درگیری زن محجبه با زنان بی‌حجاب در قطار تهران-یزد: رییس قطار برکنار و دستور تعقیب زنان صادر شد

رادیو زمانهزن محجبه‌ای که می‌گوید در قطار زنان بی‌حجاب به او حمله کرده اند، از رییس قطار شکایت کرده و باعث برکناری او شده است. این زن گفته تا پای جان برای دفاع از حجاب می‌ایستد.

دادسرای یزد در اطلاعیه‌ای از اعلام دستور برای شناسایی متهمان توهین و درگیری در قطار تهران- یزد نسبت به یک زن محجبه خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است که در پی گزارش «توهین و درگیری چند نفر با یکی از زنان محجبه در قطار تهران- یزد» و «دهن‌کجی نامبردگان و رئیس قطار به موضوع حجاب»، دادسرای یزد نسبت به احضار رئیس قطار و دستور شناسایی متهمان اقدام کرده است.

طبق این گزارش در حال حاضر رئیس قطار از خدمت تعلیق شده و پرونده در حال رسیدگی است.

شب گذشته، خبرگزاری حوزه گزارش کرده بود که «یک زن بی‌حجاب در قطار ۶۲۰ تهران-یزد به یک زن محجبه و معلم یزدی که از همایش کشوری معلمان نخبه انقلابی در حال بازگشت به یزد بود، حمله کرد تا روسری و چادر او را بردارد».

طبق روایت خبرگزاری حوزه، این زن که زینب جعفری نام دارد، گفته هیچ تذکری به خانم‌های بی‌حجاب نداده، ولی بعد از دو ساعت با توجه به افزایش این زنان به بیرون از سالن قطار رفته و از مأمور قطار خواسته که به آنان تذکر دهد ولی مأمور و سرمهماندار بی‌توجهی کرده‌اند. او سپس سراغ رئیس قطار رفته و رئیس قطار در واکنش گفته: «شما چه کاره هستید؟ تفکرات شما مشکل دارد و ما مشکلی با بی‌حجابی این افراد نداریم؛ اگر می‌خواهید به سالن دیگری بروید.»
تصویری که از زینب جعفری منتشر شده استاو گفته که در ایستگاه کاشان در راهروی سالن قطار یکی از زنان بدحجاب به او حمله کرده و چادر را از سرش کشیده و سپس خواسته روسری او را بکشد. او در ادامه گفته که دستش با ناخن‌های خانم بی‌حجاب زخمی شده است.

به گفته این زن هیچ یک از مسافران مرد و زن که شاهد این ماجرا بودند به کمک او نیامدند.

زینب جعفری گفته که سرمهماندار و رئیس قطار او را مقصر ایجاد اختلال در نظم عمومی دانستند و رئیس قطار گفته که باید در ایستگاه کاشان پیاده شود: «من نامه کتبی برای پیاده شدن از رئیس قطار خواستم چون جرمی مرتکب نشده بودم که او قبول نکرد و چند دقیقه بعد پلیس ایستگاه قطار کاشان برای بازداشت من به داخل سالن آمد و مدعی بازداشت بنده شد و بعد یک برگه سفید بدون نوشتن هیچ کلمه‌ای به من داد تا آن را امضا کنم که به هیچ عنوان قبول نکردم.»

این زن یزدی به رئیس قطار گفته که اگر من را بازداشت کنید و نتوانید جرم من را ثابت کنید آن وقت از شما شاکی می‌شوم و رییس قطار به او گفته «هیچ غلطی نمی‌توانی بکنی.»

زینب جعفری پس از رسیدن به یزد در بدو ورود «به همراه همکاران و چند نفر از شاهدان عینی» به حراست راه آهن یزد رفته و شکایت کرده است.

او گفته که در ایستگاه قطار چند نفر از مسئولان راه‌آهن از جمله مدیرکل راه آهن و مسئول حراست و چند نفر از خانواده شهدا و بسیجیان و طلاب و فرماندهی پلیس راه‌آهن حضور یافتند و با پیگیری‌های تلفنی معاون سیاسی امنیتی استاندار، مسئول دفتر امام جمعه یزد، سپاه پاسداران و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر اعتراض خود را نسبت به این اتفاق اعلام کردند.

به گفته او با توجه به شواهد و قرائن و سوابق قبلی زن بدحجاب، مأمور پلیس ایستگاه کاشان به همراه مسئولان قطار مقصر شناخته شدند.

