درخواست مردم اوکراین از زلنسکی: بوریس جانسون به عنوان نخست وزیر اوکراین منصوب شود

به گزارش فارس، روز سه‌شنبه درخواستی در وبسایت رئیس جمهور اوکراین منتشر شد که طی آن درخواست شده است تا نخست وزیر مستعفی انگلیس به عنوان نخست وزیر اوکراین معرفی شود.

مردم اوکراین درخواستی را در وبسایت «ولودمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین ثبت کرده و از وی درخواست کردند که به «بوریس جانسون» نخست وزیر مستعفی انگلیس تابعیت اوکراینی داده شود و او را به عنوان نخست وزیر این کشور منصوب کند.

 در متن این درخواست آمده است: «از شما درخواست می‌شود تا امکان اعطای تابعیت اوکراینی به بوریس جانسون و معرفی وی به عنوان نخست وزیر اکراین بررسی شود».

در این درخواست موارد مثبت این اقدام اینگونه ذکر شده است: «حمایت جهانی از بوریس جانسون، موضع واضح وی درباره حمله نظامی به اوکراین، آشنایی گسترده در زمینه‌های سیاسی، مالی و قانونی».

جانسون نوزده روز پیش از سمت نخست‌وزیری انگلیس و به تبع آن ریاست حزب محافظه‌کار استعفا داد. وی در پی استعفای دست‌کم ۵۰ قانونگذار و مقام دولتی از سمت‌هایشان استعفای خود را اعلام کرد. دومینوی استعفاها پس از افشا‌گری‌هایی آغاز شد که نشان می‌دادند جانسون علی‌رغم آنکه با خبر بوده «کریس پینچر» بابت ادعاهای سوءرفتار جنسی در سال ۲۰۱۹ تحت تعقیب بوده او را به یک سمت ارشد در حزب محافظه‌کار گماشت. پینچر بعد از آنکه افشا شد از دو زن در تاریخ ۲۹ ژوئیه سوءاستفاده جنسی کرده از سمتش استعفا کرد.

این اتفاقات جدیدترین رسوایی‌ای بود که جانسون را گرفتار کرد. چند ماه پیش هم انتشار گزارش‌هایی در رسانه‌ها مبنی بر اینکه دفتر نخست‌وزیری انگلیس در اوج محدودیت‌های کرونایی برای مردم اقدام به برگزاری جشن‌های می‌گساری کرده بود جانسون را تا مرز عدم رأی‌اعتماد از پارلمان پیش برد اما دولت او توانست از آن مهلکه جان سالم به در ببرد.
+49
رأی دهید
-58

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  پدر بزرگ بوریس جانسون نخست وزیر دولت عثمانی و جاسوس انگلیس بوده که پس از مشخص شدن دار زده می‌شود. زن و بچه اش از قبل در انگلیس بودن و بقیه داستان که همه می‌دانند. هر چه دروغپردازی فارس می‌کند حتما دروغ است.
  35
  17
  ‌چهارشنبه ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۴
  لشکر ۹۲ زرهی اهواز - اهواز، ایران

  بله چرا که نه جانسون خودش یه نژاد پرست راست گرای افراطیه باید هم مورد قبول اکراین نازیست باشه
  56
  31
  ‌چهارشنبه ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  مهدی52 - روتردام، هلند
  اتفاقاً مردم اکراین به داشتن چنین رئیس جمهوری سکتنه جلوی روسها و آخوندها و چینی ها ایستاده و باعث سرافرازی ملک میهنش شده افتخار میکنند ،
  20
  34
  ‌چهارشنبه ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  در صورت صحت این شبه خبر، با یک چنین انتخابی کلکسیون اوکراین تکمیل میشود! بعد از حکومت یک هنرپیشه، رهبری یک دلقک برای نابود کردن آنچه از یک مملکت جنگ زده باقی مانده بسیار متناسب به نظر میرسد!. زلنسکی یک هنر پیشه است که خوب بلد است نقش یک خلبان را بازی کند ولی هدایت یک هواپیما را هیچگاه به او نمیسپارند! اما در کمال شگفتی هدایت یک کشور را به یک هنر پیشه در اوکراین یا به یک مریض روانی در روسیه و از همه بدتر به یک منبری روضه خوان در ایران سپرده شده است که عاقبت اش خیلی بدتر از سقوط یک هواپیما است!
  19
  34
  ‌چهارشنبه ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  هرکجا یک مغول پانهاد-جنگ شد، از خوی این بد نهاد-همه شادی و روز خوش ورفتاد-امان از ژن بی پدر این مغول - که پژمرده گشت جهان از مغول
  11
  11
  ‌چهارشنبه ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  چقدر بوریس جانسون اینجا نوکر دارد. انشالا خدا اینهمه بی‌غیرتی را از ما نگیرد
  0
  4
  ‌پنجشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۵:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  همه کسانیکه طرفدار پهلوی هستند نگاهی به موج مثبتی بیندازند که بعد از سخنرانی رضا پهلوی داشت. بعد چه انتقاداتی شد؟؟؟؟ هشتاد درصد انتقادها و عدم همکاری با فراخواناگ اتحاد بواسطه طرفداران شاه پرست و فحاش خاندان پهلوی بود. فحاشین این سایت نمونه بارز این طرفداران هستند. یک آدم بیسواد که حتی نمی‌تواند فارسی را درست بنویسد اسمش را گذاشته زرتشت😂😂😂فقط فحش و توهین به مخالفین نظام آخوندی. یک جا یک واژه برای یش اتحاد نیروهای مخالف یعنی فراخوان آقای پهلوی در کامنتهایش می‌بینید؟؟؟
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.