پلیس پایتخت از فرونشست بخشی از خیابان سپاه تهران خبر داد

 عکسی که از فرونشست زمین در خیابان سپاهِ تهران منتشر شده استرادیو فردا: همزمان با سیل و رانش زمین در چند منطقه تهران، پلیس پایتخت روز پنج‌شنبه، ششم مرداد، خبر داد که بخشی از خیابان سپاه تهران نیز دچار فرونشست شده است.

به گزارش رسانه‌های داخلی، علی اصغر شریفی، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور، ضمن اعلام این خبر، زمان بروز این حادثه را ساعت ۷:۴۰ روز پنج‌شنبه در مسیر جنوب به شمال خیابان سپاه و بعد از خیابان انقلاب اعلام کرده و از «ایمن‌سازی» در محل حادثه خبر داد.

این حادثه چند روز پس از آن رخ داده است که مهدی بابایی، نایب رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران، ضمن هشدار درباره پدیده فرونشست در پایتخت، وضعیت این پدیده را در دست‌کم دو منطقه پایتخت «خطرناک» توصیف کرده بود.

فرونشست زمین اشاره به حرکت عمودی و رو به سمت پایین سطح زمین دارد و می‌تواند به دلیل فرایندهای طبیعی، فعالیت انسانی یا هر دو این عوامل رخ دهد. این پدیده که در بسیاری مناطق ایران در حال حاضر به‌ صورت بالقوه وجود دارد، در صورت بروز کوچک‌ترین زمین‌لرزه یا سیل می‌تواند موجب تلفات مالی و جانی گسترده شود.

همزمان با بارش سیل‌آسا در تهران در روزهای گذشته و وقوع پدیده رانش در برخی از مناطق از جمله امامزاده داوود، احتمال وقوع وقایع پیش‌بینی‌نشده همچون فرونشست زمین نیز افزایش یافته است.

علی بیت‌اللهی، از مدیران مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، نیز ماه مهر پارسال گفته بود که ایران رتبه چهارم فرونشست زمین در میان کشورهای جهان را دارا است و برای جبران این فرونشست «کمتر از ده سال فرصت داریم».

آقای بیت‌اللهی در آبان ۱۴۰۰ نیز گفته بود که نزدیک به ۲۰ میلیون نفر از جمعیت شهری ایران در مناطق فرونشستی زمین با نرخ‌های متفاوت زندگی می‌کنند و درباره وقوع زلزله‌هایی با قدرت متوسط و تخریب گسترده در پی آن‌ها هشدار داده بود.
+33
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  در حکومت ضد مردمی و ضد محیط زیست، همه چیز در حال فروپاشی ست! 😤
  3
  44
  ‌پنجشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۸
  ۵۳
  مستانه شرق - هایدلبرگ، آلمان

  گرفتن انتقام طبیعت به دلیل کشتار هزاران سگ مظلوم و بیگناه که حتی عقیم سازی شده بودند و واکسن زده بودند ، خدا الهی ازتون نگذره بی شرفهای قاتل شیطان زاده و روانی
  5
  26
  ‌پنجشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۸
  ۷۲
  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  هر اتفاقی که میافته تقصیر رژیمه . یه کم بابا عقل داشته باشید . در ژاپن و امریکا و . از این اتفاقات هر روز میافته
  7
  1
  ‌پنجشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.