درخواست فیفا برای حضور تماشاگران زن در مسابقات لیگ برتر

دویچه وله: فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا بار دیگر از فدراسیون فوتبال ایران خواست تا شرایط حضور تماشاگران زن در ورزشگاه‌ها با شروع فصل جدید مسابقات لیگ برتر فراهم شود. فدراسیون فوتبال ایران هنوز پاسخی به این نامه نداده است.

فدراسیون جهانی فوتبال در نامه جدیدی که در آستانه آغاز مسابقات لیگ برتر ایران به فدراسیون فوتبال ارسال کرده، خواهان ارائه توضیحاتی درباره امکان ورود زنان به ورزشگاه شده است.

فیفا همچنین خواستار ارائه گزارشی از اقدامات اخیر فدراسیون فوتبال با توجه به نامه‌نگاری‌های گذشته بعد از اتفاقات جنجالی بازی ایران و لبنان در مشهد شده است.

فصل جدید مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران از روز بیست و یکم مرداد ماه آغاز می‌شود. فدراسیون جهانی فوتبال در ارتباط با موضوع زنان در ورزشگاه‌ها توصیه‌هایی به فدراسیون فوتبال ایران کرده است. این در حالی است که مسئولان فدراسیون فوتبال هنوز هیچ پاسخی به این نامه نداده‌اند.

حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان امروز در گفت‌وگویی تلویزیونی با اشاره به تلاش‌های وزارت ورزش برای فراهم کردن زیرساخت‌ها در راستای حضور زنان در ورزشگاه‌ها، گفت: «برای ورزش بانوان، فوتبال بانوان و حضور زنان در ورزشگاه‌ها باید پیش‌بینی‌هایی داشته باشیم تا در هیچ مقطع زمانی غافلگیر نشویم. البته مردم حتما به خاطر دارند که در بازی تیم ملی فوتبال ایران با عراق، تماشاگران زن به بهترین شکل وارد ورزشگاه شدند، با بهترین شکل ساماندهی شدند و در امنیت و آرامش کامل تیم ملی را تشویق کردند چون زیرساخت‌ها را فراهم کرده بودیم.»

نامه فیفا و صحبت‌های وزیر ورزش و جوانان در خصوص حضور تماشاگران زن در ورزشگاه‌ها در شرایطی انتشار یافته که سهیل مهدی، مسئول کمیته مسابقات لیگ‌ برتر فوتبال ایران پیش از این در خصوص ظرفیت حضور هواداران در فصل جدید بازی‌های لیگ‌برتر گفته بود که همانند مسابقات پایانی فصل گذشته و طبق آخرین مصوبه ستاد مقابله با کرونا،  دیدارهای فصل جدید مسابقات نیز تنها با ۳۰ درصد ظرفیت هواداران برگزار می‌شود.
+14
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.