جعفری گفته: «کتک خوردن ما به خاطر حجاب و به خاطر امر به معروف و نهی از منکر مهم نیست بلکه ما بانوان محجبه و خانواده شهدا و بسیجیان مطالبه جدی خون شهدا و حفظ حجاب بانوان و حفظ امنیت بانوان محجبه در اماکن عمومی را از همه مسئولان خواستاریم و تا پای جانمان این قضیه را پیگیری خواهیم کرد.»

حکومت جمهوری اسلامی فشارهای خود را برای واداشتن زنان به پیروی از حجاب اسلامی اجباری افزایش داده است.

دو هفته قبل، سپیده رشنو، ۲۸ ساله پس از اعتراضش به مامور خودخوانده امر به معروف در اتوبوس بی‌آرتی و تهیه فیلمی از برخورد خشونت آمیز او در روز ۲۵ خرداد بازداشت شد و گزارش‌‌هایی مبنی بر انتقال او به بازداشتگاه‌ اطلاعات سپاه منتشر شده است.

زن محجبه‌ که «رایحه ربیعی» نام دارد، پس از بازداشت سپیده رشنو در اینستاگرام خود خبر داد فیلمی را که در اتوبوس گرفته «به مراجع مربوطه» فرستاده است.

انتشار فیلمی از حلالیت‌طلبی سپیده رشنو از زن محجبه و سپس پخش فیلم اعترافات اجباری او که در آن آثار شکنجه آشکار بود، واکنش‌‌های بسیاری برانگیخت.

از چند هفته پیش در استان‌ها و شهرهای مختلف ایران قرارگاهی به نام «قرارگاه ۲۱ تیر» تشکیل شده‌اند تا بر «عفاف و حجاب» مردان و زنان در اداره‌ها و صنف‌ها نظارت کنند.

قرارگاه ۲۱ تیر موظف شده تا «بهبود وضعیت حجاب و عفاف در دستگاه‌ها» را پیگیری کند.

اپلیکیشن گرشاد و کاربران شبکه‌های اجتماعی گزارش می‌دهند که در میادین و چهارراه‌های پر رفت و آمد شهر، پاساژ‌ها و مراکز خرید، موزه‌ها و سایر اماکن عمومی بر تعداد ماموران افزوده شده است.

در هفته‌های اخیر زنان ایرانی که از چند سال قبل با شرکت در کمپین‌های «آزادی‌های یواشکی»، «چهارشنبه‌های سفید»، «پیاده‌روی بدون حجاب»، «دوربین ما اسلحه ما» و «دختران خیابان انقلاب» حجاب اجباری را به چالش کشیده بودند، فیلم‌ها و روایت‌هایی از اعمال فشار ماموران بر خود و شیوه مقاومت‌شان منتشر کرده‌اند.

در ماه‌های قبل، خبری درباره شلیک یک مامور گشت ارشاد به ورزشکاری که همسرش تدکر حجاب گرفته بود منتشر شد و عده‌ای در محل گردهمایی نوجوانان برای اسکیت در شیراز که در آن تعداد زیادی از دختران کشف حجاب کرده بودند، نماز وحشت خواندند.
+129
رأی دهید
-40

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  نماز وحشت بخونید از این وحشت خشتک خود رو قهواه ای کنید و بمیرید چون این تازه اول راهه و شیر زنان ایران حقشون رو از شما فسیل هایه احمق خواهند گرفت .
  3
  100
  ‌سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۶
  ۳۲
  arian1 - ابادان، ایران

  اگر چند تایی از این فاطی فاحشه ها را مردم تا پای مرگ‌ کتک بزنند دیگر هیچ کدام آنها مزاحم مردم نخواهند شد.
  41
  101
  ‌سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۴
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  مافیای چادر مشکی احتیاج به پول داره بقول معروف دعوا سر لحاف ملا است
  42
  86
  ‌سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۸
  ۶۴
  behzad50 - اورنج کانتی، ایالات متحده امریکا

  عمر شما اراذل حاکمیت ملاها همراه با حکومت اسلامی با توجه به مطلبی که خود این خانم نوشته و از نفرت مردم رییس قطار و‌حتی پلیس نسبت به خودش توضیح داده کاملاً نشان می دهد که حکومت ملاها هیچگونه جایگاه مردمی ندارد و تنها با زور و فشار سعی دارد روزهای آخر عمر خود را اندکی به تأخیر بیندازد .
  40
  85
  ‌سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۷
  ۵۴
  Azadi hame - تهران، ایران

