خامنه‌ای: غربی ها از زن ایرانی عصبانی هستند و به بهانه حجاب، اقدام به شبهه‌افکنی و فضاسازی می‌کنند

 علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، روز چهارشنبه ۵ مرداد در یک سخنرانی برای امامان جمعهعلی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی می‌گوید که به باور او، غربی‌ها «از زن ایرانی عصبانی هستند و به بهانه حجاب، اقدام به شبهه‌افکنی و فضاسازی می‌کنند.»

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله خامنه‌ای این مطلب را روز چهارشنبه ۵ مرداد در یک سخنرانی برای امامان جمعه بیان کرد.

رهبر جمهوری اسلامی گفت که غربی‌ها «می‌گویند تا زمانی که زن از قیود اخلاقی و شرعی رها نشود، نمی‌تواند پیشرفت کند» و «غرب» را متهم کرد که «دویست سیصد سال» برای رها کردن زن ایرانی از این قیود تلاش کرده است.

آقای خامنه‌ای در این سخنان، اخلاق و شرع را همسنگ هم قرار داده و شواهدی برای مدعای خود که کشورهای غربی برای «رها کردن» زنان ایرانی از «اخلاق» یا «شرع» تلاش می‌کنند ارائه نکرد.

به گفته علی خامنه‌ای، اکنون «زن مسلمان ایرانی» این تلاش‌ها را «باطل» کرده «و به همین علت آنها از زن ایرانی عصبانی هستند و به بهانه حجاب، اقدام به شبهه‌افکنی و فضاسازی می‌کنند.»

در ماه‌های اخیر روند برخورد خشونت‌آمیز با زنان در ایران برای پیروی از حجاب اجباری شدت گرفته است.

همزمان با افزایش فشارها در این زمینه، مخالفت‌ها با حجاب اجباری از جمله مخالفت شماری از زنان محجبه در شبکه‌های اجتماعی به این سیاست و رفتار جمهوری اسلامی بیشتر شده است.
مقاومت برابر زور؛ حجاب اجباری در ایرانعلی خامنه‌ای از بازتاب یافتن این تحولات در رسانه‌های «آمریکا و انگلیس» و رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور انتقاد کرد و گفت که به باور او، این رسانه‌ها «به بهانه حجاب، موضوع زن را مورد هجوم قرار داده‌اند.»

او گفت درباره حجاب باید «متین و منطقی عمل کرد». این اظهارت درحالی بیان می‌شود که گزارش‌ها و ویدئوهای متعدد حاکی از رفتار خشونت‌آمیز مأموران حکومتی با زنان در شهرهای مختلف ایران است.

اظهارات رهبر جمهوری اسلامی واکنشی است به کارزارهای شدت‌گرفته ماه‌های اخیر در ایران برای لغو قانون حجاب اجباری. در این کارزارها زنان مختلفی بدون داشتن حجاب در اماکن عمومی حاضر می‌شوند.

مقام‌های جمهوری اسلامی نیز به نوبه خود حلقه حجاب اجباری را در روزها و هفته‌های اخیر هرچه تنگ‌تر کرده و اقدامی چون جلوگیری از ورود افراد «بدحجاب» به فرودگاه شیراز و پاک کردن تصاویر زنان بی‌حجاب بر روی سنگ قبرهای بهشت زهرا ازجمله این اقدامات اخیر است.
+13
رأی دهید
-113

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۵
  خوش باور - تهران، ایران

  خفه شو مرتیکه پفیوز .
  54
  79
  ‌چهارشنبه ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۴
  ۴۲
  Momiji0 - توکیو، ژاپن

  تنها کسانیکه از زن ایرانی عصبانی هستند تحجرگراهای اسلامی عمامه بسر و همپالکیهاشون در پوشش آمر به معروف و ناهی از منکر و مفتخورها و بیکاره های گشت ارشاد هستند که اگر راه داشت و پا میداد ، خواهر و مادر خودشون هم صیغه میکردند !! از بس که بیشرفها مثل خوک حشری هستند !!
  8
  76
  ‌چهارشنبه ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۹
  ۵۱
  آزاذه - تهران، ایران

  اتفاقا غربی ها همه جا را پر مسلمان کردن و چقدر هم بهشون حال میدن. حالمون بهم خورد از بس روسری دیدیم
  39
  66
  ‌چهارشنبه ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۲
  ۶۰
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  خامنه ای: غربی‌ها می‌گویند «تا زمانی که زن از قیود اخلاقی و شرعی رها نشود، نمی‌تواند پیشرفت کند» 😖 اخلاقی تو حکومت اسلامی؟! مرغ پخته هم روده بر میشه از این همه هذیون گویی! اسلام ضد اخلاق است و بس! 😖 اما شرعیش را کاملن بجا گفته اند، شرع جلوی پیشرفت نه تنها زنان بلکه در کل تمام انسانها را میگیرد!
  5
  65
  ‌چهارشنبه ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۰
  ۶۱
  vg2000 - اسلو، نروژ

  این یارو خیلی گاوه
  10
  57
  ‌چهارشنبه ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۶
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  از دست فاطی هم عصبانی بودند تا وقتی پی بردند که او یک مرد است که با این نام در اینجا حضور دارد!
  4
  46
  ‌چهارشنبه ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۶
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران
  این یارو خیلی گاو نیست خیلی هم زرنگه چون چیزی که اصلا ربطی به غرب نداره و اصلا در غرب کی حوصله داره درباره زن ایرانی و چی سرش میکنه یا نمیکنه فکر کنه رو میاندازه تو زمین دژمن و غرب. حالا یکی نیست به این یارو بگه خوب در شرق یعنی چین و روسیه زنها چیکار میکنند؟ کلا آدمهای ترسو و ضعیف و دیکتاتور وقتی میخوان یه کاری که خودشون دلشون میخواد انجام بدهند میاندازند گردن دژمن و موضوع رو تبدیل به جنگ با دژمن میکنند تا به مقاصد شخصیشون برسند.
  10
  29
  ‌چهارشنبه ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۶
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  اگر خدا می خواست که موی زن ها دیده نشود زن ها را کچل می آفرید!
  2
  36
  ‌چهارشنبه ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۷
  ۳۴
  آزادی دموکراسی برابری - لندن ، انگلستان
  اینها : جمهوری اسلامی - طالبان - داعش - گروهای وابسته اشان - سنی های افراطی . همه اینا مرتجعند . یعنی همان خوارج زمان علی یعنی همان صفویان یعنی عثمانیها یعنی ....ببینید در طول تاریخ بودن ولی مثل چرک کف دست رفتن .
  4
  20
  ‌چهارشنبه ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۹
  ۵۱
  آزاذه - تهران، ایران
  بهتر است بگوییم زن‌ها از دست تو و دینت عصبانی هستند لاشخور بزمجه
  12
  25
  ‌چهارشنبه ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۳
  ۶۵
  خوش باور - تهران، ایران
  ... اجاره ایها خیلی به سوزش افتاده اند تا میتوانید منفی بگذارید کمکی نمی کند. پفیوز در تاریخ ایران خواهد ماند و گور گثافت آنها صد در صد آبرزگاه عمومی خواهد شد. ...
  0
  9
  ‌پنجشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.