جسد یک خلبان پس از خروج از هواپیما در فرود اضطراری کشف شد

خلبان را تنها و با جراحت‌های سبک در هواپیما پیدا کردند و به بیمارستان رساندند
ایندیپندنت فارسی:به گفته مقام‌ها، جسد مردی که روز جمعه در میانه پرواز و پیش از فرود اضطراری، از هواپیما خارج شده بود در نزدیکی رالی در کارولینای شمالی پیدا شد.

در بیانیه اداره فدرال هوانوردی (اف‌اف‌ای) آمده است حدود ساعت ۲:۴۰ عصر به‌وقت محلی، یک هواپیمای آویوکار کاسا سیان-۲۱۲ در چمن‌های فرودگاه بین‌المللی رالی-دورهام فرود آمد.

سخنگوی این فرودگاه گفت خلبان را تنها و با جراحت‌های سبک در هواپیما پیدا کردند و به بیمارستان رساندند.

به گزارش دبلیو.آر.ای.آل تی‌وی، چارلز هیو کروکس، کمک‌خلبان ۲۳ ساله این هواپیما که چتر نجات نپوشیده بود، از این سقوط جان سالم به در نبرد و جسدش در حیاط پشتی اقامتگاهی در فوکوآی-وارینا پیدا شد.

شهر کوچک فوکوآی-وارینا در ۳۰ مایلی (۴۸ کیلومتری) جنوب فرودگاه بین‌المللی رالی-دورهام قرار دارد.

پلیس فوکوآی-وارینا در بیانیه‌ای در فیس‌بوکش اعلام کرد «در ساعات اولیه امروز نهادهای نیروی انتظامی و خدمات آتش‌نشانی به درخواست ناحیه سونوما اسپرینگز برای پیدا کردن کمک‌خلبانی که در میانه پرواز از هواپیما خارج شده بود پاسخ دادند.»

سپس پلیس بر اساس اطلاعاتی که از اقامتگاه کاپیتان کوو به دستش رسیده بود واکنش نشان داد.

«پس از بررسی بیشتر، موفق شدیم کمک‌خلبان را شناسایی کنیم. به کمک اداره ثبت احوال شهر توانستیم خویشاوندان کمک‌خلبان را شناسایی کنیم و پدرش را که در فرفیلد کانتیکات زندگی می‌کرد در جریان حادثه قرار دهیم.»

هنوز مشخص نیست که کروکس از هواپیما بیرون پریده یا به بیرون پرتاب شده است و مقام‌ها همچنین نمی‌دانند هواپیما در چه ارتفاعی بوده که این حادثه رخ داده است.

دارشان پتل، مدیر عملیات بخش مدیریت امور اضطراری ویک‌کانتی در نشستی خبری گفت طبق نقشه مسیر پرواز این هواپیما که شرکت خدمات ردگیری پرواز ای‌دی‌اس-بی اکسچینج ارائه داده است هواپیما در ارتفاع حدود سه هزار و ۸۰۰ پا (هزار و ۱۶۰ متر) بود.

به نقل از پتل، ماموران امداد جسد کروکس را هنگامی پیدا کردند که یکی از اهالی بعد از «شنیدن صدایی در حیاط پشتی خانه‌شان» به آن‌ها علامت داد.

طبق صدای ضبط شده‌ای از درون هواپیما که در اختیار شبکه WRAL-TV قرار دارد صدای خلبانی را می‌توان شنید که از برج مراقبت تقاضای کمک می‌کند.

این خلبان می‌گوید: «وضعیت اضطراری، چرخ راستمان را از دست داده‌ایم»

«می‌خواهیم با رالی صحبت کنیم و فرود اضطراری در رالی انجام دهیم.»

در ویدیویی که در اختیار این شبکه خبری قرار دارد، هواپیما از باند فرودگاه به بیرون می‌لغزد و بعد از چرخشی نیم‌دایره‌ای متوقف می‌شود.

در این ویدیو همچنین آمبولانس‌های منتظر در این محل را می‌توان دید.

سازمان هواپیمایی فدرال و دفتر ملی ایمنی ترابری در حال تحقیق در مورد این حادثه است
+7
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.