جنگ سنجاب‌ها و خدنگ با یک مار کبرای مسی - ویدیوخیلی می‌ترسیدم که خدنگ یا سنجاب‌ها ممکن است بمیرند، اما بعداً متوجه شدم که بدن هر دوی آن‌ها مقاومت زیادی در برابر زهر مار کبرا دارند.

این لحظه شگفت‌انگیزی است که گروهی از سنجاب‌های زمینی و خدنگ‌ها در تلاش برای محافظت از بچه‌هایشان، یک مار کبرا را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند. این منظره جذاب در پارک فرا مرزی کگالاگادی آفریقای جنوبی رخ داد.

لارا د ماتوس خوش شانس بود که تصاویری از این رویداد ضبط کرده است.
او در این باره می‌گوید: ما بعد از یک بازی صبحگاهی در کمپ ناهار می‌خوردیم. کمی ناامید شده بودیم، زیرا هیچ دیدنی واقعی هیجان انگیزی وجود نداشت. همسرم اولین کسی بود که این اتفاق هیجان انگیز را نزدیکی کپ مشاهده کرد، رویارویی مار کبرا و سنجاب‌های زمینی و ما می‌دانستیم که قرار است اتفاقی بیفتد! دوربین‌هایمان را برداشتیم و برای تماشای نزدیک‌تر به راه افتادیم.

وقتی نزدیکتر شدیم دیدیم که سنجاب‌های زمینی سعی می‌کنند مار کبرا را از لانه‌های زیرزمینی‌شان دور نگه دارند، جایی که بچه‌های خود را پرورش می‌دهند. سنجاب‌ها به نوبت از زوایای مختلف دائماً به مار حمله می‌کردند. ناگهان یک خدنگ ظاهر شد و جای سنجاب‌ها را گرفت. در آن مرحله، سنجاب‌ها استراحت کردند و از کنار نظاره‌گر بودند.

پس از مدتی، خدنگ هم عقب نشینی کرد، در حالی که سنجاب‌ها دوباره سعی کردند مار کبرا را بازدارند. زمانی که خدنگ در نهایت وارد حمله شد، مار کبرا تصمیم گرفت که بهتر است صحنه را ترک کند. همه آن‌ها او را دنبال کردند تا مطمئن شوند که او در حال عقب نشینی است.

برای من، این لحظه‌ای بود که یک بار در زندگی اتفاق می‌افتد. فکر نمی‌کنم بسیاری از مردم بتوانند بگویند که این فرصت را داشته‌اند که از چنین صحنه‌ای با همه این گونه‌ها عکاسی کنند.

تقریبا همه در اردوگاه برای تماشای این دیدار جمع شده بودند و انبوهی از هیجان وجود داشت. این اتفاق در یک آخر هفته طولانی رخ داد و والدین زیادی با فرزندان خردسال خود حضور داشتند. یکی از پدر‌ها گفت که این تجربه‌ای است که هیچ کودکی نمی‌تواند آن را ببیند و اینکه او آنقدر احساس خوشحالی می‌کرد که فرزندانش توانستند آن را تجربه کنند.
من از مار‌ها می‌ترسم، اما روشی که سنجاب‌های زمینی و خدنگ مانع از حرکت مار به هر سمتی می‌شد، تا حدودی به من اطمینان داد، به خصوص از جایی که ایستاده بودیم، احساس امنیت داشتم. خیلی می‌ترسیدم که خدنگ یا سنجاب‌ها ممکن است بمیرند، اما بعداً متوجه شدم که بدن هر دوی آن‌ها مقاومت زیادی در برابر زهر مار کبرا دارند.

ما همه خدنگ‌ها و سنجاب‌های زمینی را تشویق کردیم تا مبارزه را به عنوان برنده به پایان برسانند.

کبرای کیپ که به آن کبرای زرد نیز می‌گویند، گونه‌ای با اندازه متوسط و بسیار سمی از مار کبرا است که در طیف گسترده‌ای از بیوم‌ها در جنوب آفریقا و مناطق بیابانی و نیمه بیابانی زندگی می‌کند. این گونه از گونه‌های مختلف و مردار را شکار می‌کند. از شکارچیان این گونه می‌توان به پرندگان شکاری، گورکن عسلی و گونه‌های مختلف خدنگ اشاره کرد.

کبرای کیپ در آفریقای جنوبی به نام‌های گیل‌لنگ (مار زرد) و بروینکاپل (مار کبرای قهوه‌ای) و کبرای مسی به رنگ خاص آن شناخته می‌شود. این مار هیچ گونه زیرگونه شناخته شده‌ای ندارد.
+40
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۹۱
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا

  رفتار حیوونها رو بلد نیستین فقط ادعاهاتون گوش فلک رو پر کرده هاهاها این مار داره باهاشون بازی میکنه گرسنه هم نیست حتا میتونم سن مار رو هم حدس بزنم که بچه ساله وگرنه اونا رو یه لقمه چپ میکرد میرفتن پی کارشون هاهاهاها
  24
  2
  ‌چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۱
  ۳۲
  grizzly - برلین، آلمان
  [::جنابِ سروان - مونرآل، کانادا::]. اون ماری که تو میشناسی و میتونی سنش رو حدس بزنی اسمش ..... که اگه مواظب نباشی کار دستت میده.
  8
  15
  ‌چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.