تسنیم: هاشمی رفسنجانی به تیم مذاکره قطعنامه ۵۹۸ پیشنهاد داد ، اروندرود را به عراقی ها بدهید

ادعای ارگان رسانه ای نزدیک به سپاه:آیت الله هاشمی به تیم مذاکره قطعنامه ۵۹۸ پیشنهاد داد ، اروند را به عراقی ها بدهید

به گزارش سایت دیده بان ایران: ارگان نزدیک به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مدعی شد: آنچنانکه پیداست، پدر مرحوم آقای محسن هاشمی انتقام کینه‌ای که از سال ۸۴ از احمدی‌نژاد داشت را در سال ۸۸ با تمام توان و با دمیدن به آن آشوب‌ها از کل مردم ایران گرفت و این ملت را وارد روندی کرد که رنج‌های امروز تنها بخشی از اثرات آن است!

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ محورهای گزارش «فارس» در واکنش به یادداشت‌های هسته‌ای  محسن هاشمی در ذیل آمده است:

_ اما یک سوال بسیار مهم در اینجا برقرار می‌ماند و آن اینکه چرا علیرغم سیاست درست، در عمل کار به تحریم‌های امروز کشیده است؟ مزید اطلاع جناب آقای محسن هاشمی، در پاسخ به این مسئله اساسی، مرحوم آیت‌الله هاشمی نه تنها در موضع مدعی و شاکی نمی‌تواند حاضر باشد، بلکه خود متاسفانه یک متهم بسیار بزرگ است._ آنچنانکه پیداست، پدر مرحوم آقای محسن هاشمی انتقام کینه‌ای که از سال ۸۴ از احمدی‌نژاد داشت را در سال ۸۸ با تمام توان و با دمیدن به آن آشوب‌ها از کل مردم ایران گرفت و این ملت را وارد روندی کرد که رنج‌های امروز تنها بخشی از اثرات آن است! همچنانکه احمدی‌نژاد نیز برای پیگیری سیاست کودکانه خود علیه بعضی دیگر از دیپلمات‌ها، اقداماتی را در روند مذاکرات هسته‌ای انجام داد که آنهم از جهاتی مخل سیاست کلان نظام بود.

_ متاسفانه ابوی فقید آقای محسن هاشمی، به خاطر رقابت‌های خود در سیاست داخلی، به جای همراه بودن برای پیگیری سیاست اصولی کشور، به بخشی از این کمپین فشار به جمهوری اسلامی تبدیل شد. حال آنکه اگر سیاست‌ورزی غریزی مبتنی بر نفرت از رقبای ۸۴ را کنار می‌گذاشت و بزرگتر و رفیع‌تر می‌اندیشید، احتمالاً الان نتیجه بسیار متفاوت بود و مردم هم اینهمه رنج نمی‌کشیدند. خاصه آنکه بسیاری از سیاستمداران جناح داخلی فشار به حاکمیت، با این دلخوشی و یا شهامت به این کمپین پیوسته بودند که شخصی چون هاشمی جزو آن بود وگرنه احتمالاً آنها نیز اینهمه در مقابله با منافع ملی پیش نمی‌رفتند!

_ ضمناً جهت اطلاع آقا محسن، برخی منابع موثق مسئول در پرونده مذاکرات ۵۹۸ نیز گفته‌اند که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در اثنای این مذاکرات بعضاً به تیم مذاکره‌کننده پیشنهاد می‌کرد اگر عراقی‌ها درباره اروندرود خیلی اصرار داشتند، بدهید برود! یعنی مسئله مورد مناقشه‌ای که مردم ایران ۸ سال برای آن مبارزه کرده و شهدای بسیار زیادی را هم تقدیم کرده بودند، قرار بود با چنین حاتم بخشی آقای هاشمی در پشت میز مذاکره از دست برود!

_ بنابراین آنچنانکه مشاهده می‌شود جهت‌گیری و خروجی حرکت‌های مهم آقای هاشمی در سیاست خارجی غالباً به این نحو بوده که یا اساساً با اعطای آنچه طرف مقابل می‌خواست، مسئله را نه حل، بلکه منحل می‌کرد و یا نتیجه اقدامات بعضاً به شکست‌هایی منتهی می‌شد که به صدور حکم جلب خودش هم می‌انجامید! حال با چنین سابقه‌ای، چرا باید مدعاهای جناب هاشمی را درباره مذاکرات هسته‌ای پذیرفت.
+7
رأی دهید
-89

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  تو به ......جونت خندیدی با این پیشنهادت!
  3
  73
  ‌پنجشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۲
  ۷۸
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  این اخوند خفه شده نه تنها اروند رود بلکه ایران را ملک مطلق عمه جان میدانسته که بذل و بخشش میکند.این اخوندک نمیدانست که شاه وشیران ارتش نیرومند ایران برای حفظ اروند رود زحمات فراوان کشییده اند
  3
  53
  ‌پنجشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۳
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  جنگ قدرت مغولی شد!
  1
  44
  ‌پنجشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۵
  ۷۵
  hassan1326 - تهران، ایران

  هیچ خبری در ج.ا قابل اعتنا نیست ، همه افراد وابسطه بنظام اسلامی دروغ میگویند ، چون بزعم خودشان برای حفظ بیضه اسلام هر کاری(تقیه) باید بکنند ، همانطور که می بینید در مشهد اخوندها مادر و خواهرشان را با عنوان صیغه بحراج گذاشته اند
  4
  45
  ‌پنجشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۷
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  خیانتهای رفسنجانی کم نیست. تمام این سدهایی که باعث بی ابی شدن، ورود سپاه به اقتصاد رواج فساد . تنها نمونه ای از کارهای اکبر کوسه است، ولی من در عجبم که ملت پابرهنه دنبال جنازه اش میدویدن
  3
  47
  ‌پنجشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۸
  ۴۳
  Herzl - امستردام، هلند

  همین که خلیج فارس خلیج العربی نیست شط العرب هم اروند رود نیست حق حقه شط العرب مال عراق است و صدام در سال 1975 در دیدار صدام و شاه ایران در الجزائر به ایران بخشید در مقابل شاه دست از حمایت کوردها بردارد و همینطور هم شد.
  11
  32
  ‌پنجشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۳
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::Herzl - امستردام، هلند::]. اگر ایرانی هستید، پس چرا قرارداد را پاره می کنید جناب؟!
  6
  5
  ‌پنجشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۹
  ۴۳
  Herzl - امستردام، هلند
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. قطعنامه را پاره کرد. چون سیاسی و فقط برای زدن کوردها بود بعد صدام شط العرب را می بخشد مگه مال پدرش هست مثل آخوندها دریا خزر را بخشیدند مگه مال پدرشون بود بخشیدند؟یعنی اگر حکومت جدید آمد ایران حق درخواست نداره ؟
  3
  7
  ‌پنجشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۳
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::Herzl - امستردام، هلند::]. اگر خودت متوجه شدی که چی می خواستی بگی، ما هم راضی هستیم!
  0
  2
  جمعه ۰۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.