ساعت مچی طلایی هیتلر با عقربه های روی ۱۰:۱۰ دقیقه به قیمت بیشتر از ۱ میلیون دلار به فروش رسید

 ساعت مچی طلایی آدولف هیتلریورونیوز: یک ساعت مچی طلایی که گفته می‌شود متعلق به آدولف هیتلر، رهبر نازی‌های آلمان است، ۱ میلیون و یکصد هزار دلار حراج شد.

«الکساندر هیستوریکال اُکشنز»، شرکتی که اشیاء تاریخی را حراج می‌کند و ساعت هیتلر را حراج کرد، پایه حراج اولیه این ساعت را ۲ تا ۴ میلیون دلار تعیین کرده بود.

خریدار این ساعت که دو حرف اول اسم و نام خانوادگی هیتلر یعنی «آ و ه» بر آن نقش بسته است، از شرکت خواسته است تا هویتش اعلام نشود.

این ساعت مچی طلایی برند آندریاس هوبر در ۲۰ آوریل ۱۹۳۳ در ۴۴ سالگی آدولف هیتلر و در روزی که حزب نازی به پیروزی رسید و او به صدراعظمی آلمان رسید از طرف حزبش به وی هدیه داده شد.
ساعت مچی هیتلر، عقربه‌ها روی ۱۰ و ۱۰ دقیقهآدولف هیتلر که از سال ۱۹۳۳ تا ۱۹۴۵ میلادی رهبری حزب نازی آلمان را بر عهده داشت بیش از ۱۱ میلیون نفر را به کام مرگ فرستاد. به باور بسیاری از مورخان شش میلیون نفر از افرادی که قربانی هیتلر و حزب او شدند، یهودیان بودند.

شرکت حراج کننده ساعت مچی هیتلر می‌گوید که این ساعت چهار روز پس از خودکشی هیتلر در ۴ مه ۱۹۴۵ میلادی توسط سربازی فرانسوی و در اقامتگاه او در آلپ پیدا شد. آدولف هیتلر در ۳۰ آوریل همان سال خودکشی کرد.

رهبران جامعه یهودیان پیش از حراج، تصمیم شرکت الکساندر به حراج این ساعت را محکوم کرده بودند.

شرکت حراجی اشیاء تاریخی الکساندر که پیش‌تر نیز اشیای متعلق به هیتلر را حراج کرده است استدلال می‌کند که هدفش از حراج این اشیاء «حفظ تاریخ» است.
+9
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.