دانشمندان اسرائیلی به روش جدیدی برای درمان اوتیسم و پارکینسون دست یافتند

صدای آمریکا: پژوهشگران موسسه فناوری Technion-Israel اعلام‌کردند با کشف دقیق چگونگی عملکرد مغز در حرکت و تعادل توانسته‌اند به درمان کامل بیماری‌هایی نظیر اوتیسم و پارکینسون نزدیک‌تر شوند.

این دانشمندان دریافتند که محاسبات مغزی، نه‌تنها در تعامل بین سلول‌های عصبی، بلکه در درون هر نورون نیز به‌طور جداگانه انجام می‌شود.

پروفسور جکی شیلر، از دانشکده پزشکی موسسه فناوری Technion-Israel در شهر حیفا و تیم او، کشف کردند که هریک از سلول‌های میکروسکوپی عصبی، فراتر از یک سوئیچ ساده، مانند یک ماشین محاسبه پیچیده یا یک کامپیوتر کوچک بیولوژیک عمل می‌کنند.

کشف محققان اسرائیلی، نه‌ تنها این ظرفیت را دارد که «درک انسان را از نحوه عملکرد مغز، بالا ببرد»، بلکه می‌تواند امید و ‌‌دانسته‌ها را در مورد «درمان شرایط عصبی جدی» در بیماری پارکینسون و اوتیسم، نیز افزایش دهد.

در بیماری اوتیسم، ممکن است «تحریک‌پذیری شاخه‌های دندریتیک» تغییر کرده و عوارض این بیماری را گسترش دهد اما با درکی تازه که از شیوه عملکرد نورون‌ها به‌دست آمده، مسیرهای تحقیقاتی جدیدی برای درمان بهتر این بیماری و بیماری‌های دیگر باز شده‌ است.

این یافته‌های تحقیقاتی، همچنین می‌تواند الهام‌بخش ساخت نرم‌افزاری باشد که تا حدودی شبیه به مغز انسان عمل کند. گرچه که چنین نرم‌افزاری در مقایسه با مغز واقعی، ابتدایی خواهد بود.

درک بهتر از نحوه عملکرد مغز، می‌تواند به طراحی شبکه‌های عصبی پیچیده‌تر کمک کرده و در نتیجه آن‌ها را به انجام وظایفی پیچیده‌تر، قادر سازد.
+55
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.