احمد زیدآبادی: ناتو در شرق اروپا تهدید است اما در همسایگی ایران نه؟

احمد زیدآبادی: از بین 30 عضو پیمان ناتو، جمهوری اسلامی با 28 عضو آن رابطه دیپلماتیک و اقتصادی دارد. جمهوری ترکیه به عنوان یکی از نخستین اعضای ناتو، همسایه ایران است و روابط کم و بیش گرمی بین دو کشور برقرار است.

برغم این، در ادبیات رسمی جمهوری اسلامی "ناتو" گویی هیولای بی‌شاخ و دمی است که حتی اگر در شرق اروپا عضوگیری کند، امنیت کشور ما به خطر می‌افتد!

ناتو هفتاد سال است که بیخ گوش کشور ماست. چطور این همسایگی تهدید نیست، اما تحرکات ناتو در اروپای شرقی تهدیدی علیه ایران به حساب می‌آید؟
ظاهراً از نظر برخی محافل در جمهوری اسلامی، نزدیک به تمام اعضای ناتو به طور منفرد، دوست ایران و یا کشورهایی بی‌خطر هستند، اما همین‌که دور هم جمع شوند به تهدیدی بزرگ تبدیل می‌شوند!

از نگاه من نقش نظامی ناتو در ساختار امنیت جهانی بدون ایراد و اشکال نیست، اما بهانه کردن این سازمان برای حمایت از تجاوز روسیه به خاک اوکراین خالی از هر نوع منطق سیاسی است.
+30
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  مسعود راستگو - تهران، ایران
  ترکیه رو با کشورهای شرق اروپا یکی میکنی؟ ترکیه با وجود عضویت ناتو خلاف مصلحت ملی و برای خوش خدمتی غربی ها کاری نمیکنه. هیچ وقت تحریم های امریکا علیه ایران و فشار های حداکثری رو قبول نکرد. تو سیاست از این زیدابادی سطحی نگر تر ندیدم خدایی بقال و نانوای محل از این تو سیاست دقیق ترن.
  24
  15
  ‌چهارشنبه ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۴:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.