  فک کنم دارند قرارداد دیگه میبندند . کثافتها را جلو انداختند. رایحه ربیعی ووووو ..بخاطر پول این زنکها ننه خودشون را هم میفروشند
  41
  84
  ‌سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۱
  ۴۳
  sahandogli - لندن، انگلستان

  کاش مردم ایران به اندازه حجاب به وضعیت اقتصادی بدبختی و مستعمره کردن کشور هم اهمیت می دادند اما شعورشان بیشتر از موی سر و زیر شکم بیشتر نمی رود. دولت مردم را با موی سر سرگرم می کند و می داند مردم فکر و ذهنش بیشتر از این نمی شود
  16
  41
  ‌سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۹
  ۶۰
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  عبارتهای اسلامی مانند: حلالیت‌طلبی، حجاب، امر‌به‌معروف، نهی‌از‌منکر خیلی وقته حال ملت ایران رو بهم میزنه!! 🤮 امت هم با این بازی‌های اسلامی گیج و منگ یه سرگرمی مدتهاست پیدا کردن برای‌اینکه یادشون بره چقدر از نظر مالی در مضیقه‌اند!! 😖
  2
  56
  ‌سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۲
  ۶۰
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  یکی از بزرگترین پروسه های اجتماعی در جهت پسرفت جامعه همانا امر به معروف و نهی از منکر است! 😖 دوقطبی کردن جامعه بدون پشتوانه حقوقی! سر شاخ کردن مردم و ضرر میلیارد دلاری از این راه یک طرف، فروپاشی اعصاب و روان مردم، طرف دگر! ننگ ما دینن و ایمان ما!
  3
  43
  ‌سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۳
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  چه زوری دارن میزنن این اراذل سایت که منفی بدن! بابا اگر حاجی بسیج محلتون به تعداد منفی پول میده بیاین به کامنت من منفی بدین، لااقل یه چند تا گدا گشنه رو سیر کنم.
  0
  14
  ‌سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۶
  ۲۸
  انسان باشیم - هیفا، اسرائیل
  اکثر خونواده شهید و جانباز و اسیر باید هر ساله برن زیارت قبر صدام و به اندازه بقیه مقدساتشون بهش بها بدن ؛ به خدا قسم جز عده معدودی از خونواده شهدا واقعا مقید و بزرگ هستن بقیه یه مشت گدا و گشنه و پاپتی بودن که از نداری و فقر برا حقوق و یا به زور به جبهه رفتن و الان دارن مفت خوری و حق خوری میکنن و به علت بیسوادی و نداشتن علم و لیاقت ؛ فقط با پارتی و سوء استفاده از امتیاز پستها و مسولیت های حساس مملکت به دست گرفتن و کشور به فلاکت و نابودی کشوندن ؛ بدبختانه به پول و مفتخوری هم قانع نیستن و بدون داشتن تخصص و ذره ای سواد و شعور پشت میز هم مینشینند ؛ کسی هم جرات گفتن تو هم بهشون نداره ؛ این مملکت غنی و با اینهمه ثروت و منابع و موقعیت به بدبختی و فلاکت نشوندن ؛ خدا لعنتت کن خمینی
  0
  10
  ‌سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۶
  ۴۰
  rahjoo - مازندران، ایران
  [::sahandogli - لندن، انگلستان::]. مردمی که اینجا نظر میدن و بسیاری در شبکه های دیگر هم ایرانی هستن و انقدر شعور دارن که فرق یه تجزیه طلب رو از یه دلسوز تشخیص بدن.اینجا چیکار می کنی زوزه کش؟!.برو بغل خردوغانت غاصبت
  0
  5
  ‌چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۰
  ۶۲
  zavareh - رودسر، ایران
  مشکل ما وجود تمامیت این حکومت اشغالگر است. ترفند انحرافی حجاب ساخته و پرداخته اتاق فکر شخص سیدعلی مفعول است.
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۰
  ۱۰۵
  millionaire - منچستر، انگلستان
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. زر نزن ، پول کسی به منفی زدن به تو نمیده ، نوشته هات بچه کانه و مضحکه
  1
  1
  شنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.