۱۱۷ میلیارد تومان جریمه برای عامل خشکاندن درختان خیابان ولیعصر تهران

 درخت‌های خشکانده شده توسط مالک ساختمانی در خیابان ولیعصررادیو فردا: چند روز پس از آن‌که یک کاربر شبکه‌های اجتماعی فیلمی از خشک شدن هم‌زمان تعدادی اصله درخت در خیابان ولیعصر تهران در فضای مجازی منتشر کرد، یک عضو شورای شهر تهران روز سه‌شنبه ۱۱ مرداد از جریمه ۱۱۷ میلیارد تومانی برای عامل خشکاندن این درختان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی پیرهادی، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت این جریمه برای مالک ساختمانی در خیابان ولیعصر که ۱۳ اصله درخت را مقابل ملک خود خشکانده بود، درنظر گرفته شده است.

با رسانه‌ای شدن خبر خشک شدن این درختان در یک بخش مشخص از این خیابان، مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران، روز چهارم مرداد گفت مالک ساختمانی در کنار خیابان ولیعصر «چندین اصله درخت را برای زیباتر شدن ساختمانش قطع کرده است».

او افزوه بود که «این کار و برداشتی غلط است. چرا که بودن این درختان در مقابل ساختمان، آن را زیبا می‌کند».

خیابان ولیعصر تهران با ۱۸ کیلومتر طول، طولانی‌ترین خیابان خاورمیانه است که در دوره رضاشاه ساخته شده است.

این خیابان تا پیش از انقلاب بهمن ۱۳۵۷، «خیابان پهلوی» نامیده می‌شد. پس از پیروزی انقلاب این خیابان ابتدا به «مصدق» و از سال ۱۳۶۰ به «ولی‌عصر» تغییر نام یافت.

خیابان ولیعصر در هفتم دی‌ماه سال ۱۳۹۰ ثبت ملی شد و از سال ۹۷ هم‌زمان با نود سالگی آن تلاش‌هایی برای ثبت جهانی آن آغاز شد، گرچه هنوز به نتیجه نرسیده است.
+106
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۲
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  یخه ولیعصر رو بگیرید که خود خودش مسبب این فضاحت است از روزیکه پا تو این خیابان گذاشت! 🥴😖🥴 ۱۱۷ میلیارد رو هم بگذارید واسه یه فاجعه دیگه که این پدرسوخته مرتکب شده تا پیداش کنید اونجا هم او مسببه؟! 😤
  8
  51
  ‌چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  مسعود راستگو - تهران، ایران

  مردیکه رو باید بفرستن پیش روانپزشک همه جا برا زیبایی منازل درخت میکارن این مریض درخت های به این زیبایی رو خشک کرده.
  2
  34
  ‌چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  نفری صد میلیون زیرمیزی به عضوهای شورای شهر بده اونوقت مبلغ جریمه رو میکنن یک میلیون صد هفتاد هزار تومن و میگن که موقع چاپ تعداد صفرها از دستمون در رفت .
  4
  30
  ‌چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  همیشه گفتند سنگ بزرگ علامت نزدنه. حالا اینا هم با این مبلغ فقط میخوان طرف بیاد و زیر میزی در خدمت شورا باشه البته اگر مالک ساختمان مقام عالی رتبه و عناصر امنیتی اطلاعاتی و از عناصر بیت نباشه شاید بشه یه کاری کرد(رشوه) ولی شک نکنید کسی که اینکار رو کرده پشتش به خیلی جاها گرمه و میدونه میشه همه رو خرید و این مبالغ و رسانه ای کردن همچین رقمهایی فقط نمونه ای از تبلیغات دروغگویی اون مرتیکه پشمک چمران و همکاران دزدش هستش وگرنه شهرداری و شورای شهر اگر جرات دارن بروند و جلوی ساختمان طرف رو دیوار کنند تا مبلغ جریمه رو واریز کنه ! فقط میان تو رسانه ها یه سری چرت و پرت می گند و بعد هم مرور زمان تا همه یادشون بره. با ده بیست میلیاردی از طرف میگیرند و به جیب میزنند بعدم اگر کسی پیگیر بشه جواب سربالا میدن تا دوره شون تموم بشه برن.
  5
  17
  ‌چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.