رضا پهلوی: بهائیان در فردای آزادی بار دیگر در آبادی ایران نقش ایفا خواهند کرد

 شاهزاده رضا پهلویصدای آمریکا:در پی شدت گرفتن سرکوب پیروان بهائیت از سوی نیروهای حکومتی، شاهزاده رضا پهلوی گفت، جمهوری اسلامی می‌خواهد «مهر ایران» را از بهائیان بگیرد.

شاهزاده رضا پهلوی روز چهارشنبه ۱۲ مرداد با انتشار متنی در پلتفرم‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی تأکید کرد که «جمهوری اسلامی با اعدام و بازداشت و مصادره اموال، ممانعت از تحصیل، و تخریب خانه و آرامگاه تلاش کرده تا مهر ایران را از بهائیان بگیرد»، اما آنها «با وجود ۴۳ سال ظلم و تبعیض، عشق‌شان به ایران را از دست نداده‌‌اند.»

به گفته او، «بهائیان در فردای آزاد ایران، برخوردار از حقوق بدیهی و برابر شهروندی این فرصت را خواهند داشت تا بار دیگر در بازسازی و آبادی ایران نقش ایفا کنند.»

در روزهای گذشته نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی با حمله به خانه‌های شماری از پیروان آیین بهائی در نقاط مختلف ایران، علاوه بر توقیف وسایل آنها، تعدادی از این افراد را بازداشت کردند.

همچنین روز سه‌شنبه با یورش به روستای روشنکوه در استان مازندران، خانه‌های شهروندان بهایی را تخریب کردند.

همچنین، ایالات متحده در واکنش به موج فزاینده سرکوب بهائیان در ایران خواستار توقف «ظلم و ستم مستمر» حکومت ایران بر جامعه بهائی شد و از جمهوری اسلامی ایران خواست به «تعهدات بین‌المللی خود مبنی بر احترام گذاشتن به حق آزادی مذهب یا عقیده همه ایرانیان» پایبند باشد.

دفتر آزادی‌های مذهبی بین‌المللی وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه ۱۲ مرداد با انتشار توییتی به «افزایش مداوم دستگیری‌ها، صدور احکام، و حبس» شهروندان بهائی در ایران اشاره کرد و افزود: «ایالات متحده از ایران می‌خواهد ستم مستمر بر جامعه بهائی را متوقف کند.
+76
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  چون فردا دین و ایمان هیچ نقشی بازی نخواهد کرد!! همه همشهری با حقوق اجتماعی برابر. تمام این آپارتایدها منسوخ خواهد شد و آدم‌ها با انسانیتشان سنجیده می‌شوند. توسعه اقتصادی نمی‌تواند با دین و ایمان به نتیجه برسد مگر جدایی دین از سیاست! ✌️ تنها آپارتاید ضروری در جامعه!
  6
  35
  ‌پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۴:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا

  فردای ایران دین از سیاست جداست و هیچ دینی برتری به اون یکی نداره، هر کس با صلاحیت تر و صاحب مهارت و دانش است جلو‌میره…
  5
  35
  ‌پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۵:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.