۸۲ مرد به اتهام تجاوز گروهی به ۸ زن در آفریقای جنوبی دادگاهی شدند

یورونیوز: دادگاه بیش از ۸۰ مرد مظنون به تجاوز گروهی به هشت زن و سرقت مسلحانه از یک تیم تولیدکننده محتواهای ویدئویی در شهر کروگرسورپ آفریقای جنوبی، واقع در غرب ژوهانسبورگ، روز دوشنبه با حضور متهمان، آغاز شد.

به گفته پلیس، این تجاوز گروهی روز پنجشنبه گذشته و زمانی رخ داد که تیمی متشکل از ۱۲ زن و ۱۰ مرد در حال فیلمبرداری یک موزیک ویدیو در یکی از معادن متروکه نزدیک شهر بودند. آنها مورد حمله مردان مسلحی قرار گرفتند که به «زاما زاما» معروف هستند.

مظنونان پس از آن که تمامی اعضای این تیم را وادار کردند که بر روی زمین دراز بکشند، به هشت زن تجاوز کردند و همزمان با فرار از صحنه وقوع جرم، وسایل فیلمبرداری این گروه را نیز به سرقت بردند.

 پلیس در حال بررسی ادعا‌های زنان مبنی بر وقوع ۳۲ مورد تجاوز جنسی است و قصد دارد از نمونه دی‌ان‌ای به دست آمده از زنان مورد تجاوز قرار گرفته برای شناسایی عاملان تجاوزها استفاده کند.

البته انتظار می‌رود که برخی از دستگیرشدگان با اتهامات دیگری در زمینه مهاجرت غیرقانونی به آفریقای جنوبی و استخراج غیرقانونی معادن طلا روبرو شوند.

زاما زاماها معدنچیان غیرقانونی هستند که در بسیاری از معادن رها شده یا تعطیل شده اطراف ژوهانسبورگ همچنان در تلاش برای استخراج طلا از طریق حفاری‌های مخفیانه هستند.

به گفته ساکنان محلی، باندهای زاما زاما که افراد خارجی نیز در میان آنها کم نیستند یکی از مهمترین عاملان گسترش جرم و جنایت در این منطقه هستند.

همزمان با برگزاری این دادگاه بیش از ۳۰۰ نفر در مقابل دادگاه کروگرسورپ در اعتراض به رواج تجاوز در میان زاما زاماها تظاهرات کردند.
+30
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.