به زودی در ایران کارت اعتباری روسی «میر» فعال خواهد شد

خبرگزاری ریانووستی روسیه اعلام کرد از این پس در ایران، پرداخت‌ با کارت‌های روسی «میر» که جایگزین ویزا و مستر کارت هستند، امکان‌پذیر خواهد بود.

کارت اعتباری میر که در زبان روسی یه معنای «صلح» و «جهان» است، به تازگی در کره جنوبی و کوبا نیز آغاز به کار کرده است.

این کارت در چندین کشور دارای جاذبه گردشگری برای روس‌ها، همچون ترکیه و ویتنام، و همچنین برخی از جمهوری‌های شوروی سابق استفاده می‌شود.

گسترش حوزه فعالیت این کارت از آن رو برای مسکو و تهران مهم است که به دلیل تحریم‌های شدید ایالات متحده و اتحادیه اروپا، دسترسی ایران و روسیه به بخش‌های کلیدی زیرساخت مالی جهانی مسدود شده است.

از ۲۴ فوریه سال جاری میلادی، چندین بانک روسی از سیستم سوئیفت مستقر در بلژیک خارج شده‌اند.

ایران و روسیه همچنین در حال برنامه ریزی برای ایجاد رقیبی برای سرویس پیام‌رسانی پرداخت سوئیفت هستند که زیربنای پرداخت های فرامرزی در سراسر اقتصاد جهانی است.

سایت خبری اسپوتنیک نیز روز چهارشنبه پنجم مرداد به نقل از مهدی صفری، معاون دیپلماسی وزیر امور خارجه ایران در امور اقتصادی نوشت که «تهران و مسکو سیستم مبادلات مالی جایگزین به جای سوئیفت پیشنهاد کردند و اکنون تقریباً به توافق خوبی در این زمینه رسیده‌ایم.»

مهدی صفری بدون اشاره به جزئیات، همچنین افزود که «قرار شد از کارت اعتباری میر روسیه در ایران استفاده شود و فکر می‌کنم (این کارت) به زودی فعال شود.
+25
رأی دهید
-86

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Momiji0 - توکیو، ژاپن

  دیگه عملاً شدیم کلونی روسیه !! اگر این کارت خیرسرشون اعتباری فعال بشه و کسانی هم با حماقت از اون استفاده کنند ، روزی نخواهد بود که شکایات بی جواب از دودره شدن مردم توسط عاملان این کارت بگوش نرسه !!
  10
  74
  ‌چهارشنبه ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۵
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  انشا الله بزودی دوباره رضا خان میر پنج هم فعال خواهد شد و ایران را از چنگال آخوند رها خواهد کرد!
  15
  70
  ‌چهارشنبه ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۴
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  ایستگاه فضائی میر مال بقیه أست، کارت میر مال ما. حالا این کارت صلح (میر) به چه کار میاد و کجا میشه ازش استفاده کرد سوالی است بی جواب
  0
  4
  ‌چهارشنبه ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.