تهدید آیت الله شیرازی توسط بیت علی خامنه ای: از کنایه به رهبری و نظام پرهیز کنید

 آیت‌الله صادق شیرازیرادیو فردا: شبکه ماهواره‌ای «امام حسین»، ارگان رسانه‌ای طرفداران آیت‌الله صادق شیرازی، مرجع تقلید مخالف رهبر جمهوری اسلامی از تهدید بیت آیت‌الله علی خامنه‌ای علیه وی خبر داده است.

همچنین ماموران امنیتی برق خانه آیت‌الله شیرازی را به هنگام سخنرانی وی قطع کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، بیت آقای خامنه‌ای و «مسئولین بلندپایه حکومت ایران» روز پنج‌شنبه ۶ مرداد پیام «تهدید‌آمیزی» را توسط آیت‌الله سید جواد علوی بروجردی تسلیم آقای صادقی شیرازی کرده است.

سایت اخبار شیعه، ارگان خبری شبکه امام حسین، متن نامه‌ منتسب به آیت‌الله علوی بروجردی را منتشر کرده که خطاب به آیت‌الله شیرازی نوشته شده است: «از مقامات بالا پیغام داده‌اند که ما با شهریه و مرجعیت حضرت مستطاب عالى مشکلی نداریم ولی به خاطر حساسیت اوضاع نسبت به جلسه سخنرانی امشب [۶ مرداد ۱۴۰۱] فقط در حوزه تبلیغ باشد و از کنایه و تعریض [به نظام و رهبرى] پرهیز شود.»

آیت الله صادق شیرازی و فرزندش حسین از منتقدان سرسخت ولایت فقیه و آیت‌الله خامنه‌ای هستند. فرزند وی آیت‌الله حسین شیرازی سال ۹۶ بازداشت شده بود و اخبار شیعه روز جمعه گزارش داد که وی هنگام خروج از ایران در دوم مرداد امسال نیز بازداشت شده است. او قبلا در یک سخنرانی آیت‌الله خامنه‌ای را به «فرعون» تشبیه کرده بود.

این گزارش می‌افزاید، جمهوری اسلامی از آیت‌الله صادق شیرازی خواسته بود که در سخنرانی خود در آستانه ماه محرم هیچ اعتراض و انتقادی به حکومت ایران نکند.

رسانه‌های حکومتی در ایران نیز طرفداران این مرجع تقلید را با عنوان «فرقه شیرازی» معرفی می‌کنند.

این مرجع تقلید طرفداران و مقلدان بسیاری در ایران، عراق، کشورهای حاشیه خلیج فارس، افغانستان و پاکستان، و همچنین در میان شیعیان اروپا، خصوصا بریتانیا دارد.

رسانه‌های ایران همچنین حمله به سفارت جمهوری اسلامی در لندن در سال ۱۳۹۶ را نیز به طرفداران این مرجع تقلید نسبت می‌دهند.

شبکه ماهواره‌ای امام حسین با انتشار بیانیه‌ای با اشاره به قطع برق منزل این مرجع تقلید هنگام سخنرانی و بازداشت فرزند وی گفته است: «این گونه رفتارها از سوی نظام حاکم ایران یا کسانی که با آن در ارتباط می‌باشد، نشان‌گر این مطلب است که اینان ارزشی برای شعائر حسینی و احیای امر اهل بیت قائل نیستند تا جایی که عمدا اقدام به چنین کارشکنی‌هایی می‌کنند.»

این بیانیه اقدام ماموران جمهوری اسلامی در قطع برق منزل آیت‌الله شیرازی به هنگام سخنرانی را «قبیح، بی‌شرمانه و غیرقانونی» خوانده است.
+55
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  shirzan - برلین، آلمان

  اختیار دارید کنایه نمیزنیم همه رک و پوست کنده فحاش ها به شما و بقول مسیح میخ اعظم تقدیم می کنیم.
  6
  47
  جمعه ۰۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۹
  ۴۰
  Chokam - ری، ایران
  همین فرقه ها باز یه اتحادی ایجاد کرده، در واقع مردم مارو فرقه بازی جمع کرده نه علم و دانش و از این حرفهای قلمبه سلمبه.چون مااینو ثابت کردیم توی تاریخ،رضاشاه دانشجوفرستادخارج ،اینا برگشتن و چریک شدن. الان همه چریکن ،چون هر کس یه فوتوشاپ توی اینستا دیده فکرمیکنه باسوادشده.شروع میکنه به فحش.تنها راه اینه برایما که دوست داریم به اتحادبرسیم در اینستا و مدیا و دانشگاه رو تخته کنیم بیفتیم دنبال یه خمینی دیگه. چون اینا برای لایک و فالاور و مدرک گرایی بوده و بس، نه علم دقیق
  10
  5
  جمعه ۰۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۲
  ۵۲
  ابن ملجم(ع) - مونیخ، آلمان
  چهل درویش در گلیمی بخسبند و دو سگ در دیاری نگنجند....حالکا این دو سگ هار در ید دیار نموتونن بگنجند
  5
  21
  جمعه ۰۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۷
  ۴۲
  کامنت من - هپروت، سائوتوم و پرینسیپ
  آخوند مفتخوره رو ...! چیه؟رفیق خودت گفت مفتخورین من از خودم نمیگم که! همشون سروته یه کرباسن بی فیوزا!!
  2
  15
  جمعه ۰۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.