پناهیان: اختیارهای ملکه انگلستان هزاران بار بیش از ولی فقیه است

مدرس حوزه علمیه قم گفت که برای دفاع از حجاب، لزوما نیاز به استدلال دینی نیست بلکه عقل می‌خواهد چون مساله اجتماعی است و جهان نیز بی‌حجابی را تجربه کرده است،

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان روز چهارشنبه در گردهمایی مبلغان ماه محرم در سالن همایش‌های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، خاطرنشان کرد: باور به تمدن غرب و باور به پیشرفت و قدرت غربی‌ها، کفر است و مبلغ مذهبی که نتواند تمدن غرب را به خوبی نقد کند، ایمانی که به مردم می‌دهد، فایده ندارد.

وی افزود: کفر به طاغوت به معنای این نیست که طاغوت وجود ندارد، بلکه اعتقاد به قدرت نداشتن طاغوت است، مانند حضرت امام (ره) که فرمود، آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

پناهیان همچنین با تاکید بر اینکه باید بت بزرگی که از غرب ساخته شده را بشکنیم گفت: مبلغی که نتواند این بت را بشکند، خدا را نیز نمی‌تواند جا بیندازد.

وی یادآور شد: کشورهایی مانند پاکستان و مصر که دنبال غرب رفتند، چیزی را به‌دست نیاوردند، آنهایی هم که از غرب چیزی نصیبشان شده، آسیب پذیرند.

این مدرس حوزه تصریح کرد: اگر فرجام بی‌حجابی را در تمدن غربی توصیح داده بودیم، الان مشکل حجاب در خیابانهایمان نداشتیم.

پناهیان اضافه کرد: حجاب دین نمی‌خواهد، بلکه عقل می‌خواهد چون مساله اجتماعی است و جهان نیز بی‌حجابی را تجربه کرده است، کسانی که دنبال آزادی زن هستند داعشی‌هایی را درست کردند که با زن آن برخورد را کردند، غرب اصلا به زن معتقد نیست.

وی با اشاره به اینکه در قرآن کریم آموزه‌هایی که در مورد کفر است از آموزه‌های ایمانی بیشتر است خاطرنشان کرد: آموزش دادن در مورد کفر، ماهیت کفر را آشکار می‌کند، به همین دلیل بنی‌امیه آموزش‌هایی که در مورد ایمان می‌دادند از کفر بیشتر بود.

وی افزود: انقلابیونی مانند حضرت امام (ره) خصوصیتشان این است که کفر به طاغوت دارند، ما در طبقه روشنفکر و قشر فرهیخته جامعه نیز همین‌ها را داریم.

پناهیان گفت: اگر مبلغ مذهبی نتواند تمدن غرب را به خوبی نقد کند، ایمانی که به مردم می‌دهد، فایده ندارد، ایمان توسری خورده‌ها است.

وی با بیان اینکه غربی‌ها افکار عمومی را بازی می‌دهند گفت: نباید اجازه بدهیم، انتخابات کشور ما مثل انتخابات انگلیس و فرانسه شود، انگلستان قانون اساسی ندارد، اختیارهای ملکه هزاران بار بیش از ولی فقیه است، او مالک سرزمین انگلستان است و مردم در ملک او زندگی می‌کنند.

وی گفت: رضاخان قلدر یک مقداری از زمین‌ها را گرفت، اما ملکه انگلیس همه این کشور را تصاحب کرده است.

پناهیان با تاکید بر اینکه در هر منبر می‌توانیم ۱۰۰ اشکال را در مورد تمدن غرب مطرح کنیم بیان کرد: غرب به زور اسلحه توانسته دانش و تکنولوژی ایجاد کند.
+6
رأی دهید
-104

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  یک مشت چرندیات ور زده حیف وقت
  4
  48
  ‌پنجشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۳:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momiji0 - توکیو، ژاپن

  خفه شو خفاش عمامه بسر ، اگر اختیارات ملکه انگلیس بیشتر از علیل وقیح هم باشه ، که نیست از اختیاراتش برای رفاه مردم و آبادی و پیشرفت انگلیس استفاده میکنه و نه برای بدنام کردن کشور و بیچارگی ‌‌و سرکوب مردم و درست کردن جو اختناق و پُر کردن زندانها از منتقدین و معترضین !!
  3
  65
  ‌پنجشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۴:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران

  خوب خودشونم قبول دارن ولایت فقیه همون نسخه شاه ولی با عمامه اس. فقط موندم چرا با ملکه انگلیس مقایسه اش کرده!؟ ربطی بهم دارن
  4
  42
  ‌پنجشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۴:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - مازندران، ایران

  این یه روش مغلطه است.مثلن بدتر رو برات مثال میزنن تا بدی خودشون کمتر جلوه بده. در هر حال هر دو بد هستند. 4 قرن پیش برای اصلاح قانون و یا همون مشروطه سلطنتی تو انگلیس جنبش ها دست بکار شدن.ینی در دوارن صفویه به تاریخ ما. امروز انگلیس جزو 8 کشور صنعتی است و ما به ولی فقیه مهربون که باید بقول پناهیان قدرشو بدونیم در رده اخرین پاسپورت های جهان که نمی تونیم حتی به هند هم بریم بعد از 20 روز دیپورت میشم و باید دوباره ویزا بگیریم. هند، نه کشورهای درجه یک.همون کشوری که تو لب جوب می شاشن مردمش هنوز.و ما 2500سال پیش تف ریختن به خاک برامون گناه بود چون اب و خاک کرامت داشتن. حالا دوره چهلوی می رفتی امریکا ،تو راه یه سر ب سوئد و آلمان و فرانسه میزدی و همینطور با منزلت ویزات تمدید میشد تا مقصد نهایی .
  4
  42
  ‌پنجشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۵:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  پس خاک بر سر ولی فقیه
  4
  46
  ‌پنجشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  خوش باور - تهران، ایران

  پفیوز های ....اجاره ای یک شارلاتان بی سر پا و پفیوزی که نیمی از عمرش با صدقه مردم زندکی می کرد از فردی که از هفت نسل خود همکی پادشاه بودند مقایسه می کنی .ای فاضلاب شما ها بودید که شکر می خوردید و گفتید پادشاه هان طاغوتی هستند . مذهبتان دین تان خودتان خانواده تان تمام .....است .
  4
  34
  ‌پنجشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.