیح علی نژادصدای آمریکا: مشاور امنیت ملی کاخ سفید با مسیح علی‌نژاد و همسرش تلفنی گفتگو کرد.

این گفتگو در پی دستگیری یک فرد مسلح در خارج از منزل مسیح علی‌نژاد در نیویورک صورت گرفت.

سالیوان از طرف جو بایدن نگرانی عمیق خود را در مورد امنیت مسیح علی‌نژاد ابراز کرد و عملکرد سازمان های مجری قانون را به دلیل اقدامات آنها برای تضمین امنیت علی‌نژاد و خانواده او ستود.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید افزود: دولت ایالات متحده از تمامی ابزارهایی که در اختیار دارد، برای جلوگیری از تهدیدات جمهوری اسلامی بر علیه شهروندان آمریکایی و مخالفان ساکن ایالات متحده استفاده خواهد کرد.

او همچنین با اشاره به اینکه بایدن به دقت شرایط مسیح علی‌نژاد را پیگیری خواهد کرد، افزود: ایالات متحده در کنار علی‌نژاد و همه کسانی که در ایران، خواستار حقوق برابر و کرامت انسانی هستند ایستاده است.

علی‌نژاد، روزنامه‌نگار ، فعال حقوق بشر و برابری زنان ایران و مجری برنامه تبلت صدای آمریکاست.

پنج شنبه ششم مرداد یک مرد مسلح به اسلحه کلاشنیکف که روز پنجشنبه گذشته بیرون از خانه مسیح علی‌نژاد، روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر، در بروکلین نیویورک پرسه می‌زد دستگیر شده است.

منابع و اسناد اتهامی پلیس فدرال آمریکا نشان می‌دهد که خالد مهدی‌اف، ۲۳ ساله، با اسلحه تهاجمی کلاشنیکف، و بیش از هزار دلار پول نقد، دستگیر شد. این اسلحه ظرفیت بالایی برای درگیری مسلحانه دارد.

بر اساس گزارش‌ها، خالد مهدی‌اف تبعه جمهوری آذربایجان است.

گزارش شده که او به مدت دو روز اطراف خانه مسیح علی‌نژاد پرسه می‌زد تا اینکه دستگیر شد.
+105
رأی دهید
-39

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران

  دولت آمریکا یک غذرخواهی بزرگی به مردم ایران بدهکار است. آنزمان که با کمک کشورهای اروپایی حکومت شاه فقید و گرامی را در جهان بد نشان دادند و آخوندها را مانند طالبان در افغانستان بر قدرت نشان دادند. حالا دست کم امنیت مخالفان این حکومت شیطانی در کشور خودشان را بر علیه ادم کشان الله پرست تظمین کنند.
  23
  109
  ‌پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  مسعود راستگو - تهران، ایران

  کرک و پر امریکا ریخته و هیچ نشانی از ابرقدرتی ازش دیده نمیشه. نه اردر هاش مثل سابق اجرا میشه و نه تهدیدهاش موثره نه ناوهاش مثل سابق رعب و وحشت ایجاد میکنه و نه اف ۳۵ که انقدر معمولی شده که به همه تو دنیا داره می فروشه و دست اخر کارش رسیده به جایی که با ی مشت لمپن نشست میذارن و در مورد مسائل روز تبادل نظر میکنه!! عالیه همین معادله نشون میده ده سال دیگه چه شرایطی دارید.
  92
  19
  ‌پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ادوینو - گوالف، کانادا
  برادر من( آبادان از ایران) شما از یک نظر راست میگید اما همه کشورها دنبال منافع ملی خود هستند شاه غربیان را با افزایش قیمت نفت امتحان کرد و در مصاحبه ای در خصوص بالا بردن قیمت نفت از طرف اوپیک که شاه ریاست آن را بر عهده داشت غربیها فشار آوردن به شاه که هالو، احمق جان ابقاء تودر سلطنت از برای حفظ منافع ما بوده تا الآن کمی ترمز را بکش که مثل پدرت آواره نشوی وایشان با غرور احمقانه غربیها را مسخره میکرد که شما چشم آبیها باید از خواب خرگوشی بیدار واز ما چشم قهوه ایها یاد بگیرید عجب کامنت و ستیدمنت احمقانه ای بود به کسانیکه او را بر مسند پادشاهی ایران قرار دادن وشد آنچه باید میشد .
  10
  10
  ‌پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  mehrdaduk - لندن، انگلستان
  خانم على نژاد حواست باشه که اگر اشتباه کرده باشى و طرف براى شما نیامده باشه هم شما و هم تمام اوپوزسیون میشن چوپان درغگو و دیگه چهارتا خارجى هم که باور دارن ج س بده رو هم از دست میدیم
  7
  7
  ‌پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.