مدودف، با ستایش از «اتحاد جماهیر شوروی»، گرجستان و قزاقستان را «دولت‌های ساختگی» خواند

دویچه وله: دمیتری مدودف، رئیس‌جمهور پیشین روسیه در پیامی در تلگرام با ستایش از "اتحاد جماهیر شوروی"، کشورهای گرجستان و قزاقستان را "دولت‌های ساختگی" خواند. او بلافاصله این پیام را پاک کرد و گفت که اکانتش هک شده است.

دمیتری مدودف، رئیس‌جمهوری و نخست‌وزیر پیشین روسیه در شبکه اجتماعی تلگرام از احتمال اشغال گرجستان و قزاقستان سخن گفته است.

به گزارش پروژه رسانه‌ای اروپای شرقی "نکستا"، مدودف این دو کشور را "دولت‌های ساختگی" خوانده و گفته است که "تمام انسان‌هایی که زمانی در اتحاد جماهیر شوروی پرشکوه و قدرتمند زندگی می‌کردند، به زودی دوستانه در کنار یکدیگر خواهند زیست."

"نکستا" می‌افزاید که مدودف به فاصله کوتاهی پس از انتشار این پیام، آن را از کانال تلگرامی خود حذف و ادعا کرده که اکانت تلگرام او هک شده است.

بر اساس ترجمه متن مدودف، او پیام خود را با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و جنبش استقلال‌طلبی کشورهای پیشین شوروی آغاز کرده است. او تهدید کرد: «خطای سهمگین سا‌ل‌های ۱۹۹۰ باید تصحیح شود.» مدودف می‌افزاید: «در این تردیدی نیست. ما از هیچ هزینه و تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.»

در این پیام تلگرامی مدودف می‌گوید که تجدید وحدت اتحاد جماهیر شوروی شروع شده است: «پس از آزادسازی کی‌یف و تمام مناطق روسیه کوچک از دست دار و دسته‌های ناسیونالیستی که فکر فرهنگ اوکراینی را در ذهن می‌پروراندند، روسیه دوباره یکپارچه، قدرتمند و پرشکوه خواهد شد. همانند ۱۰۰۰ سال پیش در عصر دولت باستانی روسیه.»
"قصد واگذاری این مناطق را نداریم"
مدودف می‌گوید: «لشکرکشی بعدی آغاز خواهد شد تا مرزهای سرزمین مادری خود را بار دیگر احیا کنیم. این مرزها، شما می‌دانید، نهایت ندارند.»

بر اساس این اظهارات مدودف، تمام مناطقی که به سرزمین مادری روسیه تعلق دارند "در خون نسل‌های پیشین روس غوطه‌ورند و در طول سده‌ها در پی جنگ‌های متعدد فتح شده‌اند." او به تأکید می‌گوید: «ما قصد نداریم این مناطق را واگذار کنیم.»

در ادامه، مدودف به عنوان نمونه به گرجستان امروز اشاره می‌کند که به نوشته او پیش از اشغال آن توسط روسیه در سده نوزدهم "وجود خارجی نداشته است"، بلکه در چارچوب امپراتوری روسیه خلق شد.

رئیس‌جمهوری پیشین روسیه در پایان پیام خود به قزاقستان می‌پردازد. او می‌گوید که اصولا این کشور آسیای مرکزی در سده هفدهم تنها با اسکان روس‌ها در آن منطقه به وجود آمد و این موضوع ۳۰۰ سال به طول انجامید: «قزاقستان یک دولت ساختگی است.»

مدودف ادعا می‌کند که امروز می‌خواهند اسکان جمعیت روس‌تبار را جا به جا کنند و آنها را پس برانند: «این را می‌توان نسل‌کشی علیه روس‌ها نامید و ما این را نخواهیم پذیرفت.»

