محمد بن سلمان در طول سفر به پاریس در «گران‌ترین خانه جهان» اقامت می‌کند

یورونیوز:محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی در طول سفر خود به فرانسه برای دیدار با امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور در قصری مجلل اقامت دارد.

ولیعهد عربستان این قصر را در سال ۲۰۱۵ خریداری کرده است که در آن زمان «گران‌ترین خانه جهان» لقب گرفت.

کاخ لوئی چهاردهم در لووسین در خارج از پاریس عمارتی نوساز است که به‌منظور تقلید از کاخ ورسای که زمانی مقر خانواده سلطنتی فرانسه بود، ساخته شده است.

این ملک ۷ هزار متر مربعی در سال ۲۰۱۵ از سوی یک فرد نامشخص به مبلغ ۲۷۵ میلیون یورو خریداری شد. مجله فورچون در آن زمان، آن را «گران‌ترین خانه جهان» نامید.

بن‌سلمان ۳۶ ساله دو سال بعد از سوی نیویورک تایمز به‌عنوان مالک نهایی از طریق یکسری شرکت‌های صوری معرفی شد.

مقامات محلی به خبرگزاری فرانسه گفتند که وارث جنجالی تاج و تخت عربستان پیش از شام با ماکرون در اواخر روز پنجشنبه، در این ملک اقامت داشته است.

ماکرون و بن‌سلمان عصر روز پنجشنبه در کاخ الیزه با یکدیگر ملاقات کردند که این دیدار باعث انتقادهای زیادی شده است.

سازمان اطلاعات آمریکا گفته بود که بن سلمان در قتل و مثله کردن جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول نقش داشته است.

اما چهار سال پس از این قتل، رهبران کشورهای غربی برای جایگزینی انرژی از دست رفته روسیه، دست خود را به سمت بن سلمان دراز کرده‌اند که این موضوع با انتقادهایی همراه بوده است.

کاخ لوئی چهاردهم از سوی عماد خاشقجی، پسر عموی خاشقجی که کسب و کاری مرتبط با املاک لوکس در فرانسه را اداره می‌کند ساخته شده است.

این کاخ مجهز به یک کلوپ شبانه، یک فواره با روکش طلا، یک سینما و یک اتاق شیشه‌ای زیر آب شبیه یک آکواریوم غول‌پیکر با مبل‌های چرمی سفید است.

عکس‌های موجود در وب سایت شرکت عماد خاشقجی [کوگماد] نیز یک انبار شراب را نشان می‌دهد.

کاخ لوئی چهاردهم در سال ۲۰۰۹ پس از تخریب یک قلعه قرن نوزدهمی در این منطقه ساخته شد.
+19
رأی دهید
-66

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا

  ۷۰۰۰ متر مربع!!!! تصورش هم سخته که یک ساختمان مسکونی چقدر میتونه بزرگ باشه.فکر کنم هزینه نگهداری این مجموعه ماهیانه حدود ۱۰۰ هزار دولار امریکا باشه مالیات بر ملک که جدا. این قاتل حتی ۱۰ سال یکبار هم به اینجا نمیره. دنیا خیلی نا برابره .
  5
  45
  جمعه ۰۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۴۳
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  حزب دموکرات امریکا 20 دوزه بازی میکند. قاشقچی را می بیند (برای گرفتن امتیاز جهت بیلیونرهایش که سودهای نجومی از معاملات نفت می برند) اما 5000 برابر آن را در ایران جارو میکند زیر فرش و تازه پول هم به دامن اخوندهای جنایتکار می ریزد.
  6
  27
  جمعه ۰۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۸
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  بدبخت عقده ایی
  9
  23
  جمعه ۰۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۳۸
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  حالا یک نفر از این روانی های مخالف پهلوی نمیپرسه که این بن سلمان ۲۷۵ میلیون یورو را از کجا آورد؟ و چرا تمام دول خارجی دوست جون جونی او هستند و صدای احدی در مورد حقوق بشر در عربستان بلند نیست. حالا او را یک مقایسه ساده با شاه بکنید و از خود بپرسید کدامشان نوکر غرب بود و به اجنبی باج میداد که راحتش بگزارند.
  5
  36
  جمعه ۰۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۳:۳۷
  ۴۰
  من آمده ام - خلیج فارس ، ایران
  البته که چرم آکواریوم سیاه ست نه سفید !! یعنی مزخرف تر و احمقانه تر از این جریان خون سلطنتی و تبار اشرافی اونم توی قرن ۲۱ ندیدم. یه سری آدم بی بته پخمه فقط بصرف اینکه توله های یه پخمه دیگه بودن، اشرافی حساب میشن و نسل اندرنسل توی پول و خوشی غرق باشن و ادا تنگا رو هم درآرن و حقوق بشری و ما با شماییم و . بخور بخور تا دسته ! کی مردم جهان آدم میشن خدا که هیچ ،بلکه شیطان بدونه!
  7
  25
  جمعه ۰۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۵:۴۳
  ۷۸
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  حال اگر چنین قصری را پادشاه ایران در فرانسه یا یکی از کشور های اروپایی دیگر داشت. انچنان قشقرکی یک عده از گدا گشنه ها بپا میکردند..شاه ایران سهام بسیاری از شرکت های موفق اروپایی را خرید و بنام بنیاد پهلوی کرد . اقا عزیز . نازنین ها این گدا گشنه ها در بوق و کرنا نا امروز خشتک خودشان را جر میدهند که شاه اینها را برای خود خرید .بعضی از مردم انچنان الاغ تشریف دارند که گاو پیش انها استاد دانشگاه است.باور کنید
  2
  10
  جمعه ۰۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.