شرط رفع پلمب اماکن ورزشی مجموعه ایران‌مال تهران: زنان و مردان جداگانه بولینگ یا بیلیارد بازی کنند

رادیو فردا: چند روز پس از انتشار خبر پلمب اماکن ورزشی مجموعه ایران‌مال تهران، گزارش‌ها حاکی از تقاضای مسئولان برای تفکیک جنسیتی دو رشته بولینگ و بیلیارد برای صدور اجازه فک ‌پلمب آنها است.

روزنامه شرق در گزارشی نوشته است که علی جوادی، مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران خواسته است «مدیران دو مجموعه مذکور تعهد دهند که تمرین بولینگ و بیلیارد هم مردانه و زنانه شود و به صورت مختلط و خانوادگی فعالیتی در این دو عرصه در مجموعه مذکور صورت نپذیرد.»

این روزنامه اضافه کرده است که «ظاهرا مسئولان بیلیارد چنین تعهدی داده و آنها رفع پلمب شده‌اند ولی بولینگ هنوز چنین موضوعی را نپذیرفته و پلمب مانده است.»

این درخواست در شرایطی صورت گرفته که دو رشته ورزشی بولینگ و بیلیارد در ایران به دلیل اینکه نیاز به پوشش خاصی ندارد، معمولا به صورت خانوادگی و گروه‌های مختلف دوستی بازی می‌شود.

روزنامه شرق در ادامه گزارش خود نوشته است که «بولینگ در زمره یک ورزش خانوادگی است و مشخص نیست خانواده‌هایی که قرار است به صورت مشترک با هم به این ورزش به نسبت مفرح بپردازند، با تصمیم جدید چه کاری باید انجام دهند؟»

۲۶ تیرماه، در پی انتشار فیلمی از مجموعه ورزشی ایران‌مال در شبکه‌های اجتماعی که در آن زنان و مردان به‌صورت «مختلط» در حال انجام یوگا بودند، برخی از بخش‌های این مجموعه پلمب شد.

نادر مرادی، معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران، برگزاری جلسات ورزشی مختلط را از جمله «اقدامات هنجارشکنانه» در حوزه اصناف و اماکن خواند و افزود که «دو نفر از عاملان اصلی» برگزاری این تمرینات تحویل مرجع قضایی شدند.

در هفته‌های اخیر، دولت ابراهیم رئیسی فشار برای پیروی زنان ایرانی از حجاب اجباری و تفکیک جنسیتی را با شدت بیشتری دنبال می‌کند.
+7
رأی دهید
-10

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.