ربات شطرنج‌باز انگشت پسر هفت ساله را در مسابقات مسکو شکست

یورونیوز:رسانه‌های دولتی روسیه می‌گویند یک ربات شطرنج‌باز انگشت یک پسربچه هفت‌ساله را در جریان مسابقات شطرنج در مسکو شکسته است.

به گزارش خبرگزاری تاس، این حادثه در مسابقات شطرنج اوپن‌ مسکو در روز ۱۹ ژوئیه (۲۸ تیر) رخ داده است. سرگئی لازارف، رئیس فدراسیون شطرنج روسیه، در این باره گفت: «ربات در حال اتمام حرکت خود بود که پسربچه دستش را بالای صفحه شطرنج بلند کرد تا حرکت خود را انجام دهد و این باعث شد ربات انگشت او را بگیرد.»

به گفته رئیس فدراسیون شطرنج روسیه، انگشت کودک در اثر این اتفاق شکسته است.

ویدئویی که از این اتفاق منتشر شده است نشان می‌دهد پسر برای چند ثانیه تلاش می‌کند انگشت خود را آزاد کند وسپس سه نفر به کمک او می‌روند.
سرگئی اسماگین، نایب رئیس فدراسیون شطرنج روسیه به خبرگزاری دولتی روسیه گفت علت حادثه این بوده است که کودک قوانین ایمنی بازی را زیر پا گذاشته است.

آقای اسمگین گفت: «قواعد ایمنی خاصی وجود دارد و ظاهراً کودک آن‌ها را نقض کرده است. وقتی او حرکت خود را انجام داد، متوجه نشد که ابتدا باید منتظر بماند [تا ربات حرکتش را انجام دهد].»

وی با بیان اینکه وقوع چنین مواردی «بسیار نادر» است، گفت: «این ربات، که توسط فدراسیون برای این مسابقات اجاره شده بود، قبلاً مسابقات متعددی را بدون هیچ مشکلی انجام داده بود.»

نام پسربچه مصدوم اعلام نشده است، با این حال مسئولان برگزاری مسابقات گفته‌اند او علیرغم این حادثه توانسته است روز بعد بازی ها را به پایان برساند.

مسئولان برگزاری مسابقات گفته‌اند والدین کودک درصدد شکایت و پیگیری قانونی هستند.
+8
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.