دمیتری مدودف از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ رئیس‌جمهوری روسیه و تا سال ۲۰۲۰ نخست‌وزیر این کشور بود. مدودف ۵۶ ساله را زمانی یک چهره لیبرال در کرملین می‌شناختند. از زمان تهاجم نظامی روسیه به اوکراین، این دنباله‌رو وفادار به پوتین هر چند وقت یک‌بار سخنان تهدیدآمیزی علیه کشورهای همسایه روسیه ابراز می‌کند. او دو هفته پیش اوکراین را تهدید به "خشم الهی آخرالزمانی" کرده بود. او همچنین بارها درباره ''نابودی کامل اوکراین'' سخن گفته است.
+28
رأی دهید
-101

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  Chokam - ری، ایران

  گرجستان خیلی قدیمیتره، دست ایرانیا بود. اما روس۳۰۰سال پیش پترکبیر بزرگش کرد و گرجستان رو تصرف کرد که اقامحمدخان لشکرکشید وقتل عام راه انداخت و پس گرفت. در واقع روسهااگه ۳۰۰سال پیش پطرکبیررو نداشتن که سن پطرزبورگ رو بسازه همون کوچیک باقی میموندن برای همین بهش میگن کبیر، به کسی دیگه نمیگن،البته کاترین کبیرهم اروپاروفتح کردتالهستان
  3
  37
  ‌چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۹
  ۳۸
  آریتما - استکهلم، سوئد
  گرجستان که قدیمه، اما آذربایجان، ترکمنستان، قرقزیستان و ترکیه خدایی کشورهای ساختگی و بی هویتی هستند که روی هویت دیگران ساخته شده اند!
  10
  23
  ‌چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۵
  ۴۳
  sahandogli - لندن، انگلستان

  در باتلاق اوکراین تمام خونتان را خواهند مکید. در باتلاق ی گیر کرده اید که تمام اقتصاد روسیه را به سوی نابودی سوق می دهد. دیگر از آن روسیه پرور و بادکنکی خبری نخواهند بود . تا دهه با تحریمها دست و پا خواهید زد
  3
  24
  ‌چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۱
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::Chokam - ری، ایران::]. اسم واقعی اش »محمد قجر« است ، کثیف و کینه ای بود، تاریخ می گوید، حالا شاید به برخی بربخورد
  5
  11
  ‌چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۷
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران
  روسها فقط در یک صورت موفق میشوند و اونم جدا کردن ایران و ایرانیان. ایرانیان شامل عثمانی ها و تمام مناطق اشغالی شمال ایران هستش از تاجیکستان بگیرید تا ترکیه و روسها در این سالها توانستند مطمن بشوند که حاکمیت فعلی و مذهبی ایران با تمام یا بهتره بگیم اکثر کشورهای حوزه نفوذ ایرانیان اختلاف شدید دارند طوریکه رفتن زیر بیرق روسها رو ترجیح میدن به رفتن زیر بیرق حکومت فاسد ولایت فقیه که جز دزدی و کشتار و تخریب هیچکاری نکرده و نمیتونه بکنه. قسم میخورم اگر عنقلاب نشده بود حکومت موفق پهلوی قطعا ایران رو با بسیاری از مناطق جدا شده از روسها متحد میکرد و خاک ایران برمیگشت به دوران قبل از تجاوز و اشغال روسها. حکومت ولایت فقیه کم سواد یا بهتره بگیم کاملا بیسواد هستش برای همین احمدی نژاد و کلا طرفداری ولایت نمام تلاششون رو میکنند که تاریخ ایران رو حذف کنند یا حتی اشغال و‌ویرانی و تغییر زبان اجباری شهرها و جمعیت عظیم ایرانیان در مناطق اشغالی رو‌منکر و نفی کنند چون این حکومت در نقشه پوتین و روسها زنده است و اجازه نمیدن با کشورهای هم خون نزدیک بشیم و کنترل اختلاف در ایران امنیت روسیه رو تامین کرده
  3
  2
  ‌چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۸
  ۴۵
  Iryana2014 - بیتالمقدس، فلسطین
  افرین مرد بزرگ حرف حق هزینه داره خودت به غربی دوست‌ها نفروش، زنده باد روسیه
  8
  2
  ‌پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۵۵
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::paksan - ایران، ایران::]. این همه داستان نامفهوم نوشتی که می خواستی بگویی که »ترکها« خاک ایران را به خودشان وصل کنند، تا بر ما حکومت کنند. این شعارهای ضد روسی که از غربی ها قرض گرفتید، نخواهد توانست ایران را به زیر بار »حکومت قجری« ببرد، مرزهای ایران جاویدان است!
  3
  2
  ‌پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۹
  ۴۰
  Chokam - ری، ایران
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. اصلا تو راست میگی،خجالت نکش بگو خمینی هم هندی بود اصلانقلاب اسلامی کار هندیها بود،نه ایرانیا،
  0
  0
  یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.