کمربند قهرمانی محمد علی در مبارزه «غرش جنگل» به قیمت بیش از ۶ میلیون دلار فروخته شد

 پیروزی محمد علی کلی مقابل جرج فورمن در مبارزه قهرمانی بوکس سنگین وزن جهان در کینشاسایورونیوز: یکی از مهم‌‌ترین کمربندهای قهرمانی محمد علی کلی، اسطوره بوکس جهان که در مبارزات دسته سنگین وزن کسب شده بود روز یکشنبه به قیمت ۶.۱۸ میلیون دلار فروخته شد.

محمد علی این کمربند را سال ۱۹۷۴ در مبارزه‌‌‌ای سنگین موسوم به «غرش جنگل» مقابل جرج فورمن، قهرمان بدون شکست آن زمانِ دسته سنگین وزن جهان در کینشاسا بدست آورد.

اسطوره بوکس جهان در این مبارزه معروف که یکی از مهم‌ترین رویدادهای ورزشی قرن بیستم لقب گرفت پیش از پایان راند هشتم در حضور شصت هزار تماشاگر جرج فورمن را ناک اوت کرد و صاحب کمربند قهرمانی سنگین وزن بوکس جهان شد.

کمر بند قهرمانی محمد علی کلی در یک حراجی شهر دالاس آمریکا به فروش گذاشته شد و جیم ایرسای مالک تیم فوتبال آمریکایی «ایندیاناپولیس کُلتس» با ارائه بالاترین پیشنهاد عنوان برنده نهایی این مزایده را از آن خود کرد.
ایرسای روز یکشنبه پس از برنده شدن در حراجی در توییتی تایید کرد که این کمربند را به کلکسیون اشیا خاطره انگیز موسیقی راک، تاریخ آمریکا و یادگاری‌های فرهنگ پاپ خود اضافه خواهد کرد.

این کمربند قرار است روز دوم اوت در اسکله نیروی دریایی شیکاگو و روز نهم سپتامبر در ایندیاناپولیس به نمایش گذاشته شود.

در حراجی هریتیج دالاس همچنین ردای قرمز رنگی که محمد علی کلی سال ۱۹۷۱ پیش از مبارزه با جو فریزر به دوش انداخته بود نیز به قیمت ۳۴۸ هزار دلار به فروش رفت.
+10
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.