کمک یک میلیون پوندی خانواده بن‌ لادن به شاهزاده چارلز

دویچه وله:موسسه خیریه شاهزاده چارلز یک میلیون پوند کمک مالی از خانواده اسامه بن لادن، بنیان‌گذار گروه تروریستی القاعده دریافت کرده است. این پول توسط یکی از برادران ناتنی اسامه بن لادن به بنیاد خیریه چارلز پرداخت شده است.

شاهزاده چارلز وارث تاج و تخت بریتانیا، کمک یک میلیون پوندی برادران ناتنی اسامه بن لادن، رهبر سابق گروه تروریستی القاعده را پذیرفته است. روزنامه بریتانیایی ساندی تایمز گزارش می‌دهد که این پول به صندوق خیریه شاهزاده چارلز ریخته شده است.

طبق نوشته این روزنامه، پسر ارشد ملکه بریتانیا در اکتبر ۲۰۱۳ با بکر بن‌ لادن، برادر ناتنی رهبر القاعده در محل اقامت او در لندن، "کلارنس هاوس" ملاقات کرده است. این روزنامه مدعی شده است که کمک مالی خانواده بن‌لادن با وجود مخالفت نزدیک‌ترین مشاوران ارشد سلطنتی پذیرفته شده است.

چند تن از مشاوران چارلز در آن‌زمان از او خواسته بودند که پول خانواده بن‌لادن را نپذیرد یا پس بدهد اما چارلز نگرانی‌های آنان را در مورد اینکه این کمک مالی می‌تواند به شهرت او آسیب برساند، نادیده گرفته است.

اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده و مغز متفکر حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در آمریکا بود که منجر به کشته شدن هزاران نفر از جمله ۶۷ بریتانیایی شد. بن‌لادن در دوم مه ۲۰۱۱ توسط نیروهای ویژه آمریکایی در پاکستان کشته شد. هیچ مدرکی مبنی بر دست داشتن بکر بن‌ لادن و برادرش شفیق در این حملات یا حمایت آنها از تروریسم وجود ندارد.

ایان چشایر، رئیس بنیاد چارلز گفته است که هر پنج معتمد خیریه پذیرش این کمک مالی را تایید کرده‌اند.

یک منبع ناشناس اما در "کلارنس هاوس" به ساندی تایمز گفته است که مشاوران خیریه و شاهزاده چارلز از بابت پرداخت کمک مالی خانواده بن‌لادن هیچ نگرانی نداشتند.

شاهزاده چارلز قبلا نیز به خاطر دریافت کمک مالی به بنیادش مورد انتقاد قرار گرفته بود. ساندی تایمز اخیرا نیز گزارش داد که ولیعهد بریتانیا در مجموع سه میلیون یورو پول نقد از شیخ حمدبن جاسم آل ثانی، نخست‌وزیر سابق قطر بین سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ برای امور نیکوکارانه کمک دریافت کرده است.
+15